Home informacja Wizz Air wprowadza duży, płatny bagaż podręczny na wszystkich trasach
Wizz Air wprowadza duży, płatny bagaż podręczny na wszystkich trasach

Wizz Air wprowadza duży, płatny bagaż podręczny na wszystkich trasach

Po ogłoszeniu w lipcu testów małego bagażu podręcznego Wizz Air postanowił wprowadzić płatny bagaż podręczny na wszystkich swoich trasach!
Dla biletów zakupionych od 4 października 2012 mamy nowe zasady bagażu podręcznego: duży bagaż podręczny (wymiary maksymalne 56x45x25cm, waga do 10 kg*) kosztuje 10 EUR, natomiast darmowa wersja bagażu podręcznego będzie mogła mieć maksymalne wymiary 42x32x25 cm oraz ważyć maksymalnie 10 kg.*

W Wizz Air mamy teraz taki podział bagaży:
1) mały bagaż podręczny (42x32x25 cm, do 10 kg*) – w cenie biletu
2) duży bagaż podręczny (56x45x25 cm, do 10 kg*) – płatny dodatkowo, cena 10 EUR (przy zakupie przez internet)
3) bagaż rejestrowany – w cenie od 68 PLN w jedną stronę (w zależności od długości lotu i sezonu)

Więcej info: KLIK oraz KLIK

*UWAGA! Wizz Air prawdopodobnie zniósł (czasowo do końca listopada) limit wagowy bagażu podręcznego (nie ma o tym już informacji na stronie!)

Portal latamyzwroclawia.pl uzyskał taką odpowiedź od przedstawiciela linii:

“Po zmianach bagaż podręczny musi odpowiadać przedstawionym wymiarom – mały 42x32x25cm, a duży – płatny wymiarom 56x45x25cm. Wizz Air nie wprowadził ograniczeń co do wagi bagażu podręcznego, jednakże pasażer musi mieć możliwość samodzielnie go przenieść.
Wizz Air zachęca do opłaty ,w wysokości 10 euro, za duży bagaż podręczny za pośrednictwem strony internetowej, jest to możliwe również po dokonaniu rezerwacji. W przeciwnym razie cena za taki bagaż w momencie odprawy bagażowej wyniesie 20 euro, a przy wejściu gate-u 30 euro. Mały bagaż podręczny, niezależnie od jego wagi, jest bezpłatny.”


Z kolei w FAQ ze strony czytamy (KLIK):

“Przez próbny okres od 24 października 2012 r. do końca listopada 2012 r. Wizz Air nie będzie stosować ograniczenia
wagi bagażu podręcznego.”

“Testy” podziału bagażu podręcznego na “mały” bezpłatny oraz “duży” extra płatny zostały przeprowadzone od 1 sierpnia 2012 na trasie Katowice – Londyn Luton.

Już po raptem kilku dniach Wizz Air odtrąbił sukces małego bagażu (czytaj więcej)

Oczywiście wnioski wyciągnięte z “testów” zostały zinterpretowane w dość dziwny (chociaż wcześniej przewidywalny) sposób:

“Uzyskane dotychczas wyniki pokazują, że pasażerowie wyraźnie wolą podróżować z lekkim bagażem, wolnym od dodatkowych opłat, co nie tylko pozwala im zaoszczędzić pieniądze, ale również wpływa na mniejsze zużycie paliwa i tym samym przynosi oszczędności dla linii lotniczej.”

Mały bagaż rejestrowany na wszystkich trasach Wizz Air stał się faktem, pozostaje nam postawić jeszcze tylko jedno pytanie: Co na to Ryanair?

I jeszcze na koniec – krótki film o tym jak Wizz Air “zachwala” nowy mały bagaż podręczny:

mleko

Komentarz(55)

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *