Home loty Ważne zmiany: podróż do Anglii tylko z negatywnym wynikiem testu!
Ważne zmiany: podróż do Anglii tylko z negatywnym wynikiem testu!

Ważne zmiany: podróż do Anglii tylko z negatywnym wynikiem testu!

Ważne!

Aktualizacja 14 stycznia:

Dzisiaj 14 stycznia nagle zmieniono zdanie. Wymóg przedstawienia negatywnego wyniku testu wejdzie w życie dopiero od poniedziałku 18 stycznia 2021 roku.

—————

Zgodnie z zapowiedziami od najbliższego piątku – 15 stycznia 2021 od godziny 4:00 rano – przed podróżą do Anglii należy będzie wylegitymować się negatywnym wynikiem testu na COVID-19.

Pierwsze informacje o takich planach podałem kilka dni temu (KLIK)

>> PILNE! Rząd przedłuża restrykcje. Poprzednie obostrzenia będą obowiązywać także od 18 stycznia 2021

Przypomnijmy:

Test musi być wykonany nie więcej niż 72 godziny przed podróżą. Nieprzedstawienie wymaganego wyniku ma skutkować natychmiastową karą w wysokości 500 funtów.

Zaświadczenie o negatywnym wyniku testu będzie sprawdzane jeszcze przed wejściem na pokład samolot, łodzi czy pociągu. Brak takowego będzie skutkować niewpuszczeniem na pokład.

Od nowych przepisów będą jednak wyjątki – m.in. m.in. kierowców ciężarówek przewożących towary oraz załóg samolotów, promów i pociągów, marynarzy czy dzieci poniżej 11. roku życia. A także np. dla osób przybywających z krajów, które nie mają odpowiedniej infrastruktury do przeprowadzenia testów.

Akceptowane będą głównie testy PCR, tylko w wyjątkowych przypadkach akceptowany będzie testy LAMP i testy przepływu bocznego.

Negatywny wynik testu nie zwalnia z obowiązku 10-dniowej izolacji po przybyciu z kraju nieznajdującego się na liście korytarzy podróży.

Nowy obowiązek jest tłumaczony oczywiście zwiększoną liczbą zachorowań oraz zmianami w transmisji wirusa na świecie.


Oprócz nowych wymagań należy także pamiętać o wypełnieniu “passenger locator form”. Dodatkowo osoby przybywające z państw, które nie znajdują się na bezpiecznej liście (KLIK) muszą poddać się samoizolacji na okres 10 dni – niezależnie od wyniku testu!

Lockdown od 6 stycznia 2021

Przypomnijmy – od 6 stycznia w Wielkiej Brytanii został został wprowadzony kolejny narodowy lockdown. Szkoły zostały zamknięte, a wszyscy muszą pozostać w domu, a jego opuszczenie jest dozwolone tylko z nielicznych powodów. Za taki uznano m.in.: podróż do pracy czy wyjście do sklepu.

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *