Home loty Anglia: wjazd tylko z negatywnym wynikiem testu na COVID-19. Wkrótce taki obowiązek także dla całej Wielkiej Brytanii!
Anglia: wjazd tylko z negatywnym wynikiem testu na COVID-19. Wkrótce taki obowiązek także dla całej Wielkiej Brytanii!

Anglia: wjazd tylko z negatywnym wynikiem testu na COVID-19. Wkrótce taki obowiązek także dla całej Wielkiej Brytanii!

Kolejne utrudnienia!

Wymóg testu – dla wszystkich!

Koronowirus znowu utrudnia podróże! Od przyszłego tygodnia wszyscy międzynarodowi podróżni (także Brytyjczycy) przez wylotem czy podróżą do Anglii będą musieli dodatkowo przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19.

Takie informacje przekazano dzisiaj w nocy (KLIK). W tej chwili zasady mają obowiązywać w wypadku podróży do Anglii, ale Ministerstwo Transportu zapowiada, iż niedługo podobne obostrzenia mają obowiązywać także dla Szkocji, Walii i Irlandii Północnej.

Test musi być wykonany nie więcej niż 72 godziny przed podróżą. Nieprzedstawienie wymaganego wyniku ma skutkować natychmiastową karą w wysokości 500 funtów.

Zaświadczenie o negatywnym wyniku testu będzie sprawdzane jeszcze przed wejściem na pokład samolot, łodzi czy pociągu. Brak takowego będzie skutkować niewpuszczeniem na pokład.

Od nowych przepisów będą jednak wyjątki – m.in. dla spedytorów czy dzieci poniżej 11. roku życia. A także np. dla osób przybywających z krajów, które nie mają odpowiedniej infrastruktury do przeprowadzenia testów.

Nowy obowiązek jest tłumaczony oczywiście zwiększoną liczbą zachorowań oraz zmianami w transmisji wirusa na świecie.

Oprócz nowych wymagań należy także pamiętać o wypełnieniu “passenger locator form”. Dodatkowo osoby przybywające z państw, które nie znajdują się na bezpiecznej liście (KLIK) muszą poddać się samoizolacji na okres 10 dni – niezależnie od wyniku testu!

Pamiętajcie, iż do 13 stycznia obowiązuje zakaz lotów z Wielkiej Brytanii do Polski:

>> ZAKAZ LOTÓW DO POLSKI – INFORMACJE


Lockdown od 6 stycznia 2021

Przypomnijmy – od 6 stycznia w Wielkiej Brytanii został został wprowadzony kolejny narodowy lockdown. Szkoły zostały zamknięte, a wszyscy muszą pozostać w domu, a jego opuszczenie jest dozwolone tylko z nielicznych powodów. Za taki uznano m.in.: podróż do pracy czy wyjście do sklepu.

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *