Home loty Mamy już projekt nowego zakazu lotów – jest NOWY wyjątek. Zajrzyjcie po szczegóły!
Mamy już projekt nowego zakazu lotów – jest NOWY wyjątek. Zajrzyjcie po szczegóły!

Mamy już projekt nowego zakazu lotów – jest NOWY wyjątek. Zajrzyjcie po szczegóły!

Informacje!

Obecny zakaz kończy się 27 października 2020, więc potrzeba nowego Rozporządzenia. W Biuletynie Informacji Publicznej Rady Ministrów pojawił się Projekt Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie zakazu lotów.

Tym razem w porównaniu do poprzedniego zakazu (KLIK) zaszło trochę zmian.


Tym razem krótko i zwięźle i bez większych zmian! Dozwolone będą loty do/z państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Strefy Schengen, Ukrainy oraz Federacji Rosyjskiej.
Zakaz będą loty z pozostałych państw, w których współczynnik w zakresie 14-dniowej skumulowanej liczby zachorowań na COVID-19 na 100 000 mieszkańców przekracza 90.

Nowością jest dopisanie Federacji Rosyjskiej do listy wyjątków.

>> SPRAWDŹ AKTUALNE PROMOCJE LOTÓW!

Treść projektu:

Projekt przewiduje wprowadzenie zakazu wykonywania, na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk, lądowania przewożących pasażerów cywilnych statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe z lotnisk położonych na terytorium państw, w których współczynnik w zakresie 14-dniowej skumulowanej liczby zachorowań na COVID-19 na 100 000 mieszkańców przekracza 90, w oparciu o dane publikowane przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (European Centre for Disease Prevention and Control), z wyłączeniem państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Strefy Schengen oraz Ukrainy i Federacji Rosyjskiej.

Zakaz nie będzie stosowany do statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe:

1) na zlecenie bądź za zgodą Prezesa Rady Ministrów;

2) o których mowa w art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. ? Prawo lotnicze;

3) realizowane na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz wojsk obcych w rozumieniu ustawy z dnia 23 września 1999 r. o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium (Dz. U. z 2018 r. poz. 2110) realizujących zadania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;

4) wyczarterowane przed dniem wejścia w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie;


5) z lotnisk położonych na terytorium państw, które notyfikowały Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład statku powietrznego będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie, wobec których wykonano z wynikiem negatywnym test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2.

Rozporządzenie będzie obowiązywało do końca dnia 10 listopada 2020 r.

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *