Home Newsy Branża hotelowa potrzebuje 2,2 mld zł pomocy finansowej, aby przetrwać do wiosny
Branża hotelowa potrzebuje 2,2 mld zł pomocy finansowej, aby przetrwać do wiosny

Branża hotelowa potrzebuje 2,2 mld zł pomocy finansowej, aby przetrwać do wiosny

Źle się dzieje!

Branża hotelowa potrzebuje 2,2 mld zł pomocy finansowej, aby przetrwać do wiosny – ocenia Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego. W listopadzie 90 proc. hoteli miało poniżej 20 proc. obłożenia, co szósty obiekt, mniej niż 10 proc.


Izba przypomniała, że od 7 listopada 2020 w Polsce obowiązują surowe obostrzenia dotyczące działalności hoteli – do 27 grudnia mogą one przyjmować wyłącznie gości w podróży służbowej, sportowców biorących udział w zgrupowaniach lub zawodach oraz lekarzy i pacjentów. Tak radykalne ograniczenia bezpośrednio wpłynęły na fatalne wyniki branży.

Średnie obłożenie hoteli w listopadzie było, odmiennie niż w poprzednich miesiącach, mało zróżnicowane, z bardzo wyraźnym pogorszeniem się tego wskaźnika. Aż 88 proc. obiektów odnotowało średnią frekwencję poniżej 20 proc., z czego blisko 60 proc. obiektów poniżej 10 proc. Frekwencję powyżej 30 proc. zadeklarowało zaledwie 6 proc. hoteli – czytamy.

Według Izby, listopad to kolejny miesiąc, tym razem już dramatycznego pogorszenia się wyników w stosunku do ankiety z poprzedniego miesiąca.

Warto podkreślić, że w listopadzie, podobnie jak w październiku, nie ma różnicy we wskaźnikach obłożenia pomiędzy hotelami położonymi w miastach i poza nimi. Oznacza to, że hotele pobytowe notują równie fatalne wyniki jak obiekty miejskie, a Polski Bon Turystyczny nie kreuje dodatkowego popytu na usługi hotelarskie poza sezonem urlopowym” – wskazuje Marcin Mączyński z IGHP.


Źródło informacji: PAP; (PAP) lgs/ dym/

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *