Home loty Turystyczny lockdown w Polsce – hotele, muzea itp. będą zamknięte. Oraz inne obostrzenia – sprawdźcie szczegóły! (AKTUALIZACJA)
Turystyczny lockdown w Polsce – hotele, muzea itp. będą zamknięte. Oraz inne obostrzenia – sprawdźcie szczegóły! (AKTUALIZACJA)

Turystyczny lockdown w Polsce – hotele, muzea itp. będą zamknięte. Oraz inne obostrzenia – sprawdźcie szczegóły! (AKTUALIZACJA)

Kolejny tydzień, kolejne zmiany!

Dzisiaj, w środę 4 listopada 2020, Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej poinformował o kolejnych obostrzeniach i restrykcjach w Polsce!

Na początek warto odwiedzić poniższy link – to zbiór naszych wpisów dotyczących restrykcji, utrudnień wjazdów dla Polaków, wprowadzonych lockdownów i innych ważnych w temacie podróżowania spraw!

>> KORONAWIRUS – ZAKAZY WJAZDY, KWARANTANNY DLA POLAKÓW ITP. – INFORMACJE

HOTELE NIE DLA “TURYSTÓW”

Co się zmieni? Z punktu widzenia turystyki najdotkliwsza jest zmiana dotycząca noclegów w hotelach. Od 7 do 29 listopada 2020 hotele będą dostępne tylko dla gości przebywających w podróży służbowej.

Niedozwolone będą więc noclegi w celach turystycznych – tym samym listopadowe Długie Weekendy zostają odwołane :(

AKTUALIZACJA 5 listopada: Zgodnie z nieoficjalnymi informacji zakaz nie obejmie noclegów w “apartamentach” czy też miejscach dostępnych np. w AirBnb nie będących hotelami.

W turystycznym zwiedzaniu kraju nie pomoże nam też zamknięcie placówek kultury: teatrów, kin, muzeów, galerii sztuk, domów kultury, ognisk muzycznych. Ten zakaz będzie obowiązywać także od 7 listopada do 29 listopada 2020.

Szczegóły obostrzeń poznamy w czwartek w ciągu dnia, po opublikowaniu Rozporządzenia przez rząd.

INNE ZMIANY I OBOSTRZENIA

– Ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych i sklepów wielkopowierzchniowych. Otwarte pozostają punkty usługowe, sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, artykułami toaletowymi oraz środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, artykułami remontowo-budowalnymi, artykułami dla zwierząt, prasą;

– Pozostały handel: w sklepach do 100 m2 – 1 os/10 m2; w sklepach powyżej 100 m2 – 1 os/15 m2 (bez zmian) //od 7 listopada do 29 listopada//

– Kościoły: 1 os/15m2 (od 7 listopada do 29 listopada)

– Nauka zdalna w klasach 1-3 szkół podstawowych (od 9 listopada do 29 listopada(
– Przedłużenie nauki zdalnej w klasach 4-8 szkół podstawowych i szkołach ponadpodstawowych (do 29 listopada(

>> NOWY ZAKAZ LOTÓW – TERAZ MAMY 34 PAŃSTWA NA LIŚCIE

Premier powiedział też, iż wprowadzane obostrzenia to “ostatni etap, który może nas uchronić przed wprowadzeniem narodowej kwarantanny.”


PRZEDŁUŻENIE POPRZEDNICH OBOSTRZEŃ W INNYCH DZIEDZINACH

Aktualne środki bezpieczeństwa przedłużone zostają do 29 listopada:

– od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-16:00 obowiązek przemieszczania się dzieci do 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna
w transporcie publicznym zajętych 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich
zawieszona działalność basenów, aquaparków, siłowni
– wydarzenia sportowe bez udziału publiczności
– zawieszenie działania sanatoriów
– zawieszenie stacjonarnej działalności lokali gastronomicznych i restauracji przy dopuszczeniu prowadzenia działalności w zakresie dowozu lub na wynos
ograniczenie zgromadzeń publicznych do max. 5 osób
– zakaz organizowania spotkań i imprez
– ograniczenie przemieszczania się osób 70+ (z wyjątkiem obowiązków zawodowych i zaspokajania niezbędnych potrzeb życia codziennego)

Część tekstu pochodzi z serwisu gov.pl/koronawirus


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *