Home loty Jesienno-zimowa oferta Air France KLM
Jesienno-zimowa oferta Air France KLM

Jesienno-zimowa oferta Air France KLM

Informacje

Zimowa oferta KLM

Z powodu pandemii COVID-19 zimowy harmonogram lotów KLM, który wystartował 25 października, jest znacznie bardziej ograniczony, w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku. W październiku (podobnie jak w sierpniu b.r.) linia planuje realizować około 60% swojego standardowego rozkładu europejskiego, oferując do dyspozycji podróżnych prawie wszystkie europejskie kierunki.

W tym miesiącu, 25 października, siatka holenderskiego przewoźnika wzbogaciła się o nowe połączenie między Amsterdamem a Poznaniem, lot będzie odbywał się 5 razy w tygodniu. W listopadzie oferta lotów KLM w Europie jest planowana na poziomie 55% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy KLM stopniowo i odpowiedzialnie odbudowuje swoją europejską i międzykontynentalną siatkę połączeń po tym, jak kryzys związany z Covid-19 spowodował poważne ograniczenia w ruchu lotniczym. Zgodnie z przyjętą strategią, w pierwszej kolejności linia chce udostępnić podróżnym możliwie największy wybór kierunków, w kolejnym etapie będzie rozważany wzrost częstotliwości lotów lub zwiększenie oferowania poprzez użycie większych samolotów na poszczególnych trasach.

>> WIĘCEJ WPISÓW Z KATEGORII “NEWS”

Oferta lotów międzykontynentalnych KLM jest realizowana na poziomie około 60% pod względem liczby oferowanych miejsc i obejmuje około 80% destynacji. Aktualnie, ze względu na liczne lokalne restrykcje wjazdowe do poszczególnych państw, jedna trzecia wszystkich lotów KLM dalekiego zasięgu realizuje wyłącznie przewóz towarowy.

Od początku września przewoźnik wznowił połączenie (dwa razy w tygodniu) do chińskiego miasta Hangzhou. Lot odbywa się z międzylądowaniem w Seulu w Korei Południowej. Linia na nowo oferuje też loty do Kairu (dwa razy w tygodniu). Data planowanej na 26 września b.r. inauguracji lotów do Rijadu (Arabia Saudyjska) została zmieniona na 7 grudnia 2020.

Natomiast na 29 października b.r. KLM zaplanował wznowienie lotów do Edmonton w Kanadzie. Będzie to rejs łączony, z wcześniejszym lądowaniem w Calgary.

Plany Air France

Air France w swoim rozkładzie zimowym zaplanował loty na okres od 26 października 2020 do stycznia 2021. W świetle nadal obowiązujących ograniczeń w podróżach do wielu krajów, w listopadzie i grudniu przewoźnik będzie realizował około 50% swojej oferty.

Tam gdzie to możliwe, Air France planuje nadal zwiększać oferowanie na trasach międzykontynentalnych. Dotyczy to w szczególności lotów na Karaiby i w rejon Oceanu Indyjskiego i obejmuje dodatkowe loty na wyspy Gwadelupa, Martynika i Reunion.

Na całym świecie otwieranie granic jest bardzo stopniowe i ewoluuje. Rozkłady lotów podlegają zezwoleniom poszczególnych państw i są dostosowywane do aktualnych wymogów podyktowanych światową sytuacją. Na bieżąco aktualizowany status poszczególnych lotów można sprawdzać na stronie linii.

20161108 Air France Ln500 Takeoff &Taxi

Loty z/do Polski jesienią i zimą

Wraz z początkiem nowego harmonogramu wzrośnie liczba lotów oferowanych przez Air France i KLM z/do polskich miast. Przybędzie też Poznań, skąd KLM będzie oferował bezpośrednie loty do Amsterdamu, a stamtąd dalej w świat.


Oferta lotów Air France do/z Paryża od 26 października 2020 do 17 stycznia 2021:
– Kraków: 3 loty tygodniowo (we wtorki, czwartki i soboty)
– Warszawa: w zależności od dnia tygodnia: od 1 do 2 lotów dziennie

Oferta lotów KLM do/z Amsterdamu od 25 października 2020:
– Gdańsk: 2 loty dziennie
– Kraków: 2 loty dziennie (od 23 listopada b.r. – 3 loty dziennie)
– Warszawa: 2 loty dziennie
– Wrocław: 5 lotów tygodniowo

– Poznań: 5 lotów tygodniowo

Powyższy rozkład może ulec zmianom.

Elastyczne planowanie siatki

Zgodnie z zapowiedzią Komisji Europejskiej, zawieszenie (które nastąpiło wraz z wybuchem pandemii w marcu b.r.) “wymogu slotowego” dla przewoźników, będzie nadal obowiązywało w całym sezonie zimowym. Oznacza to, że przewoźnicy są zwolnieni z obowiązku wykorzystywania przynajmniej 80% przyznanych przydziałów na start i lądowanie. Dzięki temu linie mają możliwość szybko reagować na szybko zmieniające się warunki rynkowe w wyniku COVID-19 i dostosowywać swoją siatkę połączeń. W przeciwnym razie konieczność wykonywania lotów mimo małej liczby pasażerów generowałaby nie tylko straty finansowe dla linii, ale też byłaby niepożądana z punktu widzenia środowiska.

>> SZUKASZ TANICH LOTÓW – ZAGLĄDNIJ TUTAJ!

Bilety z gwarancją zwrotu

Zarówno Air France, jak i KLM dostosowały swoje polityki handlowe, aby umożliwić klientom rezerwację następnej podróży z gwarancją możliwości zmiany planów. Pasażerowie, którzy zakupią bilety Air France lub KLM, a następnie podejmą decyzję o rezygnacji z podróży mają dwie opcje.

Pierwszą z nich jest bezkosztowa zmiana biletu na inne daty i/lub inny kierunek. Drugą opcją jest zwrot środków na kupon podróżny, który podlega wymianie na inną dowolną podróż. W razie niewykorzystania – kupon podlega zwrotowi.

Oba rozwiązania zapewniają podróżnym optymalną elastyczność w planowaniu podróży i dotyczą wszystkich lotów w terminie do 31 marca 2021 r. W sytuacji jeśli lot zostanie odwołany przez linię, klienci dodatkowo otrzymują możliwość pełnego zwrotu kosztów biletu.

Treść wpisu pochodzi z informacji prasowej

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *