Home Newsy 20 lat PKP Intercity: świętowanie czas zacząć
20 lat PKP Intercity: świętowanie czas zacząć

20 lat PKP Intercity: świętowanie czas zacząć

To już niedługo!

PKP Intercity rozpoczyna świętowanie swojego 20-lecia, które przypada w tym roku. Przewoźnik zaplanował liczne działania pokazujące, jakie zmiany zaszły w Spółce od momentu jej powstania. PKP Intercity chce przede wszystkim podziękować pracownikom tworzącym firmę oraz pasażerom, którzy od 20 lat wybierają pociągi.
Jest komu dziękować – przez ostatnie dwie dekady z przewoźnikiem podróżowało ponad pół miliarda ludzi.

1 września 2001 roku w ramach Grupy PKP utworzona została spółka PKP Intercity, która otrzymała zadanie zapewnienia obsługi dalekobieżnych przewozów pasażerskich. Od tego dnia na tory wyjechało już ponad 1,8 mln pociągów, a przez 20 lat skorzystało z nich ponad530 milionów pasażerów.

Kolej pasażerska jest bardzo wymagającym sektorem, ponieważ ze względu na jej złożony charakter i ogromną skalę działalności każdego dnia, wprowadzanie zmian jest dużym wyzwaniem. Z tym większą dumą patrzę na to, jak od 20 lat radzi sobie nasz narodowy przewoźnik. Cieszę się, że ten jubileusz przypada akurat w Europejskim Roku Kolei. To symboliczne nowe otwarcie okresu, w którym rozwój PKP Intercity jeszcze przyspieszy. Kolejne zmiany na lepsze służyć będą zarówno pasażerom, którzy do dalekich podróży coraz chętniej będą wybierać pociągi, jak i środowisku, ponieważ PKP Intercity chce stać się pierwszym polskim przewoźnikiem pasażerskim, którego działalność będzie neutralna dla klimatu. Kolej jako transport przyszłości będzie bezpieczna, komfortowa, przewidywalna, dostępna i ekologiczna – podkreśla Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury.


Na stronie www.intercity.pl/20lecie dostępne jest już kalendarium wydarzeń z ostatnich 20 lat, opisujące kamienie milowe w działalności PKP Intercity. Pokazuje ono kolejne zmiany, jakie wprowadzono w rozwoju oferty dla pasażerów i inwestycje w unowocześnianie floty pociągów.

Na najbliższe miesiące PKP Intercity zaplanowało wiele działań pokazujących, jakie zmiany zaszły w Spółce od momentu jej powstania. Przewoźnik przewidział również aktywności skierowane do podróżnych i pracowników.

Już w najbliższym czasie kolejne elektryczne zespoły trakcyjne, czyli pociągi obsługiwane przez pojazdy Pendolino, Flirt oraz Dart, będą pojawiać się na torach z naklejkami z okolicznościowym logo zaprojektowanym z okazji 20-lecia spółki.

Treść wpisu pochodzi z informacji prasowej przewoźnika


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *