Home loty Polska od 13 czerwca 2020 otwiera granice. Brak obowiązkowej kwarantanny, wrócą też loty!
Polska od 13 czerwca 2020 otwiera granice. Brak obowiązkowej kwarantanny, wrócą też loty!

Polska od 13 czerwca 2020 otwiera granice. Brak obowiązkowej kwarantanny, wrócą też loty!

Dobre wiadomości!

W zamknięciu od marca 2020

Czekaliśmy na to od marca i zamknięcia granic! Polska w końcu otwiera granice. Teraz będziemy mogli polecieć (czy też wyjechać) z kraju i bez przeszkód do niego wrócić. Dotychczas podczas zamknięcia granic powroty były możliwe, ale wiązały się z obowiązkową 14-dniową kwarantanną.

Najpierw 1 czerwca wznowione zostały loty krajowe (WIĘCEJ INFO 1, WIĘCEJ INFO 2, WIĘCEJ INFO 3).

Polska otwiera swoje granice!

W nocy z 12 na 13 czerwca Polska przywraca pełny ruch graniczny w ramach granic wewnętrznych Unii Europejskiej. Od tego momentu służby obecne na granicy będą prowadziły kontrole wyrywkowo. Dokładnie tak, jak to się odbywało przed pandemią koronawirusa i wprowadzeniem obostrzeń granicznych w Polsce.

Po powrocie do kraju – soboty 13 czerwca – nie trzeba będzie odbywać obowiązkowej kwarantanny.

Polacy będą mogli znów podróżować do krajów strefy Schengen, a obywatele Unii Europejskiej odwiedzać Polskę. Oczywiście w zależności od zamknięcia granic w innych państwach. Część z nich już jest otwartych, inne dopiero zostaną.

Swobodne podróżowanie

Oznacza to, że od soboty 13 czerwca Wszyscy obywatele Polski oraz UE uzyskują na powrót prawo swobodnego wjazdu, wyjazdu oraz tranzytu przez terytorium RP bez konieczności kwarantanny. Takie prawo posiadają również obywatele państw trzecich posiadający prawo pobytu na terytorium UE;

Kraje sąsiadujące z Polską zostały już poinformowane o ruchu Polski. Dzięki temu mają czas na przygotowanie się na zmiany.

Granice zewnętrzne UE pozostają jednak zamknięte.

Wrócą loty międzynarodowe!

Od 16 czerwca będą możliwe loty międzynarodowe, choć przewoźnicy do tych decyzji muszą się dostosować i będą potrzebowali pewnie tydzień, dwa, czy trzy na przygotowanie siatki połączeń – powiedział szef rządu. Już teraz jesteśmy z kontakcie z LOTem, aby odpowiednio zaplanował sobie świadczenie usług – dodał premier Morawiecki

>> SPRAWDŹ NASZE PROMOCJE PLL LOT – DUŻO ICH!


Polska poinformowała Komisję Europejską, że od soboty, 13 czerwca, znosi kontrole i ograniczenia w przekraczaniu granic wewnętrznych UE – podał w środę rzecznik KE Adalbert Jahnz.

Czerwiec miesiącem otwierania się…

Kraje strefy Schengen szykują się do powrotu do normalności. Niektóre państwa już od 3 czerwca zezwoliły na przyjazd turystów, likwidując obowiązkową kwarantannę (więcej info). Hiszpania np. przyjmie ich dopiero od 1 lipca (więcej info)

Niemcy, Czechy, Francja i Grecja planują otworzyć się 15 czerwca 2020.

Dużo państw członkowskich chce otworzyć swoje granice jeszcze przed rekomendowaną datą, tj. jeszcze w połowie tego miesiąca. Otwarcie granic zewnętrznych UE ma nastąpić jednak później. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji w Europie.

Sąsiedzi Polski

Trochę “lepiej” jest z sąsiadami Polski. Czesi zapowiedzieli, że od 15 czerwca Polacy będą mogli wjechać do Czech. Premier Czech Andrej Babisz poinformował na Twitterze, że już od południa 5 czerwca będą otwarte granice Czech z Austrią i Niemcami oraz zezwala na podróże do/z Węgier. Wcześniej Czesi w sprawie granic porozumieli się ze Słowacją.

Polacy – jako ostatni z czeskich sąsiadów – będą mogli wjechać do Czech od 15 czerwca. Bez testu na koronawirusa, bez zaświadczeń i bez obowiązkowej kwarantanny. My już mamy rezerwację na pobyt w Czechach od 15 czerwca :)

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *