Home loty Nowa trasa PLL LOT. Polecimy z Warszawy do Dublina!
Nowa trasa PLL LOT. Polecimy z Warszawy do Dublina!

Nowa trasa PLL LOT. Polecimy z Warszawy do Dublina!

Nowość!

Od 23 sierpnia 2020 polski przewoźnik rozpocznie regularne rejsy na trasie Warszawa-Dublin. Połączenia z Lotniska Chopina w Warszawie do Dublina będą obsługiwane cztery razy w tygodniu komfortowymi Boeingami 737-800 NG LOT-u. Bilety na nowe połączenie LOT-u będą jeszcze dziś dostępne w sprzedaży na lot.com

Stolica Irlandii – Dublin dołącza dziś do nowych kierunków w stopniowo rozwijanej, regularnej siatce połączeń LOT-u. Ze względu m.in na słynny irlandzki folklor i klifowe wybrzeża, kraj ten cieszy się ogromną popularnością wśród turystów z całego świata. Nowe połączenie Warszawa-Dublin ma też duży potencjał biznesowy. W tzw. europejskiej Dolinie Krzemowej swoje biura mają znane firmy technologiczne takie jak Google, Apple, Facebook, Microsoft, eBay i Paypal, a także m.in koncerny farmaceutyczne.

Rejsy z Lotniska Chopina w Warszawie do Dublina będą realizowane od 23 sierpnia 2020 cztery razy w tygodniu zgodnie z następującym rozkładem:


LO 299 WAW-DUB 14:35 – 16:35 poniedziałek, środa, piątek i niedziela
LO 300 DUB-WAW 17:50 – 21:50 poniedziałek, środa, piątek i niedziela

Potencjał połączeń do Dublina potwierdziła także operacja #LOTdoDomu. Zapotrzebowanie na połączenia ze stolicy Irlandii było na tyle duże, że w ciągu trzech tygodni polski przewoźnik wykonał po pasażerów aż 25 rejsów. Obecnie w samym Dublinie mieszka ponad 50 tys. osób polskiego pochodzenia. Według danych za 2019 r., liczba podróżujących między Polską a Dublinem sięgnęła nawet 850 tys. osób.
logo

Bezpośrednie połączenie lotnicze z Dublinem było ważnym punktem w rozwoju zachodnioeuropejskiej siatki LOT-u. Ze względu na dużą liczbę mieszkających w Irlandii Polaków, nasza obecność w tym kraju była tylko kwestią czasu. Dzisiaj możemy zaproponować rodakom najwygodniejszy sposób podróży do Dublina prosto z głównego lotniska w Warszawie. W ramach stopniowego przywracania regularnych tras i odbudowywania ruchu lotniczego jesteśmy przekonani, że z czasem z bezpośrednich lotów na położoną nad Atlantykiem wyspę chętnie skorzystają również pasażerowie innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej – mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

LOT stopniowo przywraca do siatki połączeń regularne kierunki europejskie. Od 15 lipca 2020 pasażerowie mogą znowu podróżować do Londynu, Berlina, Pragi, Kijowa, Frankfurtu, Hamburga, Mediolanu, Genewy, Istambułu, Belgradu czy Tallina.
W sumie w bieżącym sezonie letnim, razem z nowym połączeniem do Irlandii w ofercie LOT-u znajduje się już ponad 130 połączeń i ponad 70 kierunków podróży.

>> PLL LOT PRZYWRACA KOLEJNE KIERUNKI – OD 15 LIPCA

Dużą popularnością pośród pasażerów cieszą się kierunki w ofercie #LOTnaWakacje, w ramach której sprzedano już ponad 200 tys. biletów na loty do ponad 30 popularnych kurortów w kilkunastu krajach Europy m.in. w Hiszpanii, Chorwacji, Grecji czy Bułgarii. Bezpośrednie połączenia oznaczone prefiksem LO 8XXX oferowane są z dziesięciu lotnisk krajowych – z Warszawy, Bydgoszczy, Lublina, Wrocławia, Krakowa, Gdańska, Szczecina, Poznania, Katowic, Rzeszowa. Ceny biletów zaczynają się już od 99 PLN za podróż w jedną stronę.

>> #LOTnaWakacje – zarezerwuj lot na wakacje już od… 99 PLN

Dla zapewnienia pasażerom możliwości bardziej elastycznego zarządzania rezerwacją, LOT wprowadził także nowe taryfy Flex Plus, obejmujące m.in. bezpłatną zmianę terminu wylotu (do 48h przed wylotem) i opcję zwrotu biletu w ciągu 24h od zakupu.

Treść wpisu pochodzi z informacji prasowej przewoźnika
logo
mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *