Home loty Turcja bez paszportu. Od 19 kwietnia 2022 Polacy mogą tam podróżować tylko z dowodem osobistym!
Turcja bez paszportu. Od 19 kwietnia 2022 Polacy mogą tam podróżować tylko z dowodem osobistym!

Turcja bez paszportu. Od 19 kwietnia 2022 Polacy mogą tam podróżować tylko z dowodem osobistym!

Świetna informacja!

Od wtorku 19 kwietnia 2022 polscy obywatele mogą podróżować do Turcji na podstawie dowodu osobistego, nie trzeba mieć już paszportu podczas wyjazdu turystycznego trwającego maksymalnie 90 dni.

>> WIĘCEJ WPISÓW Z KATEGORII “NEWS”

O zmianie oficjalnie poinformowała turecka ambasada na Twitterze oraz Facebooku (KLIK); zamieszczono tam też skan pisma po turecku oraz jego tłumaczenie na język angielski.

>> PODRÓŻE LAST MINUTE (i nie tylko) Z POLSKI – NAJLEPSZE OKAZJE!


Ułatwienie wjazdowe władze kraju wprowadziły jednostronnie. Oznacza to, że Turcy jadący do Polski nie będą uprzywilejowani i nadal będą musieli legitymować się paszportem.

O wjazd do Turcji bez paszportu zabiegała branża turystyczna. To dodatkowe ułatwienie dla osób planujących podróż do Turcji – jeśli ktoś nie posiada paszportu, nie musi go dodatkowo wyrabiać. Inna sprawa, iż zawsze warto mieć aktualny paszport – nigdy nie wiadomo kiedy może się on przydać.

>> WAKACJE W TURCJI? SPRAWDŹ NAJCIEKAWSZE OFERTY!

Oczywiście strona turecka też może mieć tutaj “interes” – spodziewa się zmniejszenia liczby przyjazdów gości z Rosji i Ukrainy, którzy stanowili duży odsetek osób korzystających z uroków Turcji. W zeszłym roku Turcję odwiedziło ponad 4,5 miliona Rosjan oraz ponad 2 miliony Ukraińców. Polaków było niecałe 600 000.

Teraz Polacy mają – chociaż częściowo – zastąpić turystów z tych 2 państw. Dodatkowo od 2 marca 2020 r. Turcja nie wymaga wiz – od Polaków podróżujących do Turcji turystycznie na okres do 90 dni.

>> STAMBUŁ Z POLSKI – NAJLEPSZE OKAZJE!

>> POTRZEBUJESZ WALUTY NA WYJAZD? SPRAWDŹ PROMOCJE INTERNETOWEGO KANTORU!


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *