Home loty Koniec zakazu! Od 16 czerwca wracają loty międzynarodowe
Koniec zakazu! Od 16 czerwca wracają loty międzynarodowe

Koniec zakazu! Od 16 czerwca wracają loty międzynarodowe

Jak dotąd to chyba najlepszy dzień roku :)

Polska otwiera granice!

Czekaliśmy na to od marca i zamknięcia granic! Polska w końcu otwiera granice. Teraz będziemy mogli polecieć (czy też wyjechać) z kraju i bez przeszkód do niego wrócić. Dotychczas podczas zamknięcia granic powroty były możliwe, ale wiązały się z obowiązkową 14-dniową kwarantanną.

W nocy z 12 na 13 czerwca Polska przywraca pełny ruch graniczny w ramach granic wewnętrznych Unii Europejskiej. Od tego momentu służby obecne na granicy będą prowadziły kontrole wyrywkowo. Dokładnie tak, jak to się odbywało przed pandemią koronawirusa i wprowadzeniem obostrzeń granicznych w Polsce.

>> POLSKA OTWIERA GRANICE – WIĘCEJ INFORMACJI

Wracają loty międzynarodowe

To nie koniec – za kilka dni kończy się zakaz, nie będzie on przedłużany. Od 16 czerwca 2020 wracają loty międzynarodowe.

Od 16 czerwca będą możliwe loty międzynarodowe, choć przewoźnicy do tych decyzji muszą się dostosować i będą potrzebowali pewnie tydzień, dwa, czy trzy na przygotowanie siatki połączeń – powiedział szef rządu. Już teraz jesteśmy z kontakcie z LOTem, aby odpowiednio zaplanował sobie świadczenie usług – dodał premier Morawiecki

Wizz Air wraca z lotami – od 17 czerwca

Szybko zareagował Wizz Air – międzynarodowe loty z Polski wracają od 17 czerwca. Są już w systemie przewoźnika, można rezerwować bilety!

>> WIZZ AIR WRACA Z LOTAMI Z POLSKI – WIĘCEJ INFORMACJI


Co z innymi liniami?

W tej chwili sytuacja wygląda tak: Ryanair zapowiada, że wraca od początku lipca, chociaż w systemie są loty m.in. na 21 czerwca.

PLL LOT ostatnio skasował loty międzynarodowe do 30 czerwca (WIĘCEJ INFO). Z wypowiedzi premiera wynika jednak, że PLL LOT wróci z trasami międzynarodowymi wcześniej.

Wcześniej – 1 czerwca 2020 – wznowione zostały loty krajowe (WIĘCEJ INFO 1, WIĘCEJ INFO 2, WIĘCEJ INFO 3).

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *