Home loty Wizz Air tymczasowo zamyka swoje bazy w Polsce
Wizz Air tymczasowo zamyka swoje bazy w Polsce

Wizz Air tymczasowo zamyka swoje bazy w Polsce

Oficjalna wiadomość

Potwierdza się to, o czym pisałem dwa dni temu. 22 marca wrzuciłem wpis z obserwacjami systemy rezerwacyjnego Wizz Air. Loty zaczęły znikać, pojawiały się dziwne ceny.

>> CZYTAJ: Wizz Air odwoła kolejne loty? Linia szykuje się do przedłużenia okresu bez lotów

Dzisiaj mamy oficjalne potwierdzenie – Wizz Air poinformował, iż tymczasowo zamyka swoje bazy w Polsce

Poniżej znajdziecie treść informacji prasowej Wizz Air:

Wizz Air ogłasza dzisiaj, że w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19, zamyka wszystkie bazy w Polsce. Ponowne otwarcie nastąpi 1 maja 2020r.
 
W wyniku ogłoszonych przez premiera Mateusza Morawieckiego restrykcji obowiązujących od 15 marca 2020 roku dotyczących wszystkich międzynarodowych połączeń lotniczych do Polski, linia zawiesiła wszystkie loty z i do Polski do odwołania. Od 15 marca 2020 roku obcokrajowcy nie mogą być wpuszczani do Polski, a obywatele Polski przybywający z zagranicy są poddawani kwarantannie.
 
Obecnie Wizz Air w Polsce posiada 5 baz operacyjnych: w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. Linia oferuje loty w sumie z 9 polskich lotnisk. Na mocy decyzji premiera Polski wszystkie loty międzynarodowe zostały zawieszone.

————————————————————

RATUNKOWE LOTY – DLA POLAKÓW CHCĄCYCH WRÓCIĆ DO KRAJU

Dla wszystkich obywateli RP, którzy ze względu na odległość nie są w stanie przekroczyć granicy Polski transportem kołowym, będą trzy możliwości powrotu do kraju drogą lotniczą.

W ramach akcji #lotdodomu powstał specjalny serwis oraz podstrona z listą aktualnie realizowanych rejsów. Obsługą połączeń zajmuje się PLL LOT, więc listę kierunków i dat lotów znajdziecie na stronie lot.com/lot-do-domu

Pisałem o tym w sobotę, w specjalnym wpisie “#lotdodomu Jak wrócić do Polski samolotem? Będą ratunkowe loty czarterowe dla Polaków!“. Znajdziecie go tutaj

>> AKTUALNA LISTA RATUNKOWYCH LOTÓW PLL LOT

————————————————————
logo
mleko

Komentarz(1)

  1. Skoro bazy są zamknięte do 1 maja, to jak rozumiem do tego czasu loty powinny być zawieszone? Dlaczego w takim razie można kupić bilet np. z Katowic do Kutaisi na 25 kwietnia?

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *