Home inne ZEN – karta wielowalutowa i nie tylko (+specjalna promocja dla Was!)
ZEN – karta wielowalutowa i nie tylko (+specjalna promocja dla Was!)

ZEN – karta wielowalutowa i nie tylko (+specjalna promocja dla Was!)

Poznajcie ZEN

Czym jest ZEN?

Na początku zawsze jest chaos.
Spokój zakupów. Harmonia pieniędzy. Zobacz, jak możesz robić zakupy i zarządzać swoimi pieniędzmi w duchu ZEN

Tak Twórcy ZEN reklamują swój produkt. Jest to usługa w formie aplikacji mobilnej do zarządzania Twoimi finansami. Tymi codziennymi w kraju oraz tymi dokonywanym podczas zagranicznych podróży.

W zasadzie możemy używać ZEN jak normalnego konta – ma swój numer IBAN i można je łatwo zasilić jedną z 30 obsługiwanych walut (ale płacić już można w dowolnej). Z konta można też zrealizować przelew. Zapłacić kartą. Uzyskać… zwrot. Otrzymać pomoc w niefajnych sytuacjach. I nie tylko.

Mamy też ciekawe Zenefity, czyli dodatkowe korzyści. To takie przydatne funkcji jak przedłużona gwarancja, zwrot za zakupy i dodatkowa ochrona zakupów – dla wszystkich klientów ZEN. O tym będzie też później.

Twórcy aplikacji postawili na prostotę oraz trochę inny wygląd i mechanikę działania aplikacji, co jednak nie oznacza, że ucierpiały na tym dostępne funkcje. Po obszernych testach muszę przyznać, iż z ZEN korzysta mi się bardzo przyjemnie i wygodnie!

W tym wpisie postaram się Wam przybliżyć ZEN, a na sam koniec będzie… promocja :)

>>> Testuj ZEN razem z nami! Ściągnij aplikację (KLIK), wpisz kod MLECZNEPODROZEZEN a otrzymasz aż 90 dni używania dowolnego konta za free!
>>> Nie czekaj KLIKNIJ TUTAJ :)

Kupowanie i wymiana walut

Możesz wymieniać swoje pieniądze poniżej kursów bankowych, korzystając z ponad 500 par walutowych. Dzięki dobrym kursom wymiany unikniesz wysokich opłat za zakupy w Internecie lub podczas podróży. ZEN nie obciąży Cię żadnymi niespodziewanymi kosztami.

W dodatku dla konta Platinum otrzymasz nielimitowane wymiany walut bez dodatkowych opłat. W wypadku konta Gold po przekroczeniu miesięcznego limitu 5000 EUR zostanie doliczone symboliczne 0,40% prowizji.

Kilkukrotnie sprawdzałem oferowane kursy i były one lepsze niż w Revolut, zobaczcie:

W dosyć specyficzny sposób są prezentowane zakupy w walucie obcej, jeśli mamy doładowane konto w PLN. Może to na początku wprowadzić chwilowe zamieszanie w tym co to była za transakcja. Być może ZEN w przyszłości nieco uprości prezentację przy takich transakcjach?

W tej chwili w historii system pokazuje aż trzy pozycje: płatność, wymianę PLN na EUR (zejście PLN ze stanu konta PLN) oraz kolejną wymianę PLN na EUR (doładowanie konta w EUR)

Konto wielowalutowe

O koncie wstępnie pisałem już na początku, a o karcie płatniczej do niego będzie później.

Już od chwili po rejestracji możesz korzystać z EUR, GBP, USD oraz 27 innych walut. Tak – konto możesz doładować jedną z 30 walut:

Samo konto możesz zasilić na kilka sposobów:
– kartą debetową lub kredytową
– zwykłym przelewem
– BLIKiem
– Google Pay
– Trustly

Z której funkcji korzystałem najczęściej? Z doładowania BLIKiem!

Jakieś limity? Darmowe zasilenie są możliwe do kwoty 3000 EUR na miesiąc (dla planu Gold) oraz do 5000 EUR dla planu Platinum). Po przekroczeniu tych progów ZEN pobiera 0.5% prowizji.

W ZEN otrzymujesz polski numer IBAN – to co ostatnio zostało “zabrane” polskim użytkownikom konkurencyjnego Revoluta.

>>> Testuj ZEN razem z nami! Ściągnij aplikację (KLIK), wpisz kod MLECZNEPODROZEZEN a otrzymasz aż 90 dni używania dowolnego konta za free!
>>> Nie czekaj KLIKNIJ TUTAJ :)

Karta wielowalutowa

W zależności od posiadanego rodzaju konta ZEN możesz mieć 1 lub 2 darmowe karty fizyczne oraz nawet do pięciu kart wirtualnych.

Warto dodać, iż za samą rejestrację czy dostawę karty nie zapłacisz ani grosza! W dodatku karta wirtualna będzie dostępna od ręki, bez zbędnego czekania. Jest ona od razu aktywna.

Ale na kartę fizyczną nie poczekasz długo – swoją kartę otrzymałem już 3 dni po rejestracji!

Dzięki możliwości posiadania kilku kart możesz rozdzielić płatności na poszczególne karty i każdej z nich używać do innego rodzaju płatności. Jedną z karta możesz używać do zakupów stacjonarnych, innej do zakupów online, a jeszcze innej karty możesz używać np. tylko do opłacania przeróżnych subskrypcji.


Dla swojej wygody karty możesz łatwo połączyć z Google Pay oraz Apple Pay i używać kart za pomocą swojego smartfona, bez ich fizycznego zabierania ze sobą.

Przelewy oraz Zen Buddies

To jedna z podstawowych funkcji konta. ZEN umożliwia realizację przelewów zarówno pomiędzy kontami klientów ZEN, jak i do innych instytucji.

Formatka przelewu jest prosta, przejrzysta i nie sprawi problemów w obsłudze nawet laikowi.

Dostępne są przelewy SEPA, SWIFT a także przelewy do innych użytkowników aplikacji. W dodatku to ZEN wybierze dla Ciebie najkorzystniejszą opcję na podstawie danych odbiorcy, które wprowadzisz.

Podczas używania tej funkcji nie zauważyłem opóźnień. Przelew w euro nadany w piątek późno wieczorem, został oznaczony jako wysłany w poniedziałek po 5 rano, a do włoskiego odbiorcy dotarł wczesnym popołudniem!

Szybki czas realizacji przelewów czasami się przydaje :)

Z kolei funkcja ZEN Buddies umożliwia szybkie wysyłanie między sobą przelewów przy użyciu samego numeru telefonu, bez konieczności podawania numeru rachunku.
Dzięki temu możemy łatwo rozliczyć się za wspólny rachunek w restauracji czy inne zakupy.

>>> Testuj ZEN razem z nami! Ściągnij aplikację (KLIK), wpisz kod MLECZNEPODROZEZEN a otrzymasz aż 90 dni używania dowolnego konta za free!
>>> Nie czekaj KLIKNIJ TUTAJ :)

Zenefity – dodatkowe korzyści

Tzw. “Zenefity” to dodatkowe korzyści i przydatne usługi do których masz dostęp dzięki ZEN. Niektóre bardzo przydatne!

Natychmiastowy zwrot za zakupy

ZEN oferuje natychmiastowy cashback za zakupy u wybranych Partnerów.

To duża nowość i inne podejście do tematu niż u konkurencji. Nie trzeba czekać kilkanaście czy nawet i kilkadziesiąt dni na potwierdzenie transakcji i wypłatę bonusu, ale… otrzymamy go dosłownie chwilę po dokonaniu płatności.

Dzięki temu podczas zakupów nie zastanawiasz się kiedy Twoje pieniądze wrócą na konto, ponieważ czas oczekiwania to maksymalnie 15 sekund od zakończenia transakcji :)

Jak otrzymać zwrot?

Wystarczy dokonać zakupu kartą ZEN, klikając na link do sklepu. Możesz go znaleźć w odpowiedniej sekcji w aplikacji mobilnej ZEN.

Ile zwrotu można dostać?

Wysokość bonusu różni się w zależności od Partnera – obecnie jest to od 1% do nawet 15%. Lista współpracujących serwisów nie jest przesadnie długa, ale jest kilka dużych firm. No i są serwisy turystyczne, więc zwrot od ZEN pozwoli nieco zaoszczędzić także jeszcze przed wyjazdami – na etapie ich planowania.

Popularne dostępne serwisy to m.in.
> Allegro ze zwrotem 1%
> Aliexpress ze zwrotem 4%
> Answear ze zwrotem 6%
> Groupon ze zwrotem 10%
> RTV Euro AGP ze zwrotem 2,5%
> MediaMarkt ze zwrotem 2%
> eObuwie ze zwrotem 7%
> Pyszne.pl ze zwrotem 3,5%
> Sklep Lidl ze zwrotem 4,5%
> Udemy za zwrotem 15%
> Wittchen ze zwrotem 10%
i wiele więcej!

Przykładowe serwisy turystyczne to:
> Agoda ze zwrotem 6%
> Booking.com ze zwrotem 4%
> RentalCars ze zwrotem 6%

Czy warto?

W sumie to tak. Fakt – istnieją serwisy, które oferują wyższe stawki zwrotów. Ale nie na takich warunkach jak w ZEN.

Na pewno warto skorzystać z ZEN-cashbaku ze względu na natychmiastowe wypłacenie zwrotu i brak konieczności pilnowania czy za daną transakcję zwrot został już wypłacony. Nie trzeba tego zapisywać i potem składać ewentualnych reklamacji.

>>> Testuj ZEN razem z nami! Ściągnij aplikację (KLIK), wpisz kod MLECZNEPODROZEZEN a otrzymasz aż 90 dni używania dowolnego konta za free!
>>> Nie czekaj KLIKNIJ TUTAJ :)

Dodatkowa gwarancja

Dodatkowy rok gwarancji za który nie muszę dopłacać 10% czy więcej? Biorę!

To daje Tobie ZEN – wystarczy zapłacić kartą ZEN za sprzęt elektroniczny w Unii Europejskiej, a otrzymasz całkowicie za darmo dodatkowy rok gwarancji. Dotyczy to sprzętu elektronicznego, który ma gwarancję producenta nie dłuższą niż 3 lata.

Przedłużenie dostajesz automatycznie!

W sumie ZEN jest zbyt młodym serwisem, aby ktoś mógł przetestować praktyczne działanie tej funkcji. Skoro jednak jest ona za darmo, to… szkoda by nie skorzystać!

Co zrobić jeśli Twój produkt ulegnie uszkodzeniu lub przestanie prawidłowo działać po standardowym okresie gwarancji? Wystarczy, że klikniesz ikonę “Pomoc” w historii transakcji, a następnie wybierzesz opcję “Rozszerzona gwarancja”.

ZEN Care

Wyżej pisałem o dodatkowej gwarancji za zakupione produkty. A jest też darmowy ZEN Care.

To bezpłatna ochrona obejmująca zakupy. Dotyczy ona takich sytuacji jak otrzymanie niewłaściwego produktu, oszustwa czy też innych problemów z transakcją. ZEN obiecuje odzyskać Twoje pieniądze szybko i bez zbędnych formalności.

Nie korzystałem… bo na razie nie było problemów :)

Rodzaje kont

ZEN oferuje dwa rodzaje kont – Gold oraz Platinum.

I tak, dobrze widzicie – obydwa z nich są płatne! Jednakże mnogość oferowanych przez ZEN dodatkowych bonusów sprawie, że… konta wcale nie muszą nas nic kosztować.

Wiadomo jednak, że nie każdy z nas lubi kupować kota w worku. Dlatego razem z ZEN specjalnie dla Was trzykrotnie przedłużyliśmy darmowy okres próbny :) Szczegóły znajdziecie na końcu wpisu.

Na początek zobaczcie jednak co oferuje każdy z Planów.

Koszty

Plan Gold kosztuje 0,99 EUR (4,50 PLN) miesięcznie, a wersja Platinum 4,99 EUR (mniej niż 23 PLN). Opłaty są więc symbolicznie – zwłaszcza w wypadku tańszej wersji.

Ale nawet i ona oferuje dużo przydatnych funkcji i całkiem wysokie limity.

Co przydaje się podczas podróży? Wysoki limit na wypłaty z bankomatów!

W ZEN mamy limit 300 EUR (Gold) oraz aż 700 EUR w planie Platinum. Dla planu Gold to połowa więcej niż w Revolucie. I już dzięki temu wyższemu limitowi zaoszczędzicie na symboliczną opłatę za konto.

>>> Testuj ZEN razem z nami! Ściągnij aplikację (KLIK), wpisz kod MLECZNEPODROZEZEN a otrzymasz aż 90 dni używania dowolnego konta za free!
>>> Nie czekaj KLIKNIJ TUTAJ :)

JEDZIEMY DALEJ:

Plan GOLD to miesięcznie:
– 2 darmowe przelewy lokalne (SEPA)
– 1 darmowy przelew międzynarodowy (SHA, SWIFT)
– Do 5000 EUR bezpłatnej wymiany walut (powyżej limitu – 0,3% prowizji)
– Do 300 EUR bezpłatnej wypłaty z bankomatów (powyżej 1,5% prowizji – mniej niż 2% w Revolucie!)
– brak limitu ilościowego wypłat z bankomatów (konkurencja oferuje tylko pięć takich)
– 1 darmowa karta fizyczna
– 3 darmowe karty wirtualne
– natychmiastowy cashback u wybranych Partnerów: bez limitu
– ZEN Care (ochrona zakupów): 1 wniosek (miesięcznie)
– Dodatkowy rok gwarancji przy zakupie urządzeń elektronicznych: Każdy produkt, z limitem do 1500 EUR

Plan PLATINUM to miesięcznie:
– 10 darmowych przelewów lokalnych (SEPA)
– 2 darmowe przelewy międzynarodowe (SHA, SWIFT)
– Bezpłatnej wymiany walut BEZ LIMITU
– Aż do 700 EUR bezpłatnej wypłaty z bankomatów (powyżej 1,5% prowizji)
– brak limitu ilościowego wypłat z bankomatów (konkurencja oferuje tylko pięć takich)
– 2 darmowe karty fizyczne
– 5 darmowych kart wirtualnych
– natychmiastowy cashback u wybranych Partnerów: bez limitu
– ZEN Care (ochrona zakupów): bez limitu!
– Dodatkowy rok gwarancji przy zakupie urządzeń elektronicznych: Każdy produkt, z limitem do 5000 EUR

Na koniec warto dodać, iż w razie potrzeby, każdy z Planów możesz zmienić lub anulować w każdej chwili. Dokładny i aktualny cennik znajdziecie tutaj i tutaj

A dzięki nam będziesz mógł przetestować ZEN bez opłat miesięcznych!

Rejestracja i założenie konta

Prostotę widzimy też podczas zakładania konta. Nie musimy podawać zbędnych danych, a sam proces jest bardzo intuicyjny.

Z ZEN możesz korzystać, jeżeli jesteś osobą pełnoletnią (ukończony 18. rok życia). Jeżeli pochodzisz z Polski czy innego z krajów Unii Europejskiej bądź Norwegii, Islandii lub Liechtensteinu, możesz zarejestrować się posługując się dowodem osobistym lub kartą pobytu.

Moja opinia po testach ZEN

Warto! Strasznie podoba mi się “funkcjonalny minimalizm” aplikacji – na czym jednak nie cierpi jej użyteczność. Podobają mi się wyższe niż u konkurencji limity oraz dodatkowe profity jakie daje mi ZEN.

Dzięki temu ZEN na stałe zagości w moim telefonie :)

Kod rabatowy – specjalnie dla Was

Na koniec coś miłego! Razem z ZEN postanowiliśmy umożliwić Wam dłuższe testowanie ZEN i darmowe korzystanie z jego usług.

Dzięki użyciu dedykowanego kodu MLECZNEPODROZEZEN otrzymacie aż 90 dni zwolnienia z opłat za plan Gold lub Platinum. Albo 30 dni testowania konta dla firm.

Rejestracja jest bardzo prosta (jak to w ZEN) i szybka. Konto założycie w kilka minut.

Wybieracie rodzaj konta, podajecie numer telefonu, tworzycie PIN do aplikacji, podajecie niezbędne dane, wpisujecie od rabatowy MLECZNEPODROZEZEN, wybieracie plan taryfowy (darmowy dzięki naszemu kodowi rabatowemu), weryfikujecie tożsamość, robicie selfie i… na tym w zasadzie koniec rejestracji:)

Zostało Wam jeszcze za darmo zamówić kartę fizyczną i korzystać (od razu!) z aplikacji czy karty wirtualnej. Proste!

>>> Testuj ZEN razem z nami! Ściągnij aplikację (KLIK), wpisz kod MLECZNEPODROZEZEN a otrzymasz aż 90 dni używania dowolnego konta za free!
>>> Nie czekaj KLIKNIJ TUTAJ :)


mleko

Komentarz(3)

  1. Hej, mam pytanie, czy po upływie darmowych 3 miesięcy mogę zamknąć konto? Czy jest jakiś czas w którym muszę je prowadzić żeby korzystać z Waszej promocji na 3miesieczne darmowe konto?

  2. Kozak apka dla ludzi kupujących online , korzystam i polecam. Masz nawet do 12 miesięcy za free jak znajdziesz kod :)

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *