Home noclegi Od 4 maja ruszają hotele w Polsce. Zobacz jak będą wyglądać nasze pobyty!
Od 4 maja ruszają hotele w Polsce. Zobacz jak będą wyglądać nasze pobyty!

Od 4 maja ruszają hotele w Polsce. Zobacz jak będą wyglądać nasze pobyty!

Dużo informacji!

Już 4 maja ruszają hotele

Wczoraj dowiedzieliśmy się o dacie wprowadzenia kolejnych zmian – luzowania obostrzeń. W Etapie 2 zawarto możliwość otwarcia hoteli i innych miejsc noclegowych.

Co prawda były one otwarte także i teraz, ale nie dla celów turystycznych. Możliwe były tylko pobyty służbowe czy też “pobyty kwarantannowe”. Teraz będzie można pojechać do hotelu w celach wypoczynkowych :)

>> CZYTAJ: Hotele otwarte już od 4 maja! Kolejne luzowanie w Polsce

Także i wczoraj na stronach rządowych pojawiły się wytyczne związane z tymi zmianami. Zawierają one szereg zaleceń oraz nakazów/zakazów, które będą z nami przez ten okres.

Nie będzie tak kolorowo, ale też nie będzie tak źle! Zobaczcie co nas czeka podczas pobytów w polskich hotelach i innych obiektach noclegowych od 4 maja 2020.

>> PRZECZYTAJ TEŻ: RYANAIR – BĘDĄ LOTY ZA GROSZE! CZEKAMY :)

Zakazy i inne

Na początek te najgorsze informacje.

W hotelach i obiektach noclegowych ograniczona zostaje nadal działalność restauracji hotelowych i przestrzeni rekreacyjnych. Siłownie, sale pobytu i baseny pozostają zamknięte.

Procedury, zalecenia, nakazy itd. – ogólnie

Dział “zapewnienie bezpieczeństwa w obiekcie” liczy 24 punkty. Co znajdziemy wśród nich? Wypiszę kilka najważniejszych.

Na początek w hotelu zobaczymy informację o maksymalnej liczbie klientów mogących jednocześnie przebywać w danej części obiektu. W całym hotelu będzie mogło się znajdować nie więcej niż określona liczba gości – dwa razy więcej niż wynosi liczba pokoi. Obiekt z 10 pokojami będzie mógł zakwaterować nie więcej niż 20 gości.
Pytanie – co z obiektami, które mają dużo pokoi 3- czy 4-osobowych?

W różnych miejscach hotelu/obiektu/pensjonatu znajdziemy dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk, zwłaszcza w newralgicznych częściach – przy wejściu, koło recepcji, przy windach czy też toaletach. W pomieszczeniach socjalnych mają oby być czyszczone nie rzadziej niż co godzinę.

Hotel ma też poinformować wszystkich gości oraz potencjalnych klientów hotelu/obiektu/pensjonatu o procedurach bezpieczeństwa zastosowanych w związku z wirusem COVID-19 w danym obiekcie.

Przebywania gości w okolicy recepcji powinno być ograniczone do niezbędnego minimum. Jako opcję podano możliwość zapewnienia zakupu maseczek ochronnych w recepcji.

Jeśli ktoś jeszcze nie umie tego robić, to w pomieszczeniach sanitarnohigienicznych znajdziecie instrukcje dot. mycia rąk, zdejmowania i zakładania rękawiczek, zdejmowania i zakładania maseczki, a przy dozownikach z płynem do dezynfekcji – instrukcji prawidłowej dezynfekcji rąk.

Szczególny nacisk należy położyć na dezynfekcję często dotykanych miejsc – poręczy, klamek, włączników światła i itp. Personel podczas pracy musi zachować odpowiedni dystans od gości – minimum 2 metry.

Łatwo nie skorzystamy też z niektórych część wspólnych – sale telewizyjne, pokoje/sale zabaw dla dzieci, baseny, sauny, dyskoteki mają być nieczynne. Wyjątkiem jest sytuacja wynajęcia na wyłączność przez gości hotelu wspólnie zakwaterowanych.

Niezależnie od regulaminu hotelu/obiektu wprowadzono też bezwzględny zakaz przebywania w hotelu/obiekcie/ pensjonacie osób tam niezakwaterowanych.


Częściowo mogą działać restauracje i bary hotelowe – w reżimie sanitarnym (z uwzględnieniem zakazu organizowania posiłków w formie bufetu). Będzie możliwość serwowania posiłków tylko dla gości hotelu w przestrzeni restauracji pod warunkiem zachowania minimum 2 m odległości między osobami spożywającymi posiłek.

>> KORONAWIRUS: SPRAWDŹ WSZYSTKIE WPISY W TYM TEMACIE!

Procedury, zalecenia, nakazy itd. – w pokoju

Sprzątania w pokojach ma być teraz wykonywane tylko na żądanie gościa, a nie jak wcześniej – rutynowo co jeden czy dwa dni. Hotel może też zawiesić wykonywanie niektórych usług – np. dostarczania bagażu do pokoju gościa. Po każdym kliencie zaleca się rutynowe sprzątniecie pokoju i dezynfekcję wszystkich powierzchni dotykowych.

Wprowadzono też… zakaz używania hotelowych suszarek nadmuchowych w łazienkach pokojowych.

To tyle z najważniejszych zmian w funkcjonowaniu hoteli. W poście pominąłem zalecenie dotyczące pracowników hoteli, możecie je znaleźć tutaj

To jak – wybieracie się na jakiś wyjazd?

Na koniec ważna informacja: Maseczki pozostaną z nami na długo – aż do momentu pojawienia się szczepionki.

>> ŚWIETNY TUTORIAL OD STEFCI: JAK USZYĆ MASECZKĘ?

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *