Home loty Wizz Air świętuje nie tylko 15 urodziny, ale także przewiezienie 200 milionów pasażerów!
Wizz Air świętuje nie tylko 15 urodziny, ale także przewiezienie 200 milionów pasażerów!

Wizz Air świętuje nie tylko 15 urodziny, ale także przewiezienie 200 milionów pasażerów!

Jest co świętować!

21 maja 2019: Wizz Air świętuje 15. urodziny oraz wyjątkowe osiągnięcie: przewiezienie 200 milionów pasażerów. Pierwszy lot Wizz Air odbył się 19 maja 2004 roku z Katowic do Londynu Luton. Od tego czasu linia rozbudowała swoją flotę do 112 samolotów Airbus, włącznie z nowoczesnymi A321neo wyposażonymi w dwa turbośmigłowe silniki Pratt&Whitney.

Dzięki wzorcowej ekonomice zużycia paliwa i 239 miejscom pasażerowie, wybierając lot Wizz Air samolotem A321neo, mają dostęp do najniższych cen biletów lotniczych przy równoczesnym znacznym zmniejszeniu śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera.

>> URODZINOWA PROMOCJA – TAKIEJ OKAZJI W WIZZAIR JESZCZE NIE BYŁO!

Patrząc na ostatnie dwanaście miesięcy, linia ma wiele powodów do dumy. Dzięki uruchomieniu działalności z międzynarodowego lotniska w Wiedniu, WIZZ jest stał się dużym graczem w obszarze podróży lotniczych w Austrii. Wizz Air UK, brytyjska linia lotnicza wkrótce zyska 11 nowych samolotów Airbus A320 i A321. We flocie WIZZ odebrano 100. samolot ozdobiony specjalnym malowaniem.

Uruchomione zostało nowoczesne centrum szkoleniowe z siedzibą w Budapeszcie, które stanowi inwestycję o wartości ponad 300 milionów euro. Ponadto WIZZ rozpoczął loty z nowo otwartej bazy w Krakowie, a także dodał dwa z 256 samolotów nowej generacji Airbus A321neo do szybko rozwijającej się floty WIZZ.


Przez 15 lat działalności linia Wizz Air zdobyła zaufanie i lojalność 200 milionów klientów. Wynik 100 milionów pasażerów, przewoźnik osiągnął w październiku 2015 roku i w zaledwie niespełna 4 lata podwoił tę liczbę.

Aby uczcić to wydarzenie, wszyscy pasażerowie uroczystego lotu z Kijowa do Katowic po wylądowaniu zostali powitani przez przedstawicieli Wizz Air oraz Katowice Airport, zaproszeni do wspólnego zdjęcia oraz wręczone zostały vouchery o wartości 200 euro.

Treść pochodzi z informacji prasowej przewoźnika

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *