Home informacja Walutomat płatny od 15 września

Walutomat płatny od 15 września

Niestety, po 9 miesięcach zbierana użytkowników serwis Walutomat staje się serwisem płatnym (od 15 września 2010 roku). Na nasze szczęście opłaty są symbolicznie, więc dalej będzie się bardziej opłacić wymienić waluty w Walutomacie niż zwykłym kantorze. Prowizja będzie wynosić 0,2% od zrealizowanej transakcji. Jest bardzo mało – przy wymianie 1 EUR (zakładając kurs 4,00PLN) prowizji zapłacimy raptem 1 grosz! Biorąc pod uwagę o ok. 5-10groszy lepszy kurs w Walutomacie niż w kantorze, w dalszym ciągu się to opłaca!

mleko

Komentarz(12)

 1. Wszystko co dobre i darmowe szybko się kończy. Najpierw Azuon, teraz walutomat… Ktoś wspominał o zagranicznej konkurencji Walutomatu. Proszę o szerszą wypowiedź

 2. Nie znam akurat, w sumie prowizja nie duza. Dla mnie wielkim plusem jest to ze mam darmowe przelewu do/z BZWBK od nich….

 3. ale w czym fenomen tego serwisu ?? dobry kantor przy sensownej ilosci sprzedaje walute 3-4 grosze powyzej kursu sredniego… gotówka za gotowke a nie wysylanie pieniedzy nie wiadomo gdzie… to ze ludziom sie nie chce ruszyc i poszukać to inna kwestia …

 4. Dla plus jest taki, ze nie musze biegac do banku, stac w kolejce, wyplaca kasy, biec do kantoru, wracac do bank, stac w kolejce, wplacac kase. I tak w kolko.
  A tak siedze sobie na 4 literach i wszystko załatwiam, popijając sobie kawkę :D

 5. Tyle że trzeba posiadać konto w walucie np. euro. Pytanie dla znawców bo jestem w temacie laikiem – a jak wtedy np. dokonuje się przelewu czy wypłaca daną kwotę trzeba isć do banku czy np. kartą za granicą czy też ma się np. karty kodów jak w złotówkach do przelewów no i ile się płaci za konto w walucie ?

 6. w BZWBK konta walutowe są za darmo, wplata waluty i wyplata w banku na wlasne konto jest za free, tak samo nie placisz za przelew z bzwbk na konmto walutomatu.

  Ja robie tak:
  1) wplacam zlotowki na konto walutomatu
  2) wymieniam PLN na np EUR
  3) przelewam EUR na moje konto w BZWBK
  4) ide do BZWBK wyplacic EUR z mojego konta.

 7. Ale jak rozumiem przelewasz euro które otrzymujesz z walutomatu na swoje konto przy użyciu karty kodów czy jakiegoś odpowiednika w BZWBK np. internetowo. A jak z opłacalnoscią tego jak nie wymienia się wielkich kwot a max 500-1000 Euro ?

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *