Home informacja Podwyżki w Wizz Air: droższy bagaż podręczny i rejestrowany
Podwyżki w Wizz Air: droższy bagaż podręczny i rejestrowany

Podwyżki w Wizz Air: droższy bagaż podręczny i rejestrowany

Kolejne podwyżki w Wizz Air. Po zmianie prowizji za zakup (KLIK) teraz przewoźnika zmienia zasady opłat za bagaż rejestrowany oraz za duży bagaż rejestrowany. Oczywiście zmiany są na gorsze – za bagaże zapłacimy więcej!

Cena bagażu rejestrowanego w Wizz Air jest uzależniona od terminu podróży (sezon lub nie-sezon) oraz od czasu trwania lotu.

Obecnie ceny bagażu rejestrowanego przedstawiają się następująco:

1) bagaż rejestrowany po za sezonem:
– 68 PLN: planowy czas lotu krótszy niż 1:50 godziny
– 90 PLN: planowy czas lotu wynosi od 1:50 do 2:40 godziny
– 113 PLN: Planowy czas lotu jest dłuższy niż 2:40 godziny

2) bagaż rejestrowany w sezonie (od 8 czerwca do 22 września oraz od 15 grudnia do 7 stycznia):
– 113 PLN: planowy czas lotu krótszy niż 1:50 godziny
– 135 PLN: planowy czas lotu wynosi od 1:50 do 2:40 godziny
– 158 PLN: Planowy czas lotu jest dłuższy niż 2:40 godziny

Ceny dotyczą 1 sztuki bagażu rejestrowanego o wadze do 32 kg. Bagaż należy kupić przed lotem w internecie lub na infolinii. W wypadku zakupu bagażu na stanowisku odprawy lub na bramce przy wyjściu do samolotu zapłacimy o wiele więcej: od 200 do 270 PLN!


Dodatkowo drożeje duży bagaż podręczny. Obecnie w cenie biletu mamy możliwość podróży z małym bagażem podręcznym o wymiarach do 42x32x25 cm. Jeśli chcemy podróżować z większym bagażem (wymiary do 56 x 45 x 25 cm) musimy dopłacić!

Po zmianach w cenniku duży bagaż podręczny kosztuje 68 PLN w sezonie (od 8 czerwca do 22 września oraz od 15 grudnia do 7 stycznia), oraz 45 PLN w innych terminach. Cena dotyczy bagażu zakupionego w internecie.
Jeśli zdecydujemy się dokupić duży bagaż podręczny na stanowisku odprawy zapłacimy za niego 90 PLN, a na bramce przy wyjściu do samolotu aż 135 PLN

Pełny cennik opłat w Wizz Air można znaleźć tutaj

Fragment z bagażem rejestrowanym:

wizzair-bagaz1

oraz część z dużym bagażem podręcznym:

wizzair-bagaz2


mleko

Komentarz(9)

  1. powariowali doszczętnie żeby za możliwość wzięcia paru drobiazgów płacić ok 130zł za lot tam i z powrotem chore…jak zacznie im ubywać klientów to może pójdą po rozum do głowy

  2. Jeszcze dodatkowo sezon rozumieją oni w ten sposób jeżeli jakakolwiek część podróży zaczyna sie w tym terminie czyli lecimy w maju wracamy 8 czerwca i już mamy sezon i extra ceny-gratuluję przejrzystosci cennika. Niestety wszytskie loty łączone z ich udziałem tracą ekonomiczny sens. Po takich podwyżkach zarówno opłaty manipulacyjnej jak i bagażu mam nadzieję że ubędzie im klientów i połączenie do Gruzji stanie się w następnych roku wirtualne. Jak sie wszytsko podolicza to chyba lotem do tbilisi lepiej

  3. hmm a czy nie zmieniło się to, że teraz płatność środkami z kinta wizz nie zwalnia z każdej opłaty, próbuję kupić lot i nie ma możliwośći żeby zapłacic bez opłaty manipulacyjnej pomimo tego, że mam środki na koncie ???

  4. Pytanko : Posiadam kartę MasterCard Prepaid czy płatność tą kartą JESZCZE zwalnia z prowizji ? :) podobno były jakieś zmiany ;d Bardzo proszę o odp.

  5. Dzięki za odp. Jeszcze jedno pytanko : Załóżmy cena biletu 100 zł pod spodem ,małym druczkiem ”Taryfa nie zawiera opłat opcjonalnych” klikam i… widzę coś takiego :Opłata administracyjna za zwrot podatku rządowego- za pasażera 95 zł . Doliczam do biletu jeszcze 95 zł :o chodzi o Ryanair.
    P.S. Nigdy nie latałam .

  6. I dlatego do Rzymu leciałem LOTem (wprawdzie w Szalonej Środzie), bo nie chciało mi się głowić nad tym ile ostatecznie będzie kosztował bilet. A poza Szaloną i tak bym leciał regularną linią, gdzie paxów traktuje się jak ludzi i można sobie wieźć wielką walizę i nie przejmować się ile to kosztuje. Już pomijam wygodę samej podóży.

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *