Home loty Jest już projekt nowego zakazu lotów – a w nim kilka zmian! Zajrzyjcie po szczegóły.
Jest już projekt nowego zakazu lotów – a w nim kilka zmian! Zajrzyjcie po szczegóły.

Jest już projekt nowego zakazu lotów – a w nim kilka zmian! Zajrzyjcie po szczegóły.

Informacje!

Obecny zakaz kończy się 10 listopada 2020, więc potrzeba nowego Rozporządzenia. W Biuletynie Informacji Publicznej Rady Ministrów pojawił się Projekt Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie zakazu lotów.

Tym razem w porównaniu do poprzedniego zakazu (KLIK) zaszło trochę zmian.

Tym razem krótko i zwięźle i bez większych zmian! Dozwolone będą loty do/z państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Strefy Schengen oraz… dwóch stanów z USA.
Zakaz będą loty z pozostałych państw, w których współczynnik w zakresie 14-dniowej skumulowanej liczby zachorowań na COVID-19 na 100 000 mieszkańców przekracza 270.

>> SPRAWDŹ AKTUALNE PROMOCJE LOTÓW!

Podniesiono limit graniczny współczynnika z 90 na 270. Dodatkowo z wyjątków od zakazu wypadły za to Ukraina oraz Federacja Rosyjska!

Treść projektu:

Projekt przewiduje wprowadzenie zakazu wykonywania, na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk, lądowania przewożących pasażerów cywilnych statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe z lotnisk położonych na terytorium państw, w których współczynnik w zakresie 14-dniowej skumulowanej liczby zachorowań na COVID-19 na 100 000 mieszkańców co do zasady przekracza 270, w oparciu o dane publikowane przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (European Centre for Disease Prevention and Control), z wyłączeniem państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Strefy Schengen oraz ? w odniesieniu do Stanów Zjednoczonych Ameryki ? stanów Illinois i Nowy Jork.

Zakaz nie będzie stosowany do statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe:

1) na zlecenie Prezesa Rady Ministrów;

2) za zgodą Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego;

3) o których mowa w art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. – Prawo lotnicze;

4) realizowane na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz wojsk obcych w rozumieniu ustawy z dnia 23 września 1999 r. o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium (Dz. U. z 2018 r. poz. 2110) realizujących zadania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;


5) wyczarterowane przed dniem wejścia w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie;

6) z lotnisk położonych na terytorium państw, które notyfikowały Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład statku powietrznego będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie, wobec których wykonano z wynikiem negatywnym test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2.

Rozporządzenie będzie obowiązywało do końca dnia 24 listopada 2020 r.


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *