Home loty Pakiet wielomiliardowej pomocy publicznej dla PLL LOT jest już gotowy.
Pakiet wielomiliardowej pomocy publicznej dla PLL LOT jest już gotowy.

Pakiet wielomiliardowej pomocy publicznej dla PLL LOT jest już gotowy.

Informacje!

Sasin: przygotowaliśmy pakiet wielomiliardowej pomocy publicznej dla PLL LOT

“Przygotowaliśmy w Ministerstwie Aktywów Państwowych potężny pakiet wsparcia dla Polskich Linii Lotniczych LOT, zakładający udzielenie wielomiliardowej pomocy publicznej dla tej firmy” – powiedział w sobotę wicepremier, szef MAP Jacek Sasin.

>> PLL LOT TNIE ZIMOWĄ SIATKĘ POŁĄCZEŃ

LOT znalazł się w sytuacji bardzo trudnej, nie ma dzisiaj praktycznie połączeń lotniczych, a koszty są. Trzeba płacić pracownikom, trzeba płacić opłaty leasingowe za samoloty, to są wielomilionowe opłaty każdego miesiąca. Firma nie zarabia. Właściwie perspektywa wznowienia połączeń jest bardzo odległa. Dlatego przygotowaliśmy w MAP potężny pakiet wsparcia dla PLL LOT, zakładający udzielenie wielomiliardowej pomocy publicznej dla tej firmy” – mówił wicepremier w Radiu Maryja i Telewizji Trwam.

Sasin podkreślił, że wcześniej MAP z zarządem PLL LOT doprowadziły do ograniczenia wszystkich możliwych kosztów, ale “bez pomocy publicznej się nie obędzie”.

>> PLL LOT: POMOC PUBLICZNA BĘDZIE POTRZEBNA!

Wicepremier zwrócił uwagę, że PLL LOT jest szczególnym podmiotem. “Nasi poprzednicy doprowadzili firmę do stanu ruiny, z zamiarem prywatyzacji, sprzedania zagranicznemu podmiotowi. Pamiętam Donalda Tuska, który mówił publicznie, że nie zamierza ratować LOT-u. Były zakusy żeby któraś z zagranicznych linii lotniczych przejęła LOT i żeby ta marka zniknęła” – podkreślił.


“My odbudowaliśmy potęgę LOT-u do tego stopnia, że tuż przed wybuchem epidemii koronawiriusa LOT był już na tyle mocny, że mógł sobie pozwolić na rozpoczęcie procesu zakupu niemieckiej linii lotniczej Condor. Ten proces był bardzo zaawansowany i był na ostatnim etapie realizacji. Niestety wybuch epidemii spowodował, że nie tylko musieliśmy wycofać się z tego procesu, zresztą z powodu niedotrzymania warunków umowy przez stronę niemiecką, ale LOT znalazł się w sytuacji bardzo trudnej” – zaznaczył Sasin.

>> SPRAWDŹ TANIE LOTY PLL LOT – np. KRAJÓWKI!

Źródło informacji: PAP

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *