Home loty Chorwacja: aktualne zasady wjazdu z Polski
Chorwacja: aktualne zasady wjazdu z Polski

Chorwacja: aktualne zasady wjazdu z Polski

Warto wiedzieć!

Nadal w mocy jest obowiązek okazania nie starszego niż 48 godzin negatywnego wyniku testu PCR na SARS-CoV-2 lub szybkiego testu antygenowego (ważność obu testów liczy się od momentu pobrania materiału do badania).

Honorowane są wyłącznie testy antygenowe uznawane w krajach UE.

Jeśli osoba wjeżdżająca do Chorwacji nie okaże na granicy negatywnego wyniku testu, zostanie zobowiązana do odbycia kwarantanny (10 dni). Kwarantanna może zostać skrócona po okazaniu negatywnego wyniku testu wykonanego w Chorwacji.

>> Nieoficjalnie: jedna dawka szczepionki wystarczy, aby uzyskać europejski “paszport covidowy”!

Z obowiązku okazania na granicy negatywnego wyniku testu zwolnione są m.in:

– dzieci do momentu ukończenia siedmiu lat, przekraczające granicę z rodzicami/opiekunami posiadającymi negatywny wynik testu, będącymi ozdrowieńcami lub posiadającymi zaświadczenie o szczepieniu;
– osoby posiadające zaświadczenie o odbyciu pełnego cyklu szczepień (bez względu na rodzaj szczepionki), o ile od przyjęcia ostatniej dawki szczepionki upłynęło min. 14 dni;
– osoby, które przebyły COVID-19 i mogą to potwierdzić zaświadczeniem lekarskim, zawierającym daty przechodzenia choroby lub pozytywnym wynikiem testu PCR/testu antygenowego, wykonanym w ciągu ostatnich 6 miesięcy, ale nie później niż 11 dni, przed planowaną datą przekroczenia granicy RCh.


Więcej informacji na stronach Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Chorwacji (KLIK)

Treść wpisu pochodzi z serwisu gov.pl

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *