Home loty Niemcy: zmiana zasad wjazdu z Polski + lockdown dla nie w pełni zaszczepionych!
Niemcy: zmiana zasad wjazdu z Polski + lockdown dla nie w pełni zaszczepionych!

Niemcy: zmiana zasad wjazdu z Polski + lockdown dla nie w pełni zaszczepionych!

Informacje

Zmiana zasad wjazdu z Polski

Od 5 grudnia 2021 r. (niedziela) zmieniły się zasady wjazdu z Polski do Niemiec.

Ze względu na wysoką liczbę zachorowań na koronawirusa niemiecki rząd klasyfikuje Polskę (dodatkowo także Szwajcarię) jako obszar wysokiego ryzyka. To efekt piątkowej decyzji Instytutu Roberta Kocha w tej sprawie.

Każda osoba wjeżdżająca do Niemiec z obszaru wysokiego ryzyka – która nie jest w pełni zaszczepiona lub wyleczona – musi przejść dziesięciodniową kwarantannę, z której może zostać zwolniona po uzyskaniu negatywnego wyniku testu nie wcześniej niż pięć dni po wjeździe

Lockdown dla nie w pełni zaszczepionych

Dodatkowo już wcześniej wprowadzono liczne obostrzenia dla osób niezaszczepionych.

Zgodnie z ustaleniami rządu federalnego i rządów krajów związkowych, w obiektach kulturalnych i rozrywkowych obowiązywać ma zasada 2G, co oznacza, że kina, teatry, restauracje i inne obiekty będą dostępne tylko dla osób zaszczepionych i wyleczonych (2G). Opcjonalnie można dodatkowo zalecić aktualny test na obecność koronawirusa (2G-plus).

Tylko osoby zaszczepione i wyleczone mogą odwiedzać sklepy. Wyłączone z tej zasady zostały sklepy z artykułami codziennego użytku (np. supermarkety i drogerie).

Osoby nieszczepione mogą się teraz spotkać tylko z dwoma osobami z jednego innego gospodarstwa domowego. Dotyczy to również spotkań prywatnych.

Oprócz tego w grudniu tego roku zostanie podjęta decyzja w sprawie obowiązkowych szczepień. Nakaz miałby obowiązywać już od lutego 2022. Podobnie jak w Austrii (KLIK)mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *