Home Newsy Flixbus: podsumowanie 2021 roku i plany na rok 2022
Flixbus: podsumowanie 2021 roku i plany na rok 2022

Flixbus: podsumowanie 2021 roku i plany na rok 2022

Informacje.

FlixBus podsumował wyniki 2021 roku. Oprócz sukcesów globalnych, takich jak ekspansja na rynkach Ameryki Północnej i Południowej, polski oddział zanotował 14% wzrostu liczby pasażerów podczas sezonu letniego w porównaniu do roku poprzedzającego, oferując w szczycie sezonu połączenia do ponad 330 miast w Polsce i Europie.
W planach na rok 2022 FlixBus Polska zakłada podwojenie liczby kilometrów.

Najważniejsze wyniki FlixBusa w Polsce z 2021 roku:

– 24 miliony przejechanych kilometrów;
– Ponad 330 destynacji krajowych i zagranicznych;
– Współpraca z ponad 30 partnerami autobusowymi.

>> SPRAWDŹ CENY I PROMOCJE FLIXBUS

FlixBus Polska zrealizował w 2021 roku ponad 24 miliony kilometrów, współpracując z ponad 30 partnerami autobusowymi. Łącznie w ubiegłym roku FlixBus oferował połączenia do ponad 150 polskich i niemal 180 zagranicznych miast. Co ciekawe, podróże krajowe stanowiły aż 78% wszystkich przejazdów, co pokazuje utrzymujące się zainteresowanie turystyką lokalną.

Pomimo panujących w Polsce i na świecie warunków, wkład z działalności FlixBusa do budżetu państwa wyniósł 33 miliony złotych – w tym m.in. 12 milionów złotych z tytułu podatków akcyzowych i VAT oraz 2 miliony złotych z tytułu opłat paliwowych i emisyjnych. – wylicza Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich
Transport zbiorowy jest nie tylko przyjazny dla środowiska, ale też ma realny wpływ na rozwój gospodarczy, dlatego tym bardziej powinniśmy wspierać jego rozwój.

>> WIĘCEJ WPISÓW Z KATEGORII “NEWS”

Umocnienie pozycji globalnego lidera ekologicznej mobilności

Ubiegły rok był zdecydowanie przełomowy dla FlixBusa pod względem inwestycji na rynku globalnym, zaczynając od poszerzenia działalności firmy o kolejny kontynent. Z końcem 2021 roku jako pierwszy kraj Ameryki Południowej, w którym pojawił się FlixBus, zadebiutowała Brazylia.

Innym kluczowym wydarzeniem było przejęcie Greyhound Lines, lidera wśród amerykańskich przewoźników, obecnego na rynku w USA od ponad stu lat.

Łącznie, z końcem 2021 roku, globalna sieć FlixBusa oferowała 400 000 połączeń dziennie do ponad 2500 destynacji w 37 krajach.

>> POTRZEBUJESZ WALUTY NA WYJAZD? SPRAWDŹ PROMOCJE INTERNETOWEGO KANTORU!


Firma, zgodnie ze swoją wizją dostarczania ekologicznych rozwiązań w transporcie, podjęła się w 2021 roku realizacji kolejnych kroków w kierunku neutralności klimatycznej. Jedną z wprowadzonych innowacji było otwarcie pierwszych międzynarodowych kursów realizowanych przez autobusy napędzanych biogazem na dwóch międzynarodowych trasach: Amsterdam – Bruksela oraz Sztokholm – Oslo.

>> SPRAWDŹ CENY I PROMOCJE FLIXBUS

W międzyczasie spółka dołączyła do projektu HyFleet, który ma na celu stworzenie do 2024 roku pierwszego w Europie autobusu dalekobieżnego napędzanego wodorem.

Plany rozwoju w 2022

Aktualna, zimowa oferta FlixBusa składa się z 70 połączeń do ponad 100 miast w Polsce i 150 w Europie. W planach na obecny rok polski oddział FlixBusa zapowiada podwojenie liczby kilometrów w porównaniu do ubiegłego roku.

Latem w ofercie połączeń pojawią się zupełnie nowe, bezpośrednie relacje międzynarodowe, takie jak: Zielona Góra – Berlin, Kraków – Paryż, Białystok – Praga.

Do zielonej siatki dołączą też kolejne miasta w Polsce, m.in.: Brzesko, Chełm, Ostrów Mazowiecka, Pabianice czy Ryki.

>> KORONAWIRUS I PODRÓŻE – SPRAWDŹ INNE NASZE WPISY

Rozbudowanie siatki będzie także dotyczyć wzbogacenia oferty międzynarodowej, w tym również do krajów bałtyckich. Obecnie trwa wdrożenie 29 krajowych linii w Estonii, w ramach współpracy partnerskiej z firmą Go Bus. Dodatkowo, w tym roku firma planuje skupić się na zwiększeniu oferty połączeń lotniskowych.

>> SPRAWDŹ CENY I PROMOCJE FLIXBUS

Treść wpisu pochodzi z informacji prasowej przewoźnika


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *