Home loty Linie szykują się na odwołanie lotów. Bezpłatna zmiana rezerwacji w PLL LOT
Linie szykują się na odwołanie lotów. Bezpłatna zmiana rezerwacji w PLL LOT

Linie szykują się na odwołanie lotów. Bezpłatna zmiana rezerwacji w PLL LOT

Informacje!

To oczywiście z powodu konfliktu na linii rząd – kontrolerzy lotów. Część informacji o nim znajdziecie TUTAJ

Rozporządzenie – odwołane loty, priorytetowe kierunki

Tymczasem w poniedziałek 25 kwietnia 2022 wieczorem w Dzienniku Ustaw (KLIK) opublikowano Rozporządzenie “w sprawie wprowadzenia ograniczeń w ruchu lotniczym”

Wprowadza ono możliwość wykonywania mniejszej liczby operacji lotniczych na dwóch warszawskich lotniskach: lotnisku Chopina w Warszawie oraz lotnisku Warszawa/Modlin.

>> Pojawiło się rządowe Rozporządzenie w sprawie “ograniczeń w ruchu lotniczym”

Większość lotów może być odwołanych!

Prezes ULC podał, że łączna dzienna liczba lotów, która jest zaplanowana w maju to 500 lotów.

Ze względu potencjalny na brak odpowiedniej liczby kontrolerów ta liczba będzie musiała zostać zredukowana o dwie trzecie. Oznacza to, że biorąc pod uwagę te parametry, oba te lotniska i Modlin i Chopina, będą mogły działać pomiędzy 9.30 a 17 czasu lokalnego. W każdej godzinie będzie można obsłużyć 24 operacje z obu tych lotnisk – powiedział.

Oznacza to, że łącznie będzie można wykonać 180 operacji ? 90 startów i 90 lądowań. Samson podkreślił, że ok. 300 lotów będzie musiało zostać skasowanych.

W Warszawie od 1 maja może zostać skasowanych nawet 75% lotów!

“Konkretne informacje w tej sprawie oraz nasze dalsze kroki działania uzależnione są od wyniku rozmów prowadzonych przez PAŻP i kontrolerów ruchu lotniczego. Ani my, ani inni przewoźnicy nie mamy na nie żadnego wpływu. Ostateczne decyzje muszą zostać podjęte do soboty 30 kwietnia 2022.”

Jeśli ruch lotniczy na Lotnisku Chopina nie będzie odbywał się w normalnym trybie, to PLL LOT i ich pasażerowie będą głównymi poszkodowanymi. Taka sytuacja wymusiłaby konieczność zmiany siatki połączeń. Według aktualnych prognoz, na Lotnisku Chopina może dojść do anulacji 75 proc. rejsów, w tym rejsów LOT, lecz konkretne informacje w tej sprawie uzależnione są od wyniku rozmów prowadzonych przez PAŻP i kontrolerów ruchu lotniczego – tłumaczy Moczulski.


>> SPRAWDŹ STATUS SWOJEGO LOTU – TUTAJ

Linia pracuje nam kilkoma rozwiązaniami problemu – możliwe jest, że niektóre rejsy będą musiały zostać przesunięte na inną godzinę, co pozwoli na uniknięcie ich anulacji.

PLL LOT zapewnić maksymalny komfort i bezpieczeństwo państwa podróży, oferuje bezpłatną zmianę rezerwacji w przypadku ewentualnej anulacji rejsu. Każdy pasażer ma możliwość zarówno zmiany daty, jak i kierunku podróży.

Na stronie lot.com znajdziemy komunikat:

Jeśli posiadasz bilet na lot w pierwszych dniach maja, sprawdź status rejsu i rozważ bezpłatną zmianę terminu swojej podróży przed ewentualną anulacją rejsu.
Ewentualne koszty jakie poniesiesz będą związane z pokryciem różnicy w wysokości podatków i różnicy taryfowej, gdyby początkowo zakupiona taryfa nie byłaby dostępna.


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *