Home loty PLL LOT: podsumowanie akcji #lotdodomu (26 marca 2020)
PLL LOT: podsumowanie akcji #lotdodomu (26 marca 2020)

PLL LOT: podsumowanie akcji #lotdodomu (26 marca 2020)

News

Ponad 36000 pasażerów!

Operacji #LOTdoDomu jest potrzebna. Jeszcze dzisiaj przewoźnik zabierze Polaków i uprawnionych do tego cudzoziemców m.in. z Male na Malediwach, Kolombo, Genewy, Madrytu, Brukseli i Londynu.

W ciągu jedenastu dni operacji #LOTdoDomu, do kraju na pokładach samolotów polskiego przewoźnika powróciło już 36 131 osób. Polski przewoźnik wykonał w sumie 266 rejsów, wykorzystując 44 samoloty ze wszystkich typów we flocie.

>> CZYTAJ: CEO Grupy Ryanair: raczej szybko nie wrócimy do latania – ani w kwietniu, ani w maju!

Dzisiaj rozpoczyna się dwunasty dzień operacji #LOTdoDomu – planowanych do wykonania jest 10 rejsów z Male na Malediwach, Kolombo, Genewy, Edynburga, Madrytu, Brukseli i Londynu.

>> CZYTAJ: Unia Europejska zamyka swoje granice. Na razie na 30 dni.

Plan na kolejne dni

W kolejnych dniach LOT zabierze pasażerów z Cancun, Varadero, Helsinek, Baku, Rijadu, Alicante i Algieru (27.03), a także z Cebu i Manili (Filipiny), Hanoi, Sydney, Bangkoku i Tbilisi (28.03).

>> CZYTAJ: #lotdodomu Dużo nowych lotów ratunkowych! Kierunki, ceny, statystyki akcji. (aktualizacja)

Przedłużenie odwołania lotów

W związku z decyzją polskiego rządu o przedłużeniu zawieszenia połączeń lotniczych do dnia 11 kwietnia 2020 roku włącznie, podyktowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie, loty zaplanowane w dniach 29 marca – 11 kwietnia 2020 roku zostały odwołane.


W związku z powyższym do 11 kwietnia realizowane będą tylko loty czarterowe w ramach operacji #LOTdoDomu.

W tej trudnej sytuacji bezpieczeństwo i komfort naszych pasażerów stawiamy na pierwszym miejscu, dlatego zmodyfikowaliśmy naszą politykę zmian biletów.

>> CZYTAJ: Od 25 marca Emirates zawiesza wszystkie loty pasażerskie!

Potrzebujesz lotu? Zgłoś to!

Rejsy w ramach operacji #LOTdoDomu planowane są na kilka dni do przodu, na podstawie zgłoszeń polskich obywateli, którzy ze względu na znaczącą odległość, mogą wrócić do kraju wyłącznie transportem lotniczym.

Aktualne listy kierunków, z których możliwy jest powrót w ramach operacji #LOTdoDomu dostępna jest na stronie: https://www.lot.com/pl/pl/lot-do-domu

Wszyscy Polacy, którzy chcą powrócić do kraju mogą zgłaszać zapotrzebowanie na przelot za pośrednictwem platformy internetowej LOT-u dostępnej pod adresem LOTdoDomu.com oraz LOTdoDomu.pl.

Partnerzy akcji

W trosce o wygodę i bezpieczeństwo naszych pasażerów, do projektu #LOTdoDomu dołączyli także przewoźnicy Polonus i PKP Intercity.

Uruchomione zostały dodatkowe połączenia krajowe – pociągi i autokary, które rozwiozą pasażerów z Lotniska Chopina do domu bez dodatkowych kosztów. Aktualne informacje o rozkładach dostępne są na stronie PLL LOT i na stronie Lotniska Chopina.

Bezpieczeństwo

Kluczowe są również kwestie bezpieczeństwa epidemiologicznego. Wszyscy podróżni powracający do Polski w ramach operacji #LOTdoDomu są poddawani pomiarom temperatury ciała, a następnie kierowani na obowiązkową 14-dniową kwarantannę.

Część tekstu pochodzi z informacji prasowej przewoźnika

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *