logo

Home Newsy Utrudnienia w podróżach koleją. Lepiej zaplanować je z głową!
Utrudnienia w podróżach koleją. Lepiej zaplanować je z głową!

Utrudnienia w podróżach koleją. Lepiej zaplanować je z głową!

Przydatne informacje!

Popularny weekend i ograniczenia!

PKP Intercity jest przygotowane do obsługi pasażerów, którzy w okolicach Wszystkich Świętych zdecydują się podróżować po Polsce. W trosce o bezpieczne i jak najsprawniejsze przejazdy przewoźnik zachęca do planowania ich z wyprzedzeniem i przypomina, że obecnie w pociągach PKP Intercity zajętych może być jednocześnie co najwyżej 50 proc. miejsc siedzących.

Wyjazdy w związku z przypadającym na 1 listopada świętem Wszystkich Świętych warto zaplanować wcześniej oraz rozważyć możliwość odbycia podróży w dniach poprzedzających lub następujących po tym dniu.

>> WIĘCEJ WIADOMOŚCI Z KATEGORII “PRZEJAZDY”

W razie potrzeby – dodatkowe składy!

PKP Intercity stale obserwuje frekwencję we wszystkich swoich pociągach. Widząc zwiększone zainteresowanie połączeniami, w miarę możliwości podejmuje decyzje o wzmocnieniu ich dodatkowymi wagonami oraz dostosowaniu składów do bieżącego obłożenia w pociągach nie dopuszczając do przekroczenia limitu zajętości 50 proc. miejsc.

Tylko w weekend 17 i 18 października br. PKP Intercity wzmocniło łącznie 77 pociągów 108 wagonami. W trosce o bezpieczeństwo podróży, PKP Intercity ściśle kontroluje poziom zajętości miejsc nie tylko w poszczególnych relacjach, ale także na każdym odcinku podróży. Dlatego też cały czas obowiązkowa jest rezerwacja miejsc we wszystkich kategoriach pociągów. Jednocześnie pasażerowie mają możliwość zajmowania dowolnych miejsc w obrębie posiadanej klasy wagonu, bez względu na wskazane miejsce na zakupionym bilecie. 

Wydarzenia z ostatnich dni wpływają na zainteresowanie przejazdami naszymi pociągami po kraju. Wiemy jednak, jak ważne są dla wielu podróże z okazji Wszystkich Świętych. Jesteśmy przygotowani do tego, aby bezpiecznie przewieźć w tym czasie wszystkich, którzy będą tego potrzebować. Ze względu na obecny limit 50 proc. miejsc siedzących w naszych pociągach, zachęcamy wszystkich do tego, aby podróż, którą zamierzają odbyć w okolicach 1 listopada zaplanowali już teraz – mówi Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.

Jak podróżować taniej

Pasażerom, którzy kupują bilety z wyprzedzeniem PKP Intercity, proponuje atrakcyjne promocje cenowe. Warto skorzystać z oferty ?Wcześniej?. Przy zakupie biletu w terminie od 13 do 7 dni przed wyjazdem podróżny otrzyma zniżkę 10%.

Osoby, które planują podróż pomiędzy największymi miastami w Polsce, mogą być zainteresowane nową wyszukiwarka promocji Łowcy Super Promo, dzięki której na kilka dni przed odjazdem pociągu możliwe jest łatwe wyszukanie i zakup biletów w atrakcyjnych cenach. W ten sposób można zmniejszyć koszty podróży pociągami ekspresowymi, czyli połączeniami kategorii Express InterCity Premium (EIP), obsługiwanymi składami Pendolino, oraz Express InterCity (EIC) nawet o 67%. Cena biletów na najpopularniejszych trasach zaczynają się bowiem już od 49 zł.logo

>> ŁOWCY SUPER PROMO – WIĘCEJ INFORMACJI O PROMOCJI

Bilet rodzinny

Dla osób planujących wyjazd z najbliższymi, PKP Intercity ma ofertę Biletu Rodzinnego. Może z niego skorzystać grupa od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia. Dzięki tej ofercie wszyscy dorośli pasażerowie otrzymają 30-procentową zniżkę, a osoby posiadające ulgi ustawowe korzystają ze swoich indywidualnych uprawnień.

Treść wpisu pochodzi z informacji prasowej przewoźnikalogo
mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *