Home loty #lotdodomu Jak wrócić do Polski samolotem? Będą ratunkowe loty czarterowe dla Polaków!
#lotdodomu Jak wrócić do Polski samolotem? Będą ratunkowe loty czarterowe dla Polaków!

#lotdodomu Jak wrócić do Polski samolotem? Będą ratunkowe loty czarterowe dla Polaków!

Dobre info!

Będą czarterowe loty ratunkowe dla Polaków, których koronawirus i zamknięcie granic uwięziło na wyjeździe. Rząd przedstawił dzisiaj nowe informacje w tej kwestii.

Dla wszystkich obywateli RP, którzy ze względu na odległość nie są w stanie przekroczyć granicy Polski transportem kołowym, będą trzy możliwości powrotu do kraju drogą lotniczą.

>> AKTUALNA LISTA RATUNKOWYCH LOTÓW PLL LOT

Pierwsza: realizacja dotychczas zaplanowanych lotów czarterowych

Mimo zawieszenia międzynarodowych połączeń lotniczych, do Polski wpuszczone zostaną wszystkie samoloty czarterowe z Polakami, które miały wcześniej zaplanowane loty.

Razem z nimi wylądować na terenie naszego kraju będą mogli także uprawnieni do tego cudzoziemcy, czyli:
– małżonkowie obywateli polskich,
– dzieci obywateli polskich,
– osoby posiadające Kartę Polaka,
– osoby posiadające prawo stałego lub czasowego pobytu na terenie RP lub pozwolenie na pracę.

>> SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY NA STRONIE PLL LOT

Te loty czarterowe, które wcześniej zostały już zarezerwowane, odbędą się więc bez przeszkód.

Druga: specjalne czartery LOT-u

Polskie Linie Lotnicze LOT zorganizują specjalne loty czarterowe w różne regiony świata, aby zabrać naszych obywateli do domu.

Wszyscy Polacy, którzy będą chcieli powrócić do kraju, a także uprawnieni do tego cudzoziemcy, którzy na stałe związani są z Polską (wykaz powyżej) będą mogli zakupić bilet na przelot za pośrednictwem strony lot.com

Zaplanowane dodatkowe loty odbędą się m.in.:
– z Wielkiej Brytanii,
– z Irlandii,
– z Cypru,
– z Malty,
– ze Stanów Zjednoczonych Ameryki.

>> AKTUALNA LISTA RATUNKOWYCH LOTÓW PLL LOT

Trzecia: loty według zapotrzebowania

Myślimy także o tych, którzy znajdują się w innych częściach świata. Osoby znajdujące się w miejscach, do których LOT nie organizuje specjalnych przelotów, będą mogły zgłaszać zapotrzebowanie na stworzenie takiego lotu.

Będziemy analizować na bieżąco liczbę potrzebujących z danego kraju, a także możliwości zorganizowania lotu. Zapotrzebowanie będzie można zgłosić za pośrednictwem specjalnie do tego przygotowanej platformy zakupowej LOT-u “Lot do domu”, która będzie dostępna pod adresem lotdodomu.pl i lotdodomu.com

#lotdodomu

>> KORONAWIRUS. SPRAWDŹ INNE WPISY

Zryczałtowane ceny za bilety

Żeby powrócić do Polski specjalnymi lotami organizowanymi przez PLL LOT, podróżujący będą musieli kupić bilety samodzielnie. Zapłacą za nie zryczałtowaną stawkę.


Jej wysokość będzie zależała od kierunku, z którego realizowany będzie przelot: 400 – 800 PLN w granicach Europy i 1600 – 2400 PLN za przelot dalekiego zasięgu. Pozostałą kwotę dopłaci polski rząd.

>> PRZECZYTAJ: #zostanwdomu – Nie musisz? Na razie nie podróżuj! Koronawirus paraliżuje Europę. [DŁUGI i SUBIEKTYWNY WPIS]

WAŻNA INFORMACJA – POLSKA ZAMYKA GRANICE. INNE ZMIANY!

W Polsce od soboty 14 marca 2020 został wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego. Nastąpią zmiany m.in. w funkcjonowaniu galerii handlowych.

Od 15 marca 2020 (niedzieli) zostały przywrócone kontrole na granicach, zakaz wjazdu dla obcokrajowców oraz szereg innych obostrzeń w kraju.

Pisałem o tym w SPECJALNYM WPISIE

Powyższe treści ze szczegółowym opisem zmian pochodzą ze strony gov.pl i są udostępniane na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 3.0 Polska

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *