Home promocja Kursy Pendolino: w czwartek wieczorem ruszy sprzedaż internetowa???
Kursy Pendolino: w czwartek wieczorem ruszy sprzedaż internetowa???

Kursy Pendolino: w czwartek wieczorem ruszy sprzedaż internetowa???

Ruszyła sprzedaż biletów m.in. na kursy Pendolino. Nowymi składami pojedziemy od 14 grudnia, a najtańsze bilety kupimy już od 49 PLN (od 24 PLN dla studentów). Jak na razie jednak bilety można kupić tylko… w kasach biletowych, a w internecie dalej trwa “przerwa technoloniczna”…
Uwaga! Wpis aktualizujemy na bieżąco!

14 grudnia br. na polskich torach zadebiutuje nowa kategoria pociągów PKP Intercity: EIC Premium (EIP). Nowoczesne składy będą kursować pomiędzy Warszawą a Trójmiastem, Krakowem, Katowicami oraz Wrocławiem, a cenowo będą dostępne dla każdego.

Ceny będą zaczynać się od 49 zł, a po wyczerpaniu puli najtańszych biletów będzie można skorzystać ze zniżek w przedsprzedaży (te zniżki będą liczone od ceny regularnej/bazowej). Najpierw udostępnione zostaną bilety z 30% rabatem, a następnie z 20% i 10% zniżką. Po wyprzedaniu biletów w niższych cenach zaczną obowiązywać stawki bazowe. Pule biletów z rabatami (30%, 20%, 10%) będą limitowane. Zgodnie z zasadą “wcześniej – taniej” bilety w atrakcyjnych cenach zakupią osoby planujące podróż z wyprzedzeniem. Obowiązywać będą także ulgi ustawowe.

Lista tras i cen:

 • Warszawa-Kraków >> od 49 PLN (cena standardowa: 150 PLN)
 • Warszawa-Katowice >> od 49 PLN (cena standardowa: 150 PLN)
 • Warszawa-Wrocław >> od 59 PLN (cena standardowa: 150 PLN)
 • Warszawa-Trójmiasto >> od 49 PLN (cena standardowa: 150 PLN)
 • Kraków-Trójmiasto >> od 98 PLN (cena standardowa: 189 PLN)
 • Katowice-Trójmiasto >> od 98 PLN (cena standardowa: 189 PLN)

  Oferta będzie dostępna w kasach, biletomatach, na stronie internetowej oraz dzięki aplikacji mobilnej, za wyjątkiem sprzedaży na pokładach nowych pociągów. Podróż EIC Premium będzie mogła odbyć się wyłącznie na podstawie biletu kupionego przed wejściem do pociągu (nie będzie możliwości zakupu biletu po wejściu do pociągu!)

  Bilety kupimy na stronie Intercity.pl

  Cennik biletów na kurs Pendolino:

  pendolino-rozklad-cennikbiletow-1094x780px

  SPRZEDAŻ RUSZYŁA, ALE TYLKO TROCHĘ…

  W kasach biletowych sprzedaż ruszyła zgodnie z planem, czyli ok godziny 1:00 w nocy z 15 na 16 listopada. Około 7:40 PKP Intercity poinformowało, iż sprzedało już około 2000 biletów, większość właśnie na kursy Pendolino.

  intercity-2-komunikatsprzedaz

  Tymczasem sprzedaż internetowa, która miała ruszyć około godziny 5:00 nie ruszyła, gdyż dalej trwa “przerwa technologiczna”.

  intercity-1-komunikatnet

  O godzinie 9:45 bilety w sprzedaży internetowej dalej nie są dostępne…

  “Drodzy Państwo,
  Ze względu na trwające prace związane z wdrożeniem nowej oferty w internetowym systemie sprzedaży trwa przerwa technologiczna.
  O terminie uruchomienia poinformujemy w osobnym komunikacie.”

  intercity-3-przerwa

  Poinformujemy jak już ruszy sprzedaż w internecie.

  Aktualizacja, 2014.11.16, 17:45

  Coś się ruszyła, można już wyszukiwać kursy, ale nie widać cen i nie ma możliwości zakupu biletów…

  intercity-4-wyszukania


  Aktualizacja, 2014.11.17, 11:30

  Coś się ruszyło, można już wyszukiwać połączenia, ale dalej nie ma możliwości zakupu biletów:

  intercity-5-wyniki

  intercity-6-wyniki-wrowaw

  Aktualizacja, 2014.11.17, 12:20

  Będzie więcej biletów w promocyjnej cenie! Na stronie Intercity ukazał się komunikat:

  Ze względu na awarię systemu sprzedaży biletów w kanale internetowym, PKP Intercity potroi liczbę biletów w super cenach. Zwiększone pule najtańszych biletów będą w kasach w całym kraju i obejmą pociągu kursujące do połowy stycznia 2015r.

  Przepraszamy naszych Klientów za utrudnienia w zakupie biletu. Sztab ekspertów pracuje całą dobę nad jak najszybszym przywróceniem działania systemu internetowego – mówi Marcin Celejewski, prezes zarządu PKP Intercity. Postanowiliśmy potroić pulę biletów za 49 zł na przejazdy po 14 grudnia oraz wprowadziliśmy dodatkowe rozwiązania, które mają usprawnić obsługę podróżnych, mających trudności w korzystaniu z serwisu e-IC – dodaje Marcin Celejewski.

  Pasażerowie, którzy mają trudności w korzystaniu z serwisu e-IC i nie mogą wydrukować biletu, zostaną odprawieni na pokładach pociągów na podstawie dokumentu ze zdjęciem (np. dowodu osobistego, prawa jazdy czy paszportu). Jeśli zrezygnują z podróży, po złożeniu reklamacji otrzymają pełny zwrot wartości biletu. W sytuacji, gdy podróżny nie zdąży kupić biletu w kasie, drużyny konduktorskie nie będą pobierać dodatkowej opłaty za jego wystawienie.

  Zmiany personalne

  W związku z zaistniałą sytuacją odwołany został członek zarządu PKP Intercity ds. finansowych, Paweł Hordyński oraz podlegli mu dyrektorzy odpowiedzialni za systemy informatyczne. Obecnie w Zarządzie pozostają – Marcin Celejewski pełniący funkcję prezesa zarządu oraz Piotr Rybotycki, członek zarządu ds. operacyjnych. Powołano również zespół ekspertów nadzorowanych bezpośrednio przez przewodniczącego Rady Nadzorczej PKP Intercity, Piotra Ciżkowicza, których zadaniem jest jak najszybsze przywrócenie sprawności systemu sprzedaży.

  Aktualizacja, 2014.11.14, g. 10:00

  Aktualny komunikat InterCity:

  “Od ponad doby system sprzedaży w kasach na terenie całego kraju działa stabilnie. Odnotowywane są jedynie pojedyncze przypadki błędów systemu sprzedaży. W 660 kasach (własnych oraz innych przewoźników) trwa normalna sprzedaż biletów, w tym na połączenia realizowane składami Pendolino w ramach dynamicznej taryfy. Dzięki temu 90 proc. Klientów ma dostęp do oferty PKP Intercity i może dokonywać transakcji z rezerwacją miejsc.

  Trwa naprawa internetowego systemu sprzedaży. Oznacza to utrudnienia dla około 10 proc. osób planujących podróż. Działa sztab kryzysowy, który zgodnie z planem eliminuje kolejne źródła niestabilności systemu. Termin uruchomienia usługi nadal nie jest znany. Obecnie kluczowe jest uzyskanie pewności, że zagwarantuje stabilną sprzedaż.

  Po sygnałach od pasażerów, PKP Intercity podjęło dodatkowe działania mające usprawnić obsługę w kasach. W części lokalizacji wydłużono godziny pracy okienek oraz zwiększono liczbę pracowników, a we wszystkich położono większy nacisk na działania informacyjne. Na przejazdy po 14 grudnia zrealizowano blisko 7 tys. transakcji, z czego około 1,6 tys. na podróże pociągami Express InterCity Premium.

  Przypominamy również, że potrojono pulę biletów za 49 zł na przejazdy Pendolino do połowy stycznia. Do odwołania obowiązuje również zakup biletów na pokładach pociągów bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat oraz podróż na podstawie dokumentu ze zdjęciem w przypadku problemu z wydrukowaniem biletu.”

  Aktualizacja, 20.11.2014, godz. 10.40

  Kolejny komunikat w końcu daje trochę nadziei na uruchomienie sprzedaży internetowej!

  “Sztab Kryzysowy w godzinach porannych ustabilizował środowisko sprzedaży kanałów zdalnych. Trwają ostatnie analizy – jeżeli wyniki dodatkowych testów będą bezbłędne to jeszcze dziś wieczorem klienci PKP Intercity będą mogli skorzystać także z kanałów zdalnych.

  Ciąg dalszy komunikatu:

  Przypominamy, że już od ponad 48 godzin system sprzedaży w kasach na terenie całego kraju działa stabilnie. W 660 kasach (własnych oraz innych przewoźników) trwa normalna sprzedaż biletów, w tym na połączenia realizowane składami Pendolino w ramach dynamicznej taryfy. Dzięki temu 90 proc. klientów ma dostęp do oferty PKP Intercity i może dokonywać transakcji z rezerwacją miejsc. W tym okresie sprzedano łącznie 150 tys. biletów. Na przejazdy po 14 grudnia pasażerowie kupili w sumie 9,2 tys. biletów, w tym 2,3 tys. na połączenia realizowane pociągami Pendolino.

  Jeżeli ostatnie testy przebiegną pomyślnie to już dziś wieczorem znikną utrudnienia dla ostatnich 10 proc. naszych klientów, którzy wolą kupować bilety w kanałach zdalnych.

  Zwracamy uwagę, że w części lokalizacji wydłużono godziny pracy okienek oraz zwiększono liczbę pracowników, a we wszystkich położono większy nacisk na działania informacyjne.

  Przypominamy również, że potrojono pulę biletów za 49 zł na przejazdy Pendolino do połowy stycznia. Do odwołania obowiązuje również zakupu biletów na pokładach pociągów bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat oraz podróż na podstawie dokumentu ze zdjęciem w przypadku problemu z wydrukowaniem biletu. Start Pendolino 14 grudnia 2014 r. jest niezagrożony.

  Kolejne informacje podamy w godzinach popołudniowych.

  mleko

  Komentarz(5)

  1. Ogolnie zaje*iscie, ze jezdzi i ze jest tylko dla WYBRANYCH, bo polaczenia sa mega skąpe… Ciekawe czy i jak szybko zostana rozszerzone trasy kursowania tego ustrojstwa.

  2. W kasach biletowych sprzedaż ruszyła zgodnie z planem, czyli ok godziny 1:00 w nocy z 15 na 16 grudnia. Około 7:40 PKP Intercity poinformowało, iż sprzedało już około 2000 biletów, większość właśnie na kursy Pendolino.

   Chyba chodzi o listopad anie Grudzień?

  Opublikuj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *