Home poradnik HIT: Tanie loty krajowe od 50PLN oraz Europa poniżej 300 PLN (kolejny sposób na tanie bilety w LOT)

HIT: Tanie loty krajowe od 50PLN oraz Europa poniżej 300 PLN (kolejny sposób na tanie bilety w LOT)

Ciekawą wiadomością podzielił się z nami serwis latamyzwroclawia.pl należący do pasjonatów latających z wrocławskiego lotniska. Otóż okazało się, iż jest kolejny sposób (oprócz naszego dealu z Tripstą: klik) na tanie loty w LOT – zarówno krajowe i jak każde inne.
Wystarczy po wejściu na stronę przewoźnika LOT zmienić kraj na Białoruś albo Egipt i pyk – pozbywamy się opłaty za wystawienie biletu. Ceny biletów będą podane w EUR (w wypadku Egiptu w funtach egipskich). W ten sposób w śmiesznych cenach kupimy loty krajowe – od 50 PLN do 66 PLN (wypadku najniższej taryfy) oraz loty w dwie strony po Europie – już od 280 PLN!
Zatem karty w dłoń i na zakupy, bilety kupujemy na stronie LOTu: KLIK

Nie wiemy ile czasu ten deal będzie aktywny – w wypadku jeśli LOT poprawi ten błąd (???)  zostanie nam sposób z Tripstą (KLIK).
Uzyskaliśmy właśnie informację, iż już w przeszłości LOT stosował taki zabieg – opłata nie była pobierana na amerykańskiej i kanadyjskiej wersji strony przewoźnika.


Uwaga także na wybór kraju – tylko w wypadku Białorusi lub Egiptu pozbywamy się opłaty – inne kraje, np. Rosja,Czechy czy Francja mają opłatę za wystawienie biletu nawet w wysokości 75 PLN (czyli prawie 30 PLN więcej niż Polacy)! W wypadku wybrania Egiptu trzeba mieć na uwadze dodatkowe przewalutowanie z funtów egipskich – przeważnie (w zależności od karty i banku) jest to 2-3% transakcji.

Wersję strony zmienia się z prawym górnym rogu strony:

Po zmianie zmieni się “kraj” strony, napisy dalej będą po polsku :)

Widać brak opłaty z wystawienie biletu:

Przykładowe ceny:

tags:
mleko

Komentarz(15)

  1. @paw
    Dla przykładu terminy kiedy polecisz z Gdańska do Warszawy po 17,85 euro: 13,18,24 sierpnia :)
    Podróż tam i powrót w podobnych terminach za 41,74 euro. Dla porównania 6 godzinna podróż pociągiem EIC w jedna stronę kosztuje około 120zł czyli z 30 euro. Szukajcie a znajdziecie ;)

  2. mam pytanie z innej beczki, jaki był najtańszy lot do alicante z krakowa okolice końca czerwca, czy np cena za 2 osoby w dwie strony 908 zł? jest ok?czy jeszcze poczekać

  3. Zdaje się, że ten “numer” z Białorusią i Egiptem już nie działa… Czy ktoś może to potwierdzić? Może teraz inne kraje?

  4. Proszę pomóżcie :) chciałabym kupić tani bilet do i z Wrocławia wylot z Wawy 8,9 ew. 10 XI, a powrót 13 XI.2011- jeżeli jest taka możliwość proszę , powiedzcie jak to zrobić – łopatologicznie :( Dzięki za pomoc

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *