Home loty Od 25 marca Emirates zawiesza wszystkie loty pasażerskie!
Od 25 marca Emirates zawiesza wszystkie loty pasażerskie!

Od 25 marca Emirates zawiesza wszystkie loty pasażerskie!

Kolejne złe wiadomości

Tymczasowe zawieszenie wszystkich lotów

Aktualizacja sytuacji Emirates. Dzisiejszego popołudnia przewoźnik wydał oświadczenie o chwilowym zawieszeniu lotów.

Dowiadujemy się z niego o podjęciu kolejnej decyzji w sprawie działalności linii – Emirates od 25 marca Emirates zawiesza wszystkie loty pasażerskie!

Powód? Rosnąca liczba zakazów podróży, ograniczeń i blokad krajowych na całym świecie oraz bardzo mocny spadek zainteresowania podróżami. Wszystko to z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 i rozpowszechnienia wywoływanej przez niego choroby COVID-19.

Emirates będzie monitorować rozwój sytuacji i w stosownym momencie przywróci swoje połączenia.

Linie Emirates dążyły do utrzymania lotów pasażerskich tak długo, jak tylko było to możliwe, aby pomóc podróżnym wrócić do domu w obliczu rosnącej liczby zakazów podróży, ograniczeń i blokad krajowych na całym świecie. Przewoźnik nadal zachowuje kluczowe międzynarodowe połączenia cargo, dysponując flotą frachtowców B777 do transportu podstawowych towarów, w tym zaopatrzenia medycznego na całym świecie.

Po otrzymaniu wniosków od rządów i klientów o wsparcie w repatriacji podróżnych, Emirates będzie nadal obsługiwać loty pasażerskie i towarowe do odwołania (tak długo jak granice pozostaną otwarte, a na loty będzie popyt) do następujących kierunków: Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Hongkongu, Tajlandii, Malezji, Filipin, Japonii, Singapuru, Korei Południowej, Australii, Południowej Afryki, USA i Kanady

>> KORONAWIRUS. SPRAWDŹ INNE WPISY

Przewoźnik nadal zachowuje kluczowe międzynarodowe połączenia cargo, dysponując flotą frachtowców B777 do transportu podstawowych towarów, w tym zaopatrzenia medycznego na całym świecie.

Co z firmą i pracownikami?

Nie obędzie się też bez zmian i działań w firmie.

Kilka z nich to:
– odroczenie lub anulowanie wydatków o charakterze uznaniowym
– zamrożenie wszystkich działań związanych z rekrutacją i doradztwem, które nie są w tej chwili niezbędne
– współpraca z dostawcami w celu znalezienia oszczędności i zwiększenia wydajności
– zachęcanie pracowników do korzystania z płatnego lub bezpłatnego urlopu w świetle zmniejszonej liczby lotów
– tymczasowe obniżenie wynagrodzenia podstawowego dla większości pracowników Emirates Group na okres trzech miesięcy, od 25% do 50%. W tym czasie pracownicy będą nadal otrzymywać pozostałe świadczenia. Wszyscy, którzy są zatrudnieni na niższych stanowiskach, będą zwolnieni z obniżki wynagrodzenia podstawowego.
– prezesowie linii Emirates i dnata – Sir Tim Clark i Gary Chapman – obniżają swoje podstawowe wynagrodzenia o 100% na czas trzech miesięcy.

Grupa Emirates ma dobrą płynność finansową i przepływy pieniężne, ale ważną i rozsądną decyzją w tym czasie jest podejmowanie kroków mających na celu obniżanie kosztów. Linie Emirates w dalszym ciągu dążą do obsługi rynków, na których są obecne, i gdy tylko pozwolą na to okoliczności, wznowią normalne rozkłady lotów.

Informacje z 18 marca 2020

Już 18 marca tego roku Emirates postanowił, iż zawiesi trasę Warszawa – Dubaj na okres do 20 maja 2020!

Wszystkim pasażerom, którzy zarezerwowali loty Emirates do / z Warszawy na podróż do 20 maja 2020, zostaną zaproponowane rozwiązania. W tym pełny zwrot kosztów za niewykorzystane bilety lub zmiana rezerwacji na lot do innego kierunku w ramach siatki Emirates.

Zmiany lotów

Wszyscy pasażerowie, którzy rozpoczęli już podróż, a którym anulowano lot powrotny do Polski w okresie objętym zawieszeniem lotów, mogą bez opłat przepisać bilet na lot Emirates do innego portu docelowego w Europie.

Dozwolony jest również bezpłatny zwrot niewykorzystanej części biletu. W tym przypadku wartość wykorzystanej części biletu będzie wyliczona i potrącona z całkowitej wartości biletu.

Jak na razie loty Warszawa-Dubaj wracają 21 maja 2020:

Co z Ryanair?

Tutaj jest trochę inaczej. Linie z grupy Ryanair mają pokasowane loty w zasadzie do końca kwietnia. Pisałem o tym już kilka dni temu:

>> PILNE! Ryanair odwołuje loty aż do końca kwietnia!

Co z Wizz Air?

Wizz Air szykuje się do skasowania kwietniowych lotów. Pisałem o tym dzisiaj:

>> Wizz Air odwoła kolejne loty? Linia szykuje się do przedłużenia okresu bez lotów

Co z PLL LOT?

O sytuacji w PLL LOT pisałem też niedawno.

>> PLL LOT przedłuża zawieszenie lotów. Teraz do 19 kwietnia 2020!

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *