Home loty Emirates uzupełniają flotę A380, odbierając 123. egzemplarz kultowego samolotu
Emirates uzupełniają flotę A380, odbierając 123. egzemplarz kultowego samolotu

Emirates uzupełniają flotę A380, odbierając 123. egzemplarz kultowego samolotu

Lecieliście A380?

Linie Emirates odebrały 16 grudnia 2021 dostawę 123. samolotu Airbus A380. Superjumbo, zarejestrowany jako A6-EVS, jest również ostatnim samolotem A380, który dołącza do floty Emirates, stanowiąc kolejny kamień milowy w nieustannym 21-letnim zaangażowaniu linii w program Airbusów.

>> POTRZEBUJESZ WALUTY NA WYJAZD? SPRAWDŹ PROMOCJE INTERNETOWEGO KANTORU!

Pod linkiem (KLIK) można obejrzeć film, na którym 123. Airbus A380 Emirates przygotowuje się do odlotu do swojego domu w Dubaju. Odbierając nowy samolot w czasie globalnej pandemii, linie Emirates po raz kolejny sygnalizują swój optymizm co do ożywienia branży i powrotu popytu na podróże.

Emirates to pierwsze linie lotnicze, które ogłosiły zamówienie na A380 na targach Farnborough Airshow w 2000 r., kiedy samolot był sprzedawany jeszcze jako A3XX. W 2001 r. na Dubai Air Show podjęto decyzję o złożeniu zamówienia na 15 kolejnych egzemplarzy, co było śmiałym posunięciem rzucającym wyzwanie branży zaledwie 6 tygodni po wydarzeniach z 11 września.

Zaangażowanie Emirates miało kluczowe znaczenie dla uruchomienia programu, w ramach którego wiodące europejskie firmy z branży lotniczej opracowały i wprowadziły na rynek największy na świecie samolot komercyjny z podwójnym pokładem i dużą przestrzenią wewnątrz kabiny.

>> KORONAWIRUS I PODRÓŻE – SPRAWDŹ INNE NASZE WPISY

Odkąd po raz pierwszy wzbił się w niebo, A380 pobudza wyobraźnię, wywołuje emocje, a także przyciąga podróżnych preferujących ciche, przestronne i wygodne wnętrza.

A380 to naprawdę wyjątkowy samolot pod wieloma względami. Dla Emirates oznacza możliwość przedefiniowania doświadczeń z podróży, efektywnej obsługi popytu na lotniskach o ograniczonej liczbie slotów i przyspieszenia rozwoju siatki połączeń. A380 pozostanie flagowym produktem Emirates w najbliższych latach i będzie ważnym filarem w planowaniu naszej sieci połączeń – powiedział Sir Tim Clark, prezes linii Emirates.

>> WIĘCEJ WPISÓW Z KATEGORII “NEWS”

Samolot, który dziś odbieramy, jest wyposażony w nasze najnowsze produkty kabinowe, w tym w klasę ekonomiczną premium. Jeśli porówna się go z naszym pierwszym A380, dostarczonym w 2008 r., można zobaczyć, jak wiele ulepszeń wprowadzono, aby zapewnić niezrównane wrażenia z podróży Emirates A380. Chcielibyśmy podziękować Airbusowi i wszystkim naszym partnerom za umożliwienie nam przekraczania granic i wprowadzania “pierwszych w branży” rozwiązań i, co ważne, dostarczania najlepszych produktów dla klientom Emirates – dodał Sir Tim Clark.


>> PODRÓŻE LAST MINUTE (i nie tylko) Z POLSKI – NAJLEPSZE OKAZJE!

A380 wpłynął na życie wielu pasażerów, ustanawiając nowe standardy w obsłudze lotów i podróży. Jestem przekonany, że będzie to trwało przez dziesięciolecia, także dzięki współpracy z liniami Emirates, które nieustannie wprowadzają nowe usługi i produkty umożliwiające doświadczenie wyjątkowych funkcji A380 pasażerom na całym świecie. W imieniu wszystkich zespołów Airbusa chciałbym wykorzystać tę wyjątkową okazję, aby gorąco podziękować liniom Emirates ? największemu operatorowi A380 na świecie – za ich niesłabnące zaufanie i partnerstwo. Życzymy wielu kolejnych szczęśliwych lądowań! – powiedział Guillaume Faury, dyrektor generalny Airbusa.

Najnowszy samolot Emirates A380 wyposażony jest w nowoczesne produkty pokładowe przewoźnika, w tym prywatne kabiny pierwszej klasy i luksusowe pokładowe prysznice Shower Spa, niezwykle popularny bar pokładowy, nową klasę ekonomiczną premium oraz niezrównany system rozrywki pokładowej, oferujący najlepsze na świecie ekrany i bogaty wybór treści.

Podczas listopadowych targów Dubai Airshow 2021 linie Emirates ogłosiły również szeroko zakrojony program modernizacji, w ramach którego 52 z istniejących samolotów A380 zostanie wyposażonych w klasę ekonomiczną premium i inne udogodnienia, podkreślając nieustanne zaangażowanie przewoźnika w zapewnianie najlepszych standardów podróży.

Treść wpisu pochodzi z informacji prasowej przewoźnika


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *