Home informacja Wszystkie Boeingi 787 do przeglądu. Chwilowo przestaną latać?
Wszystkie Boeingi 787 do przeglądu. Chwilowo przestaną latać?

Wszystkie Boeingi 787 do przeglądu. Chwilowo przestaną latać?

Portal Aeronews.pl podał informację, iż z powodu dużej liczby usterek w ostatnim czasie wykrytych w samolotach Boeinng 787 (Dreamliner) Federalna Administracja Lotnicza w USA planuje skierować wszystkie maszyny do przeglądu.
Aeronews.pl podaje, iż według nieoficjalnych i niepotwierdzonych informacji bardzo prawdopodobne jest uziemienie wszystkich obecnie użytkowanych samolotów tego typu. Pod wielkim znakiem zapytania stoi inauguracja rejsów LOTu na Dreamlinerach za ocean.”

Aeronews.pl napisał

“Kontrolerzy skupić się mają na instalacjach elektrycznych w samolocie i kontroli jakości materiałów i technologii stosowanych przy produkcji Boeingów 787.

Decyzja zapadła po wzmożonych w ciągu ostatniego miesiąca usterkach, głównie wynikających z systemów elektrycznych. Dreamliner opiera się bardziej, niż jakikolwiek inny samolot, na bardzo nowoczesnych systemach elektronicznych wspomagających i sterujących wszystkimi innymi systemami w samolocie.


Dreamliner to również pierwszy Boeing, który wykorzystuje akumulator litowo-jonowy, który jest częściowo złożony z nowych lekkich materiałów, które zastąpiły aluminium. Nowy samolot potrzebuje około pięć razy więcej energii elektrycznej niż inne samoloty pasażerskie. A jeden z ostatnich incydentów był właśnie związany z jednym z akumulatorów. “Szalę goryczy” przelał pożar w Bostonie i znaczny wyciek paliwa z samolotu, także w Bostonie. FAA obserowała “poczynania” Dreamlinera przez ostatni miesiąc bardzo wnikliwie, analizując każdy przypadek niewłaściwego funkcjonowania samolotu.

Boeing odpiera zarzuty i zapewnia, że samolot jest całkowicie bezpieczny. Mimo to będzie musiał poddać swoje wszystkie samoloty inspekcji.”

Źródło: Aeronews.pl


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *