Home MiniNews Linie zawieszają loty do Tel Awiwu (aktualizacja)
Linie zawieszają loty do Tel Awiwu (aktualizacja)

Linie zawieszają loty do Tel Awiwu (aktualizacja)

W związku z ostrzałem rakietowym okolic lotniska Ben Guriona, amerykańska agencja FAA zaleciła zawieszenie operacji lotniczych do Izraela. W ślad za nią poszedł jej europejski odpowiednik – EASA. W związku z tym część linii zawiesiło operacje lotnicze do i z Tel Awiwu na okres od 24 do 36 godzin. Dalsze zmiany są możliwe.

Wśród europejskich linii, które wstrzymały operacje do Izraela są Air France, KLM, Lufthansa, Austrian, Swiss, Germanwings, oraz Wizz Air i LOT. Lista może zmieniać się dynamicznie. Część linii zawiesiła loty na czas nieokreślony, niektóre z kolei na czas od 24 do 36 godzin.

Jeśli macie zaplanowaną podróż do Izraela KONIECZNIE skontaktujcie się z linią!

Daniel De Carvalho, Rzecznik Prasowy Wizz Air przekazał oświadczenie: “W związku z wytycznymi Federalnego Urzędu Lotnictwa USA (FAA) wydanymi dla amerykańskich linii lotniczych, Wizz Air podjął decyzję o zawieszeniu połączeń realizowanych do lotniska Tel Aviv Ben Gurion aż do środy 23 lipca. Z uwagą śledzimy aktualną sytuację w Izraelu, a o wszelkich zmianach i decyzjach w tej sprawie będziemy informować na bieżąco”.

Aktualizacja, 12:15, 23 lipca 2014.

Daniel De Carvalho, Rzecznik Prasowy Wizz Air w oświadczeniu przesłanym naszej Redakcji powiedział:
Wizz Air zawiesił wszystkie połączenia realizowane do lotniska Tel Aviv Ben Gurion do dzisiaj, do północy. Pasażerowie, których loty zostały odwołane, pozostają pod naszą opieką. Jutrzejsze wyloty pasażerów powinny odbywać się zgodnie z planem, jednak polecamy sprawdzać komunikaty pojawiające się na stronie internetowej Wizz Air oraz w aplikacji na smartfony. Stale monitorujemy sytuację i pozostajemy w kontakcie z urzędami lotnictwa cywilnego, by móc niezwłocznie poinformować o wszelkich zmianach“.

Aktualizacja, 14:30, 23 lipca 2014.

PLL LOT zawiesza loty aż do 28 lipca. Do naszej Redakcji trafiło oświadczenie:

“LOT zawiesza rejsy do Tel Avivu do najbliższego poniedziałku.
W trosce o bezpieczeństwo pasażerów LOT nie będzie latał do Izraela do poniedziałku 28 lipca włącznie. Ma to związek z napiętą sytuacją w regionie. Na wszystkie rejsy do Izraela w tym terminie wprowadzony został już tak zwany stop booking, czyli nie można już kupić biletów.
Jednocześnie LOT uruchamia specjalną procedurę. Pasażerowie, którzy kupili bilety na rejsy do Tel Avivu z datą wystawienia przed 23 lipca 2014 mogą do 31 października bezkosztowo zmienić termin podróży na tym kierunku lub w przypadku podróży w ciągu najbliższych dwóch tygodni (do 6 sierpnia) otrzymać zwrot kosztów za bilety. Procedura daje również możliwość bezkosztowej zmiany rezerwacji na połączenia do Larnaki na wyraźne życzenie pasażera.
W celu dokonania zmian prosimy wszystkich pasażerów podróżujących do Izraela o kontakt z naszym call center pod numerami telefonów 0 801 703 703 (w Polsce) lub +48 22 577 99 52 (za granicą). Bieżące informacje zamieszczone są również na lot.com
LOT na bieżąco monitoruje sytuację i jest w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami. Połączenia zostaną przywrócone tak szybko jak to możliwe, gdy zyskamy pewność, że nasze operacje są w stu procentach bezpieczne.”


Aktualizacja, 18:30, 23 lipca 2014.

Wizz Air przedłuża zawieszenie lotów:

“Bezpieczeństwo pasażerów jest najwyższym priorytetem dla Wizz Air. W związku przedłużającą się niepewnością dot. sytuacji w Izraelu, podjęliśmy decyzję o przedłużeniu zawieszenia lotów do lotniska Tel Aviv Ben Gurion aż do czwartku 24 lipca. Pozostajemy w nieustannym kontakcie z lokalnymi władzami, a o wszelkich zmianach i decyzjach w tej sprawie będziemy informować na bieżąco”

Aktualizacja, 19:15, 24 lipca 2014.

Wizz Air wznawia loty do Tel Awiwu od 25.07

Daniel De Carvalho, Rzecznik Prasowy Wizz Air: “Bezpieczeństwo pasażerów pozostaje dla Wizz Air najwyższym priorytetem. W związku z wycofaniem przez Federalny Urząd Lotnictwa (FAA) oraz Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) rekomendacji zawieszenia lotów do lotniska Tel Awiw Ben Gurion, Wizz Air wznowi loty do Izraela od piątku 25 lipca. Rezerwacje pasażerów, które wcześniej zostały odwołane, zostaną przeniesione na najbliższe możliwe loty. Wizz Air realizuje połączenia do Tel Awiwu z Bułgarii, Czech, Węgier, Litwy, Polski oraz Rumunii”.

Aktualizacja, 21:00, 24 lipca 2014.

Także i PLL LOT przywraca loty:

“LOT wznawia rejsy do i z Tel Avivu. Pierwszy rejs LOT-u po wznowieniu połączeń odbędzie się dzisiaj wieczorem zgodnie z rozkładem, czyli o 22.55.

Jednocześnie dla Pasażerów, którzy chcą zrezygnować z podróży lub zmienić jej termin, LOT utrzymuje specjalna procedurę. Osoby, które kupiły bilety na rejsy do Tel Avivu z datą wystawienia przed 23 lipca 2014 mogą do 31 października 2014 roku bezkosztowo zmienić termin podróży na tym kierunku lub w przypadku podróży w ciągu najbliższych dwóch tygodni (do 6 sierpnia) otrzymać zwrot kosztów za bilety, jeżeli rejsy znów byłyby odwołane. Procedura daje również możliwość bezkosztowej zmiany rezerwacji na połączenia do Larnaki na wyraźne życzenie Pasażera.
W celu dokonania zmian prosimy wszystkich pasażerów podróżujących do i z Izraela o kontakt z naszym call center pod numerami telefonów 0 801 703 703 (w Polsce) lub +48 22 577 99 52 (za granicą). Bieżące informacje zamieszczone są również na lot.com
LOT na bieżąco monitoruje sytuację i jest w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami, decyzje w sprawie latania do Tel Avivu podejmuje na bieżąco w zależności od rozwoju sytuacji.”


whisper

Komentarz(3)

  1. Następny niewypał Wizz po Hurghadzie.Podczas gdy Ryanair, Norwegian otwierają coraz więcej ciekawych i bezpiecznych tras (w tym Wyspy Kanaryjskie-gdzie pogoda dopisuje cały rok)Wizz kasuje kierunki które były do przewidzenia że nie przejdą . Teraz jeszcze jak sytuacja na wschodzie zrobi się bardziej niebezpieczna skasują Kutaisi.Nie wiem czym kierują się otwierając takie trasy podczas gdy np. do Portugalii nie lata żaden Low Cost

    1. wypał – dla mnie osobiście (choć wiem, co masz na myśli) jak najbardziej wypał ;) poleciałam dzięki temu i do Tel Awiwu, i do Kutaisi!

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *