Home poradnik Sposób na tańsze loty w LOT (kupuj tanie bilety!)

Sposób na tańsze loty w LOT (kupuj tanie bilety!)

Pamiętacie niedawną podwyżkę opłaty za wystawienie biletu w LOT o 50% (KLIK)? Spowodowała ona wzrost cen na lot.com – dlatego postanowiliśmy sprawdzić czy ten sam bilet można kupić taniej w inny sposób.
Misja zakończyła się powodzeniem i znaleźliśmy sposób na kupno tańszego biletu w LOT
.
Zapraszam do artykułu.

P.S. Sposób można wykorzystać do kupienia takich lotów krajowych (już od 59PLN) – patrz koniec artykułu.

Pod lupę wzięliśmy stronę przewoźnika lot.com, stronę expedia.com (która nie pobiera opłaty za wystawienie biletu) oraz jednego z polskich pośredników sprzedających bilety lotnicze – serwis Tripsta.pl
Opisany sposób nie zawsze daje najlepsze rezultaty i niekiedy bilet jest tańszy na stronie przewoźnika albo Expedii. Sprawdziliśmy jednak, iż ten sposób działa najlepiej dla biletów w taryfie First Minute LOTu.

Przykładowy rezultat testów:

Przyglądamy się lotom na trasie Wrocław – Warszawa – Wrocław w dniach 10-17 września 2011. Ceny przedstawiają się następująco:
1) strona LOTu (KLIK): 209,22 PLN
2) serwis Expedia (KLIK): 60,28 USD, po przeliczeniu wg kursu średniego:  164,38 PLN, natomiast z uwzględnieniem spreadu banku (bez opłaty za przewalutowanie):  168,66 PLN
3) serwis Tripsta.pl (KLIK):  147 PLN (po uwzględnieniu kuponu rabatowego (o nim później)

Werdykt?

W stosunku do ceny na stronie przewoźnika oszczędzamy:  19% na expedia.com oraz 30% na Tripsta.pl

Szczegółowy opis poszczególnych serwisów:

1) Strona przewoźnika (KLIK)
(istnieje możliwość obniżenia opłaty o do 7% w wypadku płatnością kartą kredytową Citibank)

Bilet kosztuje 209,22 PLN i składa się z następujących opłat:
– taryfy 70,00 PLN,
– opłat dodatkowych (podatki itp) 90,62 PLN
– opłaty za wystawienie biletu 48,60 PLN

2) Expedia.com (KLIK)

Bilet kosztuje 60,28 USD, co daje:
– przy kursie średnim (NBP z dnia 6.05.2011 – 2,7270 PLN/USD): 164,38 PLN
– przy kursie banku (BZWBK z dnia 6.05.2011 – 2.7979 PLN/USD): 168,66 PLN


W wielu wypadkach (w zależności od posiadanej karty) należy także doliczyć 2-3% opłaty za przewalutowanie, czyli 3,28 – 5,06 PLN. (nie uwzględniamy jednak tego w obliczeniach)

3) serwis Tripsta.pl (KLIK)

Bilet kosztuje 147 PLN:
– taryfa: 45 PLN
– podatek: 88 PLN
– opłata serwisowa: 30 PLN
– opłata za płatność kartą: 4 PLN
– kod zniżkowy: -20 PLN (poniżej przeczytasz  jak go uzyskać)

Jak uzyskać kupon zniżkowy i kupić tańszy bilet w LOT?

1) wchodzimy na główną stronę Tripsta: KLIK

2) w prawym dolnym rogu zapisujemy się do newslettera:

3) sprawdzamy pocztę e-mail, gdyż dostaliśmy kod zniżkowy na rezerwacje:

4) kod ten podajemy po wyborze karty płatniczej podczas rezerwacji bilety na stronie Tripsty:

5) cieszymy się z tańszego biletu :)

Inne cele użycia sposobu.

Czyli tanie loty krajowe od 59 PLN, np. Katowice – Warszawa:

Komentarz końcowy.
Całym sercem wspieramy działania naszego narodowego przewoźnika, niestety ostatnia podwyżka “opłaty za wystawienie biletu” nie podoba nam się, jest naszym zdaniem strzałem w stopę i na pewno nie jest dobra drogą do zwiększenia sprzedaży w swoim serwisie internetowym.
Czemu wybraliśmy serwisy Tripsta i Expedia?
Expedia nie pobiera opłaty za wystawienie biletu, natomiast Tripsta oferuje kupon rabatowy, ba nawet bez niego jest tańsza niż strona przewoźnika (mimo, iż pobiera opłatę serwisową!). Tripsta okazała się też najtańsza z wielu innych polskich pośredników sprzedających bilety. Co ciekawe – bilet z przykładu kupimy na eSky.pl o 4 PLN taniej niż na stronie LOTu.
Nie posiadamy niestety (w chwili obecnej) informacji o tym jak długo zapisanie się do newslettera będzie skutkowało otrzymaniem kodu rabatowego, ani jaka jest ważność takiego kodu – jeśli tylko się czegoś dowiemy – damy znać!

tags:
mleko

Komentarz(20)

 1. Wszystkie ładnie i pięknie, ale na Tripsta, nie można wpisać nazwy miasta, lista się nie rozwija i ciągle wyskakuje błędna nazwa lotniska:(:(:(

 2. To teraz poczta o2.pl, aliasy antyspamowe i wysylamy sobie kody, po czym kasujemy aliasy, zeby nie dostawac 10 takich samych newsletterow :D

 3. U mnie działa bezproblemowo na każdej przeglądarce. Po wpisaniu 2-3 pierwszych liter powinna się rozwijać lista z miastami

 4. Jeszcze przydałoby się zestawienie z opodo.pl :)

  Kto mi znajdzie bilet do Chile za 4000zł (wylot najwczesniej 29.06, powrót we wrześniu), postawię piwo :P Już tak długo szukam i nic nie ma sensownego. Wczoraj było KTW-SCL-KTW za jakies 4600zł i to najtańsze co znalazłam :( Serio, znajdzcie mi za 4000zł bilet, to wybiorę się z Wami na jakieś piwko (jestem z Krakowa/Gliwic ;)

 5. Na tripsta jest niefajna sprawa;mianowicie nie można kupić najtańszego biletu w dwie strony na lot tego samego dnia…np.WAW-RZE 1 czerwiec

 6. nie wiem jak to znalazles,ale teraz patrzę na WAW-KRK-WAW 2 czerwca i wyskakuje powrót najwcześniej o 14:05 a chciałbym polecieć o 11:40,więc jak to znaleźć?

 7. Mimo wszystko dla niektórych lotów taniej na Expedii. Np. KTW-WAW na tripsta 47 + 30 – 20 czyli 57zl, na Expedii $17.50 czyli ~48zl.

 8. Witam, należę do grupy osób pasjonatów latania i zwiedzania. Ale dopiero po lekturze artykułu m.in. o właścicielu niniejszej (fajnej) strony uświadomiłem sobie, że o wyszukiwaniu lotów nie wiem praktycznie nic. Czapka z głowy przez Panem i wszystkimi pasjonatami lotnictwa.
  I przepraszam, że post nie wnosi wiele do dyskusji :)

 9. Próbuję zarezerwować lot z Wrocławia do Rzeszowa w terminie 17-08-2012 w niższej cenie ale nie umiem. Może mi ktoś pomóc?

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *