Home informacja REWOLUCJA! Będą loty krajowe Ryanair w Polsce!
REWOLUCJA! Będą loty krajowe Ryanair w Polsce!

REWOLUCJA! Będą loty krajowe Ryanair w Polsce!

Garść modlińskich nowości od Ryanair. Irlandzki przewoźnik oficjalnie ogłosił uruchomienie lotów krajowych Ryanair w Polsce! Na początek mają to być codziennie połączenia z Modlina do Gdańska i Wrocławia.
Ceny mają zaczynać się od 99 PLN, ale na pewno doczekamy się wielu promocji z lepszymi cenami! Sprzedaż biletów ruszy 1 listopada 2013.

Trasy Warszawa/Modlin – Gdańsk oraz Warszawa/Modlin – Wrocław będą obsługiwana samolotem Boeing 737-800 zabierającym na pokład do 189 pasażerów.

Przewoźnik ma także nadzieję, iż otworzy więcej lotów krajowych w Polsce. Kolejne 6-7 tras krajowych mogłyby się pojawić już od września 2014. Rozmowy na temat lotów krajowych toczą się z 8 na 11 polskich lotnisk na które lata Ryanair.

W przyszłym roku doczekamy się także otwarcia bazy w Modlinie.

Michael O’Leary z Ryanair w Warszawie powiedział:

“Jesteśmy zadowoleni ze wzrostu rezerwacji od czasu ogłoszenia powrotu lotów Ryanaira do Modlina od 30 września już za 5 dni. Od przyszłego roku Ryanair będzie operować na ponad 30 trasach do / z Warszawy Modlina i liczymy, że przewieziemy 1,5 mln pasażerów do / z Modlina w 2014 roku.


Nie mamy wątpliwości, że lokalizacja Warszawa Modlin (tylko 38 km od centrum Warszawy), przy nisko kosztowej bazie, tanim parkingu i łatwym połączeniu autobusowym, pozwoli ułatwić wybór tego lotniska pasażerom, którzy polecą pierwszymi polskimi rejsami krajowymi Ryanaira z Gdańska i Wrocławia do Warszawy.

W ciągu ostatnich dwóch lat Ryanair stał się liniami lotniczymi nr w Polsce przewożąc więcej pasażerów niż LOT. Nasze dwa pierwsze połączenia krajowe przyniosą znacznie niższe ceny biletów lotniczych dla polskich konsumentów, a wreszcie pomogą uwolnić ich od wysokich cen biletów LOT-u na trasach krajowych.”

Nowe trasy Ryanair przewidziane na 2014 roku:

ryanair-trasy2014

mleko

Komentarz(18)

 1. A jak z dojazdami na trasie Modlin – Wawa? wiem ze jest skmka, ale chyba w Modlinie trzeba dojechać do niej autobusem. Do tego pamiętajcie, że będzie trzeba dokupić bagaż, czyli łączny koszt będzie porównywalny z LOTem (chyba ze promocja), i będzie trwać 2 razy dłużej. Ja bilety GDN – WAW kupuje za jakieś 150 – 180 zl w jedna stronę. Lot trwa około 40 minut, ale doliczyć trzeba wcześniejszy dojazd na odprawę itd. Charakter moich podróży wymaga, że muszę mieć duży bagaż. Jak sobie policzę jeszcze dojazd z Modlina, plus koszty bagażu w Ryanie, to jest to mega oferta, ale nie dla osób które podróżują jak ja. Mimo wszystko informacja fantastyczna, mam nadzieje, że będzie sieć połączeń Ryana w Polsce taka jak we Włoszech. Tylko szkoda że to są loty do tego Modlina, na Lotnisko Chopina to dopiero byłby news rewelacyjny.

 2. Jest to jakiś żart, kto będzie latał z takiego zadupia, bliżej jest do warszaw z Chopina , a jak ma sie lecieć do gdańska szybciej jest intercity

  1. Pokarz mi połączenie interciti którym będzie szybciej. Podróżuje miedzy Wawą a 3miastem kilka razy w tygodniu, i nie znam takiego połączenia. Nawet gdyby pociągi były punktualne, a nie są (już w Wawie mają zazwyczaj 30 min opóźnienia jak się jedzie do 3miasta). Na rozkładzie najszybszy przejazd pociągiem Gdańsk – Warszawa trwa 6 godzin z minutami, w praktyce przynajmniej 6:45 do 7:00.

   1. piszesz bzdury ale po stylu Twojej pisowni …. nie ma co komentować widać że nie latałeś nigdy samolotem :) dojazd na rebiechowo to 1 h + 1 h wczesniej przed odlotem + 1 h lot + dojazd do centrum 1-1,5 h. = robi się 5 h + koszt dojazdu na lotnisku w gdansku i z modlina do warszawy ( 15-20 zł ) lub taxi ( 200 zł ) dolicz jeszcze w ryanie bagaż 95 zł – NALEŻY WYTOCZYĆ TOBIE PROCES ALE MYSLENIA

    1. Jane, z Rebiechowa do centrum Gdańska jedzie sie godzine. Jakis szczyl bedzie mnie pouczac jak sie jezdzi w miescie, w ktorym ja mieszkam od 30 lat. Poza tym, gdzie ja pisalem o cenach ze mi to wytykasz? Kolejna sprawa, 5 godzin to nadal mniej niz 7, wiec i tak potwierdzasz to co napisalem. A samolotem latam min. 4 razy w tygodniu, ale Tobie nic do tego, wiesz przeciez lepiej po pisowni:) Dziecko, idz pisac gdzies indziej.

 3. 99zł za FR !!! zdziercy znowu na biednych Polakach chcą zarobić. Za tyle to można z nimi szukać czego na południe Europy. Norwegia po 19zł a WRO za 99zł. Jak bilety będą po 49zł to mogą otwierać kolejne trasy po PL: czekam na WRO-LUZ

 4. Na lotach krajowych do biletu trzeba dopłacić 23% VAT, a jak kupujesz bilet na trasę z Polski VAT jest 0. Naturalnie podraża to cenę biletu, ale to tylko teoretyczne dywagacje.

 5. od 99 zł ! + BAGAŻ ( walizka ) 95 zł w sezonie , dla przypomnienia OLT miał od 99 zł z bagażem rejestrowanym , a LOT ma w cenie , następny temat dojazd z Modlina do centrum Warszawy ? 40 km ( około godziny ) , w przypadku tranzytu porażka z modlina na okęcie …. :) ja wolę 5,5 h ( niestety intercity ) z trójmiasta do warszawy wsiadam w centrum wysiadam w centrum – bagaż bez ograniczeń za 70 zł

 6. + doliczcie bagaż w sezonie + 95 zł :) , OLT ex. miał go w cenie = tak wiec macie od 99 + 95 bagaż i infolinie za 2 zł / min. :) + koszt dojazdu z na lotnisko w gdansku i z modlina do warszawy i robi się :) 250 zł za 5 h

 7. ale zawsze kolejna alternatywa i coś nowego. jak podróżowałem, że tak powiem po zadupiach to doceniłem właśnie, że w europie są możliwości. płacisz i masz transport, bo pojawia się konieczność.

  nie rozumiem tylko czemu nie rzucą np. krk – gdańsk (pociąg jedzie naprawdę prawie pełen, a tutaj oszczędność czasu byłaby ogromna)
  dojazd na lotnisko w krk z centrum 40-60 minut autobusem 4 zł (normalny)
  lub 20 minut pociągiem za 12 zł (chyba)

  na tej tasie oszczędność czasu jest tak duża, że nawet jak wyjdzie drożej z bagażem to warto

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *