Home loty Czesi zmieniają zasady wjazdu z Polski. Znamy już szczegóły!
Czesi zmieniają zasady wjazdu z Polski. Znamy już szczegóły!

Czesi zmieniają zasady wjazdu z Polski. Znamy już szczegóły!

W końcu!

Czesi zmienili zasady wjazdu do swojego kraju. Teraz jest on łatwiejszych dla osób zaszczepionych!

>> CZESI UŁATWIĄ WJAZD DO KRAJU – ZAPOWIEDŹ ZMIAN!

Od 1 czerwca 2021 obowiązują nowe zasady wjazdu z Polski na terytorium Czech.

Zasady w skrócie

Wjazd do 24 godzin – możliwy z powodów zdrowotnych, rodzinnych, urzędowych lub zawodowych (przy okazaniu dokumentu potwierdzającego cel przyjazdu), bez obowiązku wypełnienia formularza lokalizacyjnego i testowania na COVID 19.

Tranzyt – umożliwiono swobodny TRANZYT drogą lądową z Polski przez Czechy do 12 h.

Turystyka – dozwolona wyłącznie dla osób zaszczepionych lub posiadających negatywny test antygenowy lub PCR, wykonany przed wjazdem do Czech.

Dokładniejsze zasady

Od 1 czerwca 2021 obowiązują nowe zasady wjazdu z Polski do Czech. Polska została sklasyfikowana jako kraj o średnim poziomie ryzyka zakażenia COVID-19 (KLIK).

Podróżni z Polski mogą wjechać na terytorium Czech w uzasadnionych przypadkach (np. do pracy, na leczenie, z powodów rodzinnych, urzędowych), o ile posiadają negatywny wynik testu na koronawirusa.

Dla tych osób, przyjazd do Czech na okres powyżej 24h wymaga: wypełnienia elektronicznego formularza lokalizacyjnego (https://plf.uzis.cz/) i okazania negatywnego testu PCR wykonanego nie później niż do 72h przed wjazdem lub antygenowego wykonanego do 24h przed wjazdem.

Wyjątkiem od powyższych zasad, tj. zwolnieniem z obowiązku wypełnienia formularza lokalizacyjnego i testowania na COVID 19, zostali objęci m. in.:
(…)
ozdrowieńcy (osoby, które przechorowały COVID-19, nie mają oznak zachorowania i posiadają przetłumaczone zaświadczenie od lekarza, o ile nie upłynęło więcej niż 90 dni od pierwszego pozytywnego testu PCR).
osoby zaszczepione na terytorium: Czech, Słowacji, Polski, Niemiec, Węgier lub Słowenii co najmniej pierwszą dawką, posiadające certyfikat potwierdzający szczepienie przeciwko COVID w tym kraju, o ile od przyjęcia pierwszej dawki szczepionki upłynęło co najmniej 22 dni (przed wjazdem muszą jednak wypełnić elektroniczny formularz lokalizacyjny)


Na okoliczność TRANZYTU z Polski przez Czechy do 12h nie trzeba posiadać aktualnych testów, a jedynie wykazać wiarygodny powód przejazdu przy ew. kontroli.

Są już paszporty szczepionkowe

Warto przypomnieć, że od 1 czerwca 2021 możemy wygenerować sobie Unijny Certyfikat Covid (WIĘCEJ INFO)

Jest on uznawany m.in. właśnie przez Czechy!

Treść pochodzi ze strony gov.pl


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *