Home loty Kolejne skasowane trasy. Ukraina, USA, Norwegia, Słowacja
Kolejne skasowane trasy. Ukraina, USA, Norwegia, Słowacja

Kolejne skasowane trasy. Ukraina, USA, Norwegia, Słowacja

Kilka wiadomości.

————————————————————

WAŻNA INFORMACJA – POLSKA ZAMYKA GRANICE. INNE ZMIANY!

W Polsce od soboty 14 marca 2020 został wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego. Nastąpiły zmiany m.in. w funkcjonowaniu galerii handlowych. Od 15 marca 2020 (niedzieli) zostały przywrócone kontrole na granicach, zakaz wjazdu dla obcokrajowców oraz szereg innych obostrzeń w kraju.


Pisałem o tym w SPECJALNYM WPISIE

————————————————————

RATUNKOWE LOTY – DLA POLAKÓW CHCĄCYCH WRÓCIĆ DO KRAJU

Dla wszystkich obywateli RP, którzy ze względu na odległość nie są w stanie przekroczyć granicy Polski transportem kołowym, będą trzy możliwości powrotu do kraju drogą lotniczą.

W ramach akcji #lotdodomu powstał specjalny serwis oraz podstrona z listą aktualnie realizowanych rejsów. Obsługą połączeń zajmuje się PLL LOT, więc listę kierunków i dat lotów znajdziecie na stronie lot.com/lot-do-domu

Pisałem o tym w sobotę, w specjalnym wpisie “#lotdodomu Jak wrócić do Polski samolotem? Będą ratunkowe loty czarterowe dla Polaków!“. Znajdziecie go tutaj

————————————————————

Pozostała treść wpisu

Jeśli dzisiaj piątek, to mamy kolejne kasowanie tras. Na skutek zbliżającego się m.in. bana dla podróżnych z Europy (Schengen) do USA linie tną siatkę połączeń na najbliższe tygodnie.

>> PRZECZYTAJ: #zostanwdomu Nie musisz? Na razie nie podróżuj! Koronawirus paraliżuje Europę. [DŁUGI i SUBIEKTYWNY WPIS]

Pocięty rozkład do USA

Gorące info! Ukraina od 15 marca 2020 zamyka granice dla obcokrajowców. Jednocześnie ukraińskie władze uspokajają, iż Ukraińcy przebywający poza granicach Ukrainy będą mogli wrócić do kraju.

Zakaz ma obowiązywać od 15 do 29 marca 2020, z możliwością przedłużenia.


Pocięty rozkład do USA

W związku rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 i mniejszym zainteresowaniem podróżami, PLL LOT (KLIK) wprowadza następujące zmiany dotyczące poniższych kierunków:

Rejsy zawieszone od soboty 14 marca do 13 kwietnia 2020:
Warszawa – Miami
Warszawa – Newark (Nowy Jork)
Warszawa – Los Angeles
Budapeszt – Nowy Jork (JFK)

Pozostałe rejsy do USA tj. z Warszawy do Nowego Jorku oraz z Warszawy i Krakowa do Chicago będą wykonywane zgodnie z planowanym rozkładem.

>> Masz bilety PLL LOT? Sprawdź czy nie łapiesz się na ?elastyczną zmianę rezerwacji?, dzięki której za darmo zmienisz daty podróży!

Linie lotnicze Air France zapoznały się ogłoszeniem wystosowanym przez Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych (DHS) dotyczącym nowych restrykcji granicznych obowiązujących od 14 marca 2020 r.

Zarówno wczoraj (12 marca), jak i dziś (13 marca 2020) loty do i ze Stanów Zjednoczonych odbywają się rozkładowo.

W dniach 14-28 marca 2020 r. Air France planuje kontynuować loty na trasach do/z:
Atlanty, Chicago, Detroit, Los Angeles, Nowego Jorku (JFK), San Francisco i Waszyngtonu.

Na tym etapie, linie oczekują jeszcze na wyjaśnienia ze strony władz amerykańskich dotyczące możliwości dalszego oferowania lotów do/z Miami, Bostonu i Houston.

Air France współpracuje z swoimi partnerami KLM, Delta Air Lines i Virgin Atlantic nad wdrożeniem planu dalszego świadczenia usług do Stanów Zjednoczonych po 28 marca 2020 r.

A może by tak… zgarnąć stówkę? Na proste.info mam dla Was świetną ofertę – z łatwym bonusem, do zgarnięcia w zasadzie z domu – WIĘCEJ INFO

Kwarantanna dla przylatujących do Norwegii

Na skutek nowych przepisów w Norwegii – obowiązkowej kwarantanny dla przylatujących do tego kraju – linie odwołują loty do Norwegii.

W PLL LOT (KLIK) zostają zawieszony loty na trasie Warszawa – Oslo: w terminie od 13 do 27 marca 2020.

Wizz Air (KLIK) także zawiesił swoje loty. W tej chwili loty do Oslo jak i innych norweskich miejscowości mają wrócić na początku kwietnia:

Słowacja się zamyka

Wczoraj Słowacja zadecydowała o blokadzie kraju. Z tego powodu loty z lotniska w Bratysławie pomiędzy rankiem 13 marca, a 27 marca 2020 zostały odwołane. Termin ten może się jeszcze zmienić.

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *