Home Newsy Rośnie popularność zagranicznych podróży koleją
Rośnie popularność zagranicznych podróży koleją

Rośnie popularność zagranicznych podróży koleją

Skorzystaliście?

Więcej podróży zagranicznych

W ostatnim czasie rośnie zainteresowanie podróżami pociągiem za granicę. Zwiększona popularność zagranicznych wyjazdów z PKP Intercity to zasługa między innymi specjalnych ofert dla pasażerów, takich jak bilety Super Promo International do Austrii i Czech, które w drugiej połowie bieżącego roku zostały wprowadzone do sprzedaży internetowej.

W ramach tej oferty z Krakowa i Katowic można pojechać do Wiednia już za 9,90 euro.

>> KORONAWIRUS I PODRÓŻE – SPRAWDŹ INNE NASZE WPISY

Dziesiątki tysięcy pasażerów

Bilety Super Promo International na połączenia do i z Czech są dostępne w systemie internetowej sprzedaży e-IC od 17 czerwca 2021, na połączenia do i z Austrii zaś od 18 października 2021 (KLIK). Od połowy czerwca w podróż pomiędzy Polską a ojczyzną Mozarta lub Czechami z promocyjnymi biletami zapisanymi w smartfonach wybrało się już 10 tys. osób. Rozszerzenie sprzedaży o bilety z i do Austrii znacząco zwiększyło dynamikę wzrostu popularności zagranicznych podróży kolejowych, mimo okresu powakacyjnego.

>> WIĘCEJ WPISÓW Z KATEGORII “NEWS”

Oferta Super Promo International podzielona jest na 5 progów cenowych – gdy wyczerpie się jedna pula biletów, automatycznie rozpoczyna się sprzedaż z kolejnej.

Najniższe progi dają możliwość zakupu biletów z Krakowa lub Katowic już od zaledwie 9,90 euro (do Wiednia czy Pardubic), z Warszawy do stolicy Austrii lub Pragi od 19,90 euro, a z Gdyni od 29,90 euro (do Wiednia). Z Krakowa i Katowic do stolicy Czech można pojechać już za 14,90 euro.

Duży wybór połączeń

Do wyboru jest wiele połączeń, ponieważ każdego dnia pomiędzy Warszawą a Pragą jeżdżą 4 pary pociągów, stolicę Polski ze stolicą Austrii łączą zaś 3 pary. Kraków ma zapewnione 2 połączenia z Pragą i Wiedniem. Mieszkańcy Górnego Śląska mają do wyboru 4 połączenia pomiędzy Katowicami a Pragą i 5 par pociągów łączących Katowice z Wiedniem.


>> PODRÓŻE LAST MINUTE (i nie tylko) Z POLSKI – NAJLEPSZE OKAZJE!

To kolejne rozwiązanie wprowadzone z myślą o klientach, które bardzo dobrze się przyjęło. Świadczy o tym sprzedanie przez internet w ostatnich miesiącach 10 tys. biletów do i z Austrii oraz Czech. Wdrożenie oferty do systemu sprzedaży internetowej e-IC znacznie ułatwiło planowanie podróży. W tej chwili klienci mogą kupić przez internet bilety promocyjne już do trzech krajów, ale to nie koniec. Planujemy rozszerzenie oferty o kolejne kraje. Chcemy, żeby na tej liście do końca I kwartału 2022 r. znalazły się Węgry i Słowacja – mówi Tomasz Gontarz, Członek Zarządu PKP Intercity.

Więcej biletów w internecie

W ramach pilotażu spółka etapami rozszerza internetową sprzedaż promocyjnych biletów Super Promo International na połączenia do kolejnych krajów, a następnie do internetowej sprzedaży będą wprowadzane bilety według standardowych taryf. Wcześniej podróżni zyskali możliwość kupna biletów w cenach promocyjnych do Niemiec ? w tym kierunku są one dostępne także według standardowej taryfy.

Bilety w systemie e-IC można kupić na pociągi kursujące z Polski do Austrii i w relacji odwrotnej na odcinkach Gdynia – Wiedeń, Warszawa ? Wiedeń czy Katowice – Wiedeń.

>> POTRZEBUJESZ WALUTY NA WYJAZD? SPRAWDŹ PROMOCJE INTERNETOWEGO KANTORU!

Sprzedaż biletów rusza na 60 dni przed odjazdem pociągu, a ich zakup, w zależności od wybranego pociągu, będzie możliwy do 3 dni przed wyjazdem – lub do wyczerpania puli promocyjnej. Promocyjnych biletów nie można zwracać ani wymieniać.

Biletów zakupionych w e-IC nie trzeba drukować, wystarczy okazać je konduktorowi na ekranie urządzenia mobilnego (jedyny wyjątek to przejazdy międzynarodowe w wagonach sypialnych lub z miejscami do leżenia, gdzie obowiązuje bilet w postaci wydruku).

Treść wpisu pochodzi z informacji prasowej przewoźnika


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *