Home loty Do Turcji bez testu! Nowe zasady dla osób zaszczepionych i ozdrowieńców!
Do Turcji bez testu! Nowe zasady dla osób zaszczepionych i ozdrowieńców!

Do Turcji bez testu! Nowe zasady dla osób zaszczepionych i ozdrowieńców!

W końcu zmiana!

Zmiana przepisów i zasad podróży

1 czerwca 2021 nastąpiły zmiany w regułach wjazdu do Turcji. Przynajmniej dla niektórych osób.

Od 1 czerwca 2021 osoby zaszczepione oraz ozdrowieńcy podczas wjazdu do Turcji nie będę musiały musiały przedstawiać negatywnego wyniku testu na COVID-19.

Dotychczas prawie wszyscy, z nielicznymi wyjątkami, mieli obowiązek posiadać negatywny wynik testu – nie starszego niż 72 godziny przed przylotem.

Wszyscy przybywający do Turcji w ciągu 72 godzin przed podróżą muszą wypełnić formularz na stronie https://register.health.gov.tr/

Ułatwienia dla zaszczepionych i ozdrowieńców

Dla wielu podróżnych nadal obowiązują testy przed przyjazdem do Turcji, ale:

– z obowiązku testowania zwolnione są osoby zaszczepione, pod warunkiem że minęło minimum 14 dni od daty przyjęcia ostatniej dawki szczepionki. Zaszczepienia należy potwierdzić dowolnym oficjalnym pismem wystawionym przez lokalne władze. Dla Polaków będzie to zaświadczenie z pacjent.gov.pl lub udostępniony też 1 czerwca 2021 Unijny Certyfikat Covid

>> SPRAWDŹ: POLSKA WYSTAWIA JUŻ PASZPORTY SZCZEPIONKOWE!

– z obowiązku testowania zwolnieni są także “ozdrowieńcy“, czyli osoby które przechorowały COVID-19 w ciągu 180 dni przed datą podróży do Turcji. Potwierdzeniem będzie zaświadczenie z pacjent.gov.pl

Co z pozostałym osobami?

Pozostałe osoby nadal będą musiały wykonać test przed podróżą i uzyskać wynika negatywny. Pojawiła się jednak opcja skorzystanie z szybszych i tańszych testów antygenowych.


Dopuszczalne są dwie opcje:
– test PCR wykonany maksymalnie 72 godziny przed podróżą
– test antygenowy wykonany maksymalnie 48 godzin przed podróżą

>> TURCJA Z POLSKI – SPRAWDŹ FAJNE OKAZJE NA WAKACJE!

Wiza i paszport

Od 2 marca 2020 r. obywatele Rzeczpospolitej Polskiej, którzy podróżują do Turcji turystycznie na okres do 90 dni, nie muszą mieć wiz. Dokładniej – Turcja zniosła obowiązek wizowy dla obywateli polskich, jeśli ich pobyt turystyczny trwa do 90 dni w okresie półrocznym (180 dni).

Paszport musi być ważny co najmniej 60 dni dłużej niż dozwolony okres pobytu bezwizowego. Oznacza to, że paszport powinien być ważny jeszcze przez minimum 150 dni, licząc od dnia pierwszego wjazdu do Turcji.


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *