Home loty Zakaz lotów przedłużony do 6 stycznia 2021. Na liście także Wielka Brytania oraz Irlandia Północna!
Zakaz lotów przedłużony do 6 stycznia 2021. Na liście także Wielka Brytania oraz Irlandia Północna!

Zakaz lotów przedłużony do 6 stycznia 2021. Na liście także Wielka Brytania oraz Irlandia Północna!

Świeże informacje!

Aktualizacja:

W Dzienniku Ustaw (numer 2315, LINK / LINK PDF) pojawiło się nowe Rozporządzenie “zmieniające rozporządzenie w sprawie zakazów w ruchu lotniczym”. Potwierdziły się informacje z projektu zmian – dodano Wielką Brytanię oraz Irlandię Północną. A sam zakaz przedłużono do 6 stycznia 2021.

>> Zamknięte hotele, kwarantanna po powrocie do kraju oraz inne obostrzenia. Znamy już szczegóły!

Uaktualniona lista państw z zakazem lotów (do 6 stycznia 2021)

1) Bośni i Hercegowina;
2) Czarnogóra;
3) Gruzja;
4) Irlandia Północna;
5) Jordańskie Królestwo Haszymidzkie;
6) Republika Armenii;
7) Republika Kosowa;
8) Republika Macedonii Północnej;
9) Republika Serbii;
10) Stany Zjednoczone Ameryki, z wyjątkiem lotnisk położonych na terytorium stanów Illinois i Nowy Jork.
11) Wielka Brytania;

—————————

W Biuletynie Informacji Publicznej Rady Ministrów pojawił się Projekt Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie zakazu lotów.

W związku z wykryciem na terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej nowej odmiany wirusa SARS-CoV-2 istnieje konieczność ograniczenia ryzyka transmisji tej odmiany wirusa poprzez skorzystanie z prawa do wprowadzenia zakazów w ruchu lotniczym, niezbędnych ze względu na bezpieczeństwo Rzeczypospolitej Polskiej, w celu minimalizacji zagrożenia dla zdrowia publicznego.

Dowiadujemy się z niego dwóch ważnych informacji. Sam projekt ma być przyjęty jeszcze dzisiaj, od razu ma się też pojawić w Dzienniku Ustaw.

Wielka Brytania – z zakazem!

Na początek – na listę państw z zakazem lotów trafi Wielka Brytania oraz Irlandia Północna.

To w sumie nie jest niespodzianka, wiadomo o tym było od wczorajszej nocy.

>> SPRAWDŹ: Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii do Polski. Są jeszcze bilety na poniedziałkowe loty!


Zakaz lotów przedłużony

Oprócz tego nasz “standardowy” zakaz lotów ma zostać przedłużony do 6 stycznia 2021. Obecny zakaz kończy się 31 grudnia 2020.

W dalszym ciągu mają być dozwolone loty do/z państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Strefy Schengen oraz… dwóch stanów z USA.

Skoro nie ma być zmian, to zakazane będą loty z pozostałych państw, w których współczynnik w zakresie 14-dniowej skumulowanej liczby zachorowań na COVID-19 na 100 000 mieszkańców przekracza 440. Oraz oczywiście z dodanej do listy Wielkiej Brytanii oraz Irlandii Północnej.

Projekt przewiduje wprowadzenie zakazu wykonywania, na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk, lądowania przewożących pasażerów cywilnych statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe z lotnisk położonych na terytorium Zjednoczonego Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, a także przedłużenie obowiązywania rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 grudnia 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym (Dz. U. poz. 2189) do dnia 6 stycznia 2021 r.

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *