logo

Home Newsy “20 lat PKP Intercity” – wyjątkowa wystawa w Łazienkach Królewskich
“20 lat PKP Intercity” – wyjątkowa wystawa w Łazienkach Królewskich

“20 lat PKP Intercity” – wyjątkowa wystawa w Łazienkach Królewskich

Wybieracie się?

1 września 2021 PKP Intercity obchodziło okrągły jubileusz 20-lecia istnienia. To właśnie z tej okazji w warszawskich Łazienkach Królewskich narodowy przewoźnik zorganizował plenerową wystawę pt. “20 lat PKP Intercity”. Odwiedzający poznają najważniejsze wydarzenia w działalności Spółki, zmiany w rozwoju oferty dla pasażerów i kolejne inwestycje w nowoczesny tabor.

Ekspozycja zawisła w przestrzeni Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich od strony Alei Ujazdowskich. Składa się z 22 plansz, które tworzą integralną całość w postaci kalendarium. Grafiki przedstawiają najważniejsze wydarzenia w kolejnych latach, zaczynając od założenia PKP Intercity w 2001 roku i kończąc na ogłoszeniu kontynuacji największego w historii Spółki programu inwestycyjnego. Ponadto odwiedzający dowiedzą się m.in., kiedy na polskie tory wyjechały kojarzone z przewoźnikiem składy FILTR3 czy popularne “Husarze”, czyli szybkie lokomotywy Siemensa.

>> WIĘCEJ WPISÓW Z KATEGORII “NEWS”

Przez 20 lat w PKP Intercity zaszło wiele pozytywnych zmian. Dzięki nim kolej w Polsce stała się dla wielu podróżujących środkiem transportu numer jeden. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania i ciężkiej pracy wielu osób zatrudnionych w Spółce – od rewidentów, dyspozytorów, kasjerów po drużyny konduktorskie i maszynistów. Wystawa przedstawia najważniejsze dla nas zmiany oraz proces unowocześnienia floty pociągów na przestrzeni całej działalności.

Wszystkie z nich zostały wdrożone z myślą o pasażerach, których zawsze stawiamy na pierwszym miejscu. Nie spoczywamy jednak na laurach i już myślimy o następnych latach oraz kolejnych udogodnieniach dla naszych klientów. Liczymy, że kolejne 20 lat będzie równie owocnych – mówi Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.

>> DOBRE I TANIE UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE – TAK WAŻNE W TYCH CZASACH!logo

PKP Intercity świętowanie swego powstania rozpoczęło już na początku lipca. W okresie wakacji na torach pojawiły się przyozdobione naklejkami z okolicznościowym logo elektryczne zespoły trakcyjne, czyli pociągi obsługiwane przez pojazdy Pendolino, Filtr czy Dart.

Dodatkowo internauci na stronie www.intercity.pl/20lecie mogą przejrzeć specjalne kalendarium najważniejszych wydarzeń z ostatnich dwóch dekad. Dzięki czemu zapoznają się z historią przewoźnika i zmianami, jakie zaszły w tym czasie.

>> SPECJALNIE DLA MLECZNYCH! ŚWIETNA KARTA NA WYJAZDY

To jednak nie koniec atrakcji. Wkrótce w mediach społecznościowych zostanie ogłoszony konkurs fotograficzny dla wszystkich miłośników kolei. Autorzy najlepszych zdjęć otrzymają okolicznościowe gadżety związane z 20-leciem PKP Intercity. Wystawa “20 lat PKP Intercity” potrwa do 3 października.

Treść wpisu pochodzi z informacji prasowej przewoźnikalogo
mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *