Home promocja Uber – “zabójca taksówek” już w Polsce (+kody rabatowe!)
Uber – “zabójca taksówek” już w Polsce (+kody rabatowe!)

Uber – “zabójca taksówek” już w Polsce (+kody rabatowe!)

O przejazdach autami chyba jeszcze nie pisaliśmy :) Uber – światowa usługa zawitała już do Polski! Od 19 sierpnia oficjalnie możemy korzystać z zamawiania przejazdu, na razie tylko w Warszawie. Nie wnikamy w “co i jak” – wychodzimy z założenia, iż dla pasażera konkurencja to dobra rzecz – powoduje spadek cen wraz z zachowaniem/wzrostem standardu usług.
Mamy też dużo kodów rabatowych – znajdziecie je pod koniec wpisu!

Na początek…

CZYM JEST UBER?

Uber – obecny w 55 krajach – nazywany też “zabójcą taksówek” w wielu krajach powodował protesty i oburzenia taksówkarzy. Od początku istnienia serwis “zgarnął” już grubo ponad… 2,8 miliarda (!!!) dolarów od inwestorów, co oznacza, że raczej szybko nie zniknie :)

Jak sami twórcy wyjaśniają jest to usługa kojarząca pasażera z kierowcą samochodu. Wszyscy boją się odpływu klientów do – przeważnie – tańszego usługodawcy.

Na początek w Warszawie zadebiutowała usługa UberPOP, czyli najprostsze łączenie pasażera z prywatnym kierowcą. Inne kraje mają dostępne inne opcje np. UberTaxi (taksówki) oraz UberBlack, czyli przejazdy luksusowymi limuzynami.

Od 16 kwietnia Uber jest dostępny także w Krakowie! Więcej info tutaj.

JAK DZIAŁA UBER?

Trochę inaczej niż normalnie taksówki. Ubera używamy poprzez aplikację mobilną – dostępne są wersje na Androida, na iOs oraz Windows Phone

Po zainstalowaniu i rejestracji (z naszym kodem ubermlecznepodroze dostaniecie 20 PLN “na start”) za pomocą mapki (źródłem map jest Google Maps) wybieramy miejsce odbioru oraz nasze miejsce docelowe.

Na mapie widzimy na bieżąco pozycję najbliższych samochodów oraz ich czas dojazdu do naszego miejsca odbioru.

uber-1-wybor

ILE KOSZTUJE UBER?

uber-2-koszty

Klikając na UberPOP sprawdzimy koszty usługi. Nie ma rozróżnienia na stawkę dzienną czy nocną. W Warszawie za “trzaśnięcie drzwiami” płacimy 5 PLN, a następnie 1,40 PLN/km lub 0,25 PLN za minutę postoju*


Koszty w skrócie:

 • 5 PLN za “trzaśnięcie drzwiami”
 • a potem

 • 1,40 PLN/km + 0,25 PLN/min*

  *Uwaga – Wikipedia tak tłumaczy te opłaty – jeśli auto porusza się szybciej niż 18 km/h to płacimy według przebytej drogi (1.40 PLN/km), jeśli natomiast stoimy w korku albo jedziemy wolniej niż 18 km/h – płacimy według czasu (0.25 PLN/minutę)

  Po podaniu miejsca odbioru i miejsca docelowego zawsze możemy też sprawdzić orientacyjny koszt przejazdu.

  uber-3-trasa

  uber-4-symuacja

  Warto też dodać, iż jeśli zrezygnujemy z kursu (już po zamówieniu przejazdy) płacimy “karę” w wysokości 10 PLN.

  Za kurs nie płacimy gotówką, tylko wygodnie poprzez podaną w aplikacji kartę płatniczą (debetową lub kredytową).

  50 PLN na pierwszy przejazd z UBER

  Skoro to u nas nowa usługa, to i są rabaty na start :) Jeśli zarejestrujecie się z naszego linka – czyli z użycie kodu ubermlecznepodroze – to na start dostaniecie 20 PLN do wykorzystania na przejazdy (a przy okazji i nam się coś za to dostanie :)

  Do tego używając kodu WAWLAUNCH możemy uzyskać dodatkowe 30 PLN. Kod WAWLAUNCH teoretycznie powinien być ważny do wczoraj, ale poniższy zrzut ekranu sprzed chwili dowodzi, że działa i dzisiaj :) Promocje się łączą, dzięki czemu możemy mieć aż 50 PLN na przejazdy!

  uber-50pln2-

  KODY RABATOWE UBER:

  • 20 PLN >> za rejestrację z naszego linka – czyli z użycie kodu ubermlecznepodroze
  • 30 PLN >> za wpisanie kodu WAWLAUNCH (już po procesie rejestracji)
  • 20 PLN >> za wpisanie kodu WAWCITI (ważne do 24 października)
  • 20 PLN >> za wpisanie kodu WAWCOLCLAUDINE
  • 20 PLN >> za wpisanie kodu WAWTOGETHER
  • 20 PLN >> za wpisanie kodu WAWSASHKA

   Uwaga! Część kodów działa w ten sposób, iż wartość kodu jest doliczana do salda na koncie Uber, część natomiast jest widoczna “osobno” w profilu i nie wlicza się do salda.

   mleko

   Komentarz(29)

   1. Niedroga alternatywa dla taxi, mam tylko nadzieję, że nie będę się bał wsiąść do takiej taksówki :)

    ps. mają fajny PR

   2. Jak zweryfikować swój numer telefonu przychodzi jakiś kod smsem ale nie ma gdzie go wpisać? Albo nie mogę znaleźć :/

   3. W Nowym Jorku tylko Uber oraz Lyft. Oby dwa mają kody na start, w Lyft można teraz dołapać nawet $50 za darmo. Bardzo się opłaca, ostatnio Lyftem na lotnisko z centurm Manhattanu za $56 podjechała moja dziewczyna. Porównanie – normalne taxi ponad $100-120.

   4. Korzystałem już, na taksówkę czekałem 15 minut bo jechała ona do mnie aż z Centrum.Mały wybór samochodów jak na razie , aplikacja się wiesza , blokuje itd , może z czasem zacznie to działać.

   5. Ja polecam. Aplikacja działa super. Jeszcze mało kierowców, ale w nocy, w weekend można z centrum Warszawy na Służew pojechać za około 15zł!

   6. zarejestrowałem się przez waszego linka, wstukałem kod promocyjny i… dostałem 30pln za kod, a 20pln za skorzystanie z linka wsiąkło. Czy już ten link nie działa…?

    1. U mnie tak samo. Wiesz, wydaje mi się że nie można wprowadzać 2 lub więcej linków promocyjnych, bo wtedy ludzie by szukali w różnych miejscach tych linków i cały czas jeździli za darmo.

   7. A mi oba zadziałały tyle że za rejestrację z waszego linka dodało mi… 30GBP. I teraz nie wiem czy mi to będą z tego salda ciągnąć i jakoś przewalutowywać czy tylko z PLN będzie pobierać a te GBP będą leżeć bezproduktywnie… :/

   8. Nie zainstalowałem, chociaż bardzo chciałem sprawdzić jak działa. Kłopot w tym ze zbyt dużo szpiegostwo tu widzę. Aplikacja domaga się dostępu do kontaktów, do wifi, do poczty i nawet aparatu czy kamery. Jak dla mnie to zbyt dużo tego, chociaż bardzo byłem ciekaw jak to działa. Sorry, ale nie będę nosił szpiega w kieszeni.

   Opublikuj komentarz

   Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *