Home informacja Otwarcie platform spotterskich w Katowice Airport
Otwarcie platform spotterskich w Katowice Airport

Otwarcie platform spotterskich w Katowice Airport

Katowice Airport jako pierwsze lotnisko w Polsce postawiło platformy spotterskie, które w znakomity sposób ułatwią fanom lotnictwa obserwację i fotografowanie ruchu lotniczego.

infoprasowe-ktwspotter-zdjecie1

Każda z dwóch stalowych platform, o wymiarach 9 metrów długości, 2,5 metra szerokości i 2,5 metra wysokości, może pomieścić 25 osób.

Wschodnia platforma ustawiona została równolegle do drogi startowej przy podejściu do pasa z kierunku 27 (od wschodu) nowej drogi startowej. Druga platforma zlokalizowana jest przy ulicy Bocznej w Ożarowicach, na przedłużeniu zachodniej krawędzi drogi startowej.

Obydwie platformy są ogólnodostępne. Oprócz pyrzowickiego lotniska, jedynym portem który dysponuje infrastrukturą dla fanów obserwacji i fotografowania statków powietrznych, jest Port Lotniczy Gdańsk, gdzie znajdują się górki spotterskie.


Katowice Airport od lat współpracuje ze środowiskiem spotterskim. Przy pyrzowickim lotnisku działają dwa stowarzyszenia, EPKT Spotters i Silesia Spotters, które skupiają kilkudziesięciu członków. Władze lotniska wspierają pasję członków stowarzyszeń, organizując m.in. sesje zdjęciowe. Efektem współpracy jest otwarta dziś wystawa fotografii spotterów, którą można oglądać w terminalu A.

Ponadto pyrzowickie lotnisko jako jedyne w Polsce, od 5 lat organizuje w okresie wiosenno-letnim “Dni Spottera”, w strefie zastrzeżonej. Dzięki nim także niestowarzyszeni fani fotografii lotniczej, pod opieką pracowników portu, mogą wykonywać unikatowe zdjęcia. Do tej pory odbyły się 23-edycje Dnia Spottera, w których wzięło udział prawie 200 osób.

W związku z oddaniem do użytku platform spotterskich pyrzowickie lotnisko ogłosiło otwarty konkurs na wybór zdjęć do kalendarza Katowice Airport na 2016 rok. Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć na stronie kalendarz.katowice-airport.com

infoprasowe-ktwspotter-zdjecie2


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *