Home Newsy Polacy chcą podróżować kamperami – badanie
Polacy chcą podróżować kamperami – badanie

Polacy chcą podróżować kamperami – badanie

Informacje.

Kampery są popularne!

Według najnowszych danych popyt na wynajem kamperów rośnie w całej Europie. Szacuje się, że wartość rynku rosła w 2021 r. w tempie 13 proc. przebijając 45 mld USD (z 39 mld USD w 2020 r.), a do 2025 r. skoczy aż do 57 mld USD. W ten trend wpisuje się też Polska.

Z najnowszych badań przeprowadzonych przez na zlecenie Campiri wynika, że o podróży kamperem marzy 66 proc. Polaków (w tym aż 73 proc. osób w wieku 35-44), a 10 proc. planuje skorzystać z kampera już w 2022 r. 15 proc. z nas miało już okazję podróżować kamperem, jednak tylko 6 proc. osób zdarzyło się to więcej niż raz w życiu.

>> WIĘCEJ WPISÓW Z KATEGORII “NEWS”

Warto podkreślić, że niemal 90% Polaków, którzy kiedykolwiek podróżowali kamperem, poleca ten sposób podróżowania. Wśród głównych zalet tej formy wypoczynku wymieniają dużą mobilność, wygodę (ze względu na dostępne wyposażenie “pod ręką”, np. łazienkę, kuchnię), poczucie wolności i niezależności, a także postrzeganie tego doświadczenia jako niezapomnianej przygody.

>> KORONAWIRUS I PODRÓŻE – SPRAWDŹ INNE NASZE WPISY

Kamper może na siebie zarobić

Jak wynika z analiz Campiri, jedynie 2 procent prywatnych właścicieli w Polsce wynajmuje swoje kampery. Niestety, sam rynek najmu tego typu pojazdów jest w tej chwili rozdrobniony, a część wypożyczalni działa wyłącznie w trybie offline. Do tego zwykle proces wypożyczenia kampera jest skomplikowany i niewystandaryzowany, co oznacza, że może trwać godzinami. Problem stanowi również ubezpieczenie. Start Campiri w Polsce ma odmienić oblicze tego segmentu.


Ponad 30 proc. Polaków zauważa, że kamper może być inwestycją. Obecnie niejednokrotnie jest tak, że właściciel ponosi wysoki koszt zakupu kampera, a następnie korzysta z niego średnio jedynie 3-4 tygodnie w roku. Dzięki nam to się zmienia. Nasza platforma jest stworzona dla prywatnych właścicieli domów na kółkach. Pozwalamy im nie tylko znaleźć na nie najemców, ale i weryfikujemy historię kierowcy, sprawdzamy jego tożsamość, pomagamy w rozliczeniach finansowych, zapewniając dedykowane ubezpieczenie pojazdu bez zbędnych formalności. Za sprawą Campiri posiadacz kampera może go bezpiecznie wynajmować, zarabiając w ten sposób nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie – wyjaśnia Lukas Janousek, CEO i założyciel Campiri, otwierającego właśnie swoje biuro w Polsce.

>> PODRÓŻE LAST MINUTE (i nie tylko) Z POLSKI – NAJLEPSZE OKAZJE!

W Campiri decyzje o wynajmie kampera zawsze podejmuje jego właściciel. To on ustala cenę najmu i terminy dostępności pojazdu.

>> POTRZEBUJESZ WALUTY NA WYJAZD? SPRAWDŹ PROMOCJE INTERNETOWEGO KANTORU!

Z naszego doświadczenia wynika, że nawet 10 proc. osób, które zaczynają przygodę z kamperem postanawia go kupić. W Campiri dajemy i taką możliwość. Może to być pojazd zarówno z naszej floty, jak i od prywatnego właściciela, jeśli ten będzie zainteresowany sprzedażą – tłumaczy Katarzyna Jedlińska, dyrektor generalny Campiri w Polsce.

Campiri to w pełni zautomatyzowana platforma do wynajmu kamperów, która działa podobnie jak serwisy, za których pośrednictwem można zarezerwować pokój, apartament czy dom. Wystarczy kilka kliknięć, by algorytm wyszukiwarki znalazł odpowiedni pojazd kempingowy bez formalności, na podstawie preferowanej ceny, daty wyjazdu, liczby podróżujących lub miejsca odbioru kampera. Wszystko odbywa się w pełni online.

Treść wpisu pochodzi z informacji prasowej

Badanie zostało zrealizowane przez Maison & Partners w październiku 2021 r. metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu badawczym Ariadna na reprezentatywnej grupie 1031 osób w wieku 18+.


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *