Home Newsy Blisko 20 milionów kilometrów i 80 nowych miast w siatce FlixBus Polska
Blisko 20 milionów kilometrów i 80 nowych miast w siatce FlixBus Polska

Blisko 20 milionów kilometrów i 80 nowych miast w siatce FlixBus Polska

Całkiem duża siatka połączeń!

20 milionów kilometrów

Od stycznia 2019 roku autobusy FlixBus Polska pokonały blisko 20 milionów kilometrów, a do siatki połączeń włączonych zostało 80 nowych polskich i europejskich miast. Wśród nich znalazły się między innymi Olsztyn, Wieliczka, Ustrzyki Górne, Pula, Split, Wenecja i Mediolan. Autobusy w zielonych barwach kursują już do ponad 200 miast, co łącznie daje pasażerom blisko 2700 możliwości podróży.

>> INNE WPISY Z KATEGORII PRZEJAZDY

W 2019 roku oferta FlixBus Polska została rozszerzona o wiele atrakcyjnych kierunków podróży, niedostępnych dotąd na rynku dalekobieżnych połączeń autobusowych. Poza miejscowościami turystycznymi, dodajemy coraz więcej polskich miast dotychczas słabo skomunikowanych, aby przeciwdziałać wykluczeniu transportowemu – tylko w tym roku do naszej siatki połączeń włączyliśmy 50 polskich miejscowości – komentuje Michal Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie.

Najpopularniejsze kierunki

Najpopularniejszymi kierunkami podróży niezmiennie były węzły przesiadkowe FlixBusa w Polsce, czyli Warszawa, Kraków i Wrocław, ale także inne duże ośrodki, takie jak Katowice, Poznań, Gdańsk, Szczecin i Berlin.

>> KUP BILETY FLIXBUS

Z innych miejscowości dużą popularnością cieszyły się również:
– Polska: Gorzów Wielkopolski, Opole, Gdynia, Zielona Góra, Ustrzyki Górne, Kudowa-Zdrój;
– Europa: Ostrawa, Hamburg, Brema, Koszyce, Split, Wenecja.

Ważnym punktem pierwszej połowy tego roku było również uruchomienie przez nas oddziału na Ukrainie. W kolejnych miesiącach będziemy w dalszym ciągu skupiać się na rozwoju siatki polskiej, ale też na stworzeniu spójnej i atrakcyjnej oferty połączeń z i na Ukrainę – dodaje Michał Leman.

Ponad 30 partnerów i 4/5 zadowolonych pasażerów

W 2019 roku do grona partnerów autobusowych FlixBusa dołączyły kolejne polskie spółki, dzięki czemu liczba przewoźników obsługujących linie FlixBus Polska wzrosła do 31 firm. Wśród nowych partnerów znaleźli się m.in.: Żak Express, PKS Elbląg, PKS Gdańsk, Uni-bus, Marcel-Bus, Noir, Fabisiak Przewozy, Lipnicki i Oskar.

Do obsługi regularnych linii FlixBus Polska partnerzy zatrudniają obecnie ponad 900 kierowców, a flota autobusów kursujących po Polsce i Europie w barwach FlixBusa to ponad 210 pojazdów. Wraz z nami rozwijają się także nasi partnerzy autobusowi ? większość przewoźników, z którymi rozpoczęliśmy współpracę w zeszłym roku, w tym otworzyło kolejne, nowe linie.


Tylko w 2019 roku do obsługi połączeń FlixBus Polska nasi partnerzy zakupili blisko 40 nowych lub prawie nowych autobusów. Dzięki temu możemy kontynuować proces odnowy floty, a co za tym idzie ? zwiększania jakości oferowanych usług – mówi Michał Leman – Wewnętrzne badania NPS potwierdzają, że coraz więcej pasażerów jest zadowolonych z podróżowania z nami. Już 80% pozytywnie ocenia całość doświadczenia podróży, najwyżej punktując kierowców i komfort jazdy.

Nowe udogodnienia i inicjatywy

Poza ciągłym rozwojem siatki połączeń, FlixBus skupia się na wprowadzaniu kolejnych rozwiązań technologicznych. W tym roku dużym osiągnięciem było uruchomienie systemu rozrywki pokładowej o nazwie FLIXtainment, umożliwiającej darmowy dostęp do materiałów audio i video w ponad 115 pojazdach FlixBusa.

Co więcej, FlixBus jako jedna z pierwszych firm w Polsce wprowadziła transakcje głosowe za pomocą Asystenta Google, a do aplikacji FlixBus dostępnej na system Android i iOS włączono możliwość rezerwacji miejsc. W tym samym czasie stacjonarna sieć punktów sprzedaży biletów wzrosła do ponad 750 placówek w całej Polsce.

FlixBus podejmuje też szereg inicjatyw mających na celu zwiększanie bezpieczeństwa na drodze. Jednym z nich, zainicjowanym przez polski zespół, jest Akademia Kierowcy, zorganizowana już dwukrotnie ? w partnerstwie z firmami VDL oraz EvoBus. Podczas serii szkoleń teoretycznych i praktycznych, kierowcy mają okazję doskonalić swoje umiejętności, m.in. w nietypowych warunkach na drodze.

Bilety jak zawsze kupujemy na stronie Flixbus

Treść wpisu pochodzi z informacji prasowej przewoźnika

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *