Home loty Litwa: zaszczepieni mogą wjechać bez testu i kwarantanny!
Litwa: zaszczepieni mogą wjechać bez testu i kwarantanny!

Litwa: zaszczepieni mogą wjechać bez testu i kwarantanny!

Informacje

Zgodnie z opublikowaną przez Ministerstwo Zdrowia RL listą krajów dotkniętych przez Covid19 i zmianą zasad wjazdu, przybywających na Litwę z Polski OBOWIĄZUJE KONIECZNOŚĆ POSIADANIA negatywnego wyniku TESTU na obecność Covid-19 WYKONANEGO 72h PRZEZ WJAZDEM oraz OBOWIĄZEK PODANNIA SIĘ 10-dniowej KWARANTANNIE.

Nawet jeśli test był negatywny, podróżujący z Polski i innych obszarów ryzyka muszą udać się na 10-dniową kwarantannę. Może ona zostać skrócona po 7 dniach i kolejnym negatywnym teście na COVID-19 wykonanym na koszt własny.

KWARANTANNA I TEST NIE OBOWIĄZUJE tylko:

– osób, które posiadają dokument stwierdzający, że dana osoba przechorowała COVID-19 (zakażenie koronawirusem) i zakażenie wirusem SARS-CoV-2 było potwierdzona testem PCR, testem antygenowym lub szybkim testem antygenowym – nie później niż 180 dni przed powrotem/przybyciem na terytorium Republiki Litewskiej (dokument powinien być sporządzony w jednym z języków urzędowych Unii Europejskiej).

– osób zaszczepionych przeciw COVID-19 tzn. osób, które otrzymały pełny cykl szczepień szczepionką zarejestrowaną w Unii Europejskiej i posiadają zaświadczenie z zakładu opieki zdrowotnej, certyfikat szczepień właściwy dla danego kraju lub międzynarodowy certyfikat szczepień (dokument powinien być sporządzony w jednym z języków urzędowych Unii Europejskiej).

– osób jadących przez Litwę tranzytem;

– członków oficjalnych delegacji.

Oraz w kilku innych przypadkach.


>> JEST POROZUMIENIE W SPRAWIE “PASZPORTÓW SZCZEPIONKOWYCH” – SPRAWDŹ INFORMACJE!

Każda osoba przybywająca na Litwę, powinna do 48 h PRZED WJAZDEM zarejestrować się na stronie Litewskiego Narodowego Centrum Ochrony Zdrowia Publicznego wypełniając ankietę dostępną w języku angielskim: https://keleiviams.nvsc.lt/en/form

Treść wpisu pochodzi z serwisu gov.pl

mleko

Komentarz(1)

  1. Czy ktoś może ma doświadczenie czy bez problemu honorują wydruk potwierdzający szczepienie z IKP?

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *