Home loty Jeszcze dłużej nie wylecimy z Polski? PLL LOT kasuje loty międzynarodowe do końca czerwca
Jeszcze dłużej nie wylecimy z Polski? PLL LOT kasuje loty międzynarodowe do końca czerwca

Jeszcze dłużej nie wylecimy z Polski? PLL LOT kasuje loty międzynarodowe do końca czerwca

Gdyby wydawało nam się, że od w czerwcu polecimy zagranicę…

…PLL LOT skasował ze swojego systemu loty zagraniczne. Tym razem aż do 30 czerwca. (patrz zrzuty ekranu na końcu wpisu)

AKTUALIZACJA: Linia oficjalnie poinformowała o przedłużeniu braku lotów.

Wcześniej 2 czerwca przewoźnik także przedłużył zawieszenie. Poprzednią granicą był 19 czerwca. Pisałem o tym TUTAJ

Od 1 czerwca 2020 działają jednak loty krajowe. W ramach wznowionej siatki połączeń pasażerowie mogą już korzystać z rejsów z Warszawy do: Gdańska, Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry oraz rejsu na trasie Kraków – Gdańsk.

Wszystkie połączenia realizowane są w oparciu o procedurę #BezpiecznyLOT, zwiększającą ochronę i komfort pasażerów oraz załóg pokładowych.

1 czerwca br. LOT ponownie uruchomił pasażerskie połączenia lotnicze. Wznowiona siatka połączeń obejmuje około 30 rejsów krajowych, realizowanych do trzech razy dziennie z Warszawy do Gdańska, do dwóch razy dziennie z Warszawy do: Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry oraz jeden raz dziennie z Krakowa do Gdańska.

Obecny rozkład połączeń będzie obowiązywał do 19 czerwca. Wprowadzenie kolejnych kierunków, także międzynarodowych, uzależnione jest od lokalnych regulacji administracyjnych i bieżącej sytuacji epidemicznej w danym rejonie.

>> RUSZYŁY LOTY KRAJOWE W POLSCE

Priorytetem narodowego przewoźnika jest bezpieczeństwo pasażerów i załóg. Dlatego wznowione loty odbywają się zgodnie z procedurą #Bezpieczny LOT, wypracowaną w oparciu o przepisy prawa, zarządzenia Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz rekomendacje instytucji sanitarnych i branżowych. Zgodnie z nią LOT oferuje do sprzedaży około 50 proc. miejsc dostępnych w samolocie, zachowując dystans przestrzenny o układzie szachownicy.

Pracownicy obsługi naziemnej, oraz załogi pokładowe obsługujące pasażerów podczas lotu, wyposażone są w szereg środków ochronnych, takich jak maseczki czy rękawiczki. We wszystkich samolotach LOT-u montowane są filtry typu HEPA (High Efficiency Particulate-Air), które usuwają 99,9 proc. bakterii i wirusów unoszących się w powietrzu. Dodatkowo pokład, schowki nad siedzeniami oraz luki bagażowe są regularnie dezynfekowane za pomocą środków biobójczych.

Ceny biletów są bardzo atrakcyjne – rozpoczynają się już od 99 PLN za lot w jedną stronę bez bagażu. Z myślą o bezpieczeństwie pasażerów i załóg pokładowych, LOT wprowadził także możliwość zmiany rezerwacji bez ponoszenia dodatkowych opłat w przypadku złego samopoczucia pasażera. Aby skorzystać z anulowania opłaty za zmianę biletu, wystarczy zgłosić nieobecność za pośrednictwem LOT Contact Center.

Procedura #BezpiecznyLOT, obejmującą zasady bezpieczeństwa obowiązujące na pokładzie samolotu, jak i podczas całej ścieżki, którą pasażer przemierza od chwili dotarcia na lotnisko.


>> PLL LOT wprowadza procedurę #BezpiecznyLOT – a loty wraciły 1 czerwca!

Obok dystansu przestrzennego na pokładzie, nowe regulacje to także:

– możliwość wejścia do terminalu tylko dla pasażerów posiadających bilet na lot w danym dniu oraz obowiązkowy pomiar temperatury za pomocą kamer termowizyjnych;
– zmienione limity bagażu pozwalające na zabranie na pokład jednej sztuki bagażu podręcznego o wymiarach 55 cm/40 cm/23 cm i zwiększonej wadze do 10 kg;
– obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki przez cały czas trwania lotu;
– ograniczenie serwisu pokładowego oraz napoje i przekąski serwowane w indywidualnych opakowaniach.

Treść wpisu pochodzi z informacji prasowej przewoźnika

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *