Home loty Jest porozumienie pomiędzy PAŻP a kontrolerami lotów. Nie będzie zakłóceń w lotach!
Jest porozumienie pomiędzy PAŻP a kontrolerami lotów. Nie będzie zakłóceń w lotach!

Jest porozumienie pomiędzy PAŻP a kontrolerami lotów. Nie będzie zakłóceń w lotach!

Dobre wiadomości dla pasażerów!

W czwartek 28 kwietnia 2022 Polska Agencja Żeglugi Powietrznej podpisała porozumienie z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego.
Ma ono obowiązywać do 10 lipca 2022. Dzięki niemu transport lotniczy w Polsce w najbliższych tygodniach będzie odbywał bez zaburzeń.

Udało się nam dojść do porozumienia. Przy czym musimy sobie zdawać sprawę, że to nie jest koniec wojny to, jest rozejm – powiedział podczas posiedzenia sejmowej podkomisji ds. lotnictwa wiceprzewodniczący ZZ KRL Andrzej Fenrych.

Negocjacje toczą się od kilku tygodni – dotyczą one m.in. bezpieczeństwa, regulaminu pracy oraz regulaminu wynagradzania.

Bez porozumienia od 1 maja 2022 ruch lotniczy nad Polską mógł zostać mocno ograniczony (KLIK)

Jak dodał, “w imię dalszej dobrej współpracy, ponieważ PAŻP zobowiązała się do rozpoczęcia audytu i restrukturyzacji, (…) aby nie paraliżować ruchu lotniczego w Polsce, by Polacy mogli korzystać swobodnie z podróży lotniczych, by firmy lotnicze, które ucierpiały w pandemii, miały szansę normalnie rozwijać swój biznes w rozpoczynającym się sezonie letnim, poszliśmy na daleko idące ustępstwa i udało się nam porozumieć“.


>> POZOSTAŁE WPISY ZWIĄZANE Z TYM TEMATEM


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *