Home Newsy Nowe obostrzenia w Polsce! Zamknięte hotele, galerie handlowe i inne. Dodatkowo kwarantanna dla wracających do Polski!
Nowe obostrzenia w Polsce! Zamknięte hotele, galerie handlowe i inne. Dodatkowo kwarantanna dla wracających do Polski!

Nowe obostrzenia w Polsce! Zamknięte hotele, galerie handlowe i inne. Dodatkowo kwarantanna dla wracających do Polski!

Ważne informacje!

DUŻO OBOSTRZEŃ W WIELU PAŃSTWACH

Wszyscy dookoła nas (i nie tylko) zamykają się na Święta/Nowy Rok, przyszedł czas i na nowe obostrzenia w Polsce.

Duże ograniczenia mamy na Litwie, Słowacji, w Czechach, w Niemczech i nie tylko. Ukraina wprowadza duże obostrzenia od 8 stycznia 2021.


W czwartek, 17 grudnia 2020, przedstawiciele rządu przekazali nowe zasady dotyczące okresu świąteczno-noworocznego 2020/21 oraz ferii zimowych. Potwierdziło się kilka wczorajszych (KLIK) przypuszczeń.

W POLSCE… KWARANTANNA NARODOWA

Wróćmy jednak do Polski. Podczas konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował, iż od 28 grudnia 2020 do 17 stycznia 2021 wprowadza “narodową kwarantannę!”

Cytat ze strony gov.pl/koronawirus:

Przerwanie transmisji COVID-19 to jedyny skuteczny sposób na zwycięstwo w walce z koronawirusem. Umożliwi to szczepionka przeciwko COVID-19. Zanim jednak rozpoczniemy proces szczepień, musimy być szczególnie ostrożni i odpowiedzialni. Do 17 stycznia 2021 r. przedłużamy etap odpowiedzialności, podczas którego wprowadzamy dodatkowe ograniczenia.

Co się zmieni?

Zamknięte mają być hotele – także na ruch służbowy, ale z ‘niewielkimi wyjątkami’. Dostępne one mają być dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych, ośrodków COS. Wyjątkiem są również hotele pracownicze.

Wprowadzono też 10-dniową kwarantannę dla przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym (nie znamy jednak jeszcze szczegółów).

Ponowne mocne ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych – otwarte pozostają m.in. sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki, a także wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe.

Zamknięte będą stoki narciarskie, a infrastruktura sportowa dostępna będzie tylko w ramach sportu zawodowego

Z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju obowiązuje zakaz przemieszczania się. Wyjątkiem będą m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu.


PRZEDŁUŻONO DOTYCHCZASOWE ZASADY I OGRANICZENIA

– Zakaz przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia bez opieki rodzica lub prawnego opiekuna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 -16:00 (wyjątkiem są półkolonie)

– Ograniczenia w transporcie zbiorowym:
do 50% liczby miejsc siedzących, albo
do 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, przy jednoczesnym pozostawieniu w pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych.

– Ograniczenia w miejscach sprawowania kultu religijnego: max. 1 os./15m2
– Udział w zgromadzeniach: max. 5 osób
– Zakaz organizacji wesel, komunii i konsolacji
– Zamknięte siłownie, kluby fitness i aquaparki
– Ograniczenie w sklepach: max. 1 os./15m2
– Godziny dla seniorów: od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-12:00
– Zamknięte restauracje. Posiłki wyłącznie na wynos lub dowóz

Pozostałe ograniczenia, które obowiązywały ulegają przedłużeniu.

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *