Home inne LEGO przedstawia najdłuższy model stworzony z klocków – LEGO Titanic
LEGO przedstawia najdłuższy model stworzony z klocków – LEGO Titanic

LEGO przedstawia najdłuższy model stworzony z klocków – LEGO Titanic

Ciekawe…

Grupa LEGO przedstawia dokładny model najsłynniejszego statku wszech czasów – RMS Titanic. Po raz pierwszy miłośnicy LEGO mogą zbudować szczegółowo odwzorowany luksusowy liniowiec z klocków LEGO, 110 lat po jego zwodowaniu w Belfaście w 1911 roku. Model LEGO Titanic składa się z 9 090 części. Jest jednym z najdłuższych i największych modeli LEGO. Dzięki temu stanowi prawdziwe wyzwanie, zarówno dla fanów klocków LEGO, jak również początkujących historyków.

>> WIĘCEJ WPISÓW Z KATEGORII “NEWS”

Titanic zyskał sławę nie tylko dzięki ogromnym rozmiarom. Zasłynął także niezrównaną dostojnością, która została wiernie oddana w tym zestawie. Pod unikalnym pokładem kryje się kilka pomieszczeń. Wśród nich znajduje się wielką klatka schodowa dla pierwszej klasy, która rozciąga się aż na sześć pokładów, oraz przepastny salon jadalny w stylu jakobińskim umieszczony na pokładzie D statku. Titanic słynął też z szybkości. Znacznie przewyższał pod tym względem inne statki swojej epoki. Dlatego na dolnych pokładach modelu nie mogło zabraknąć doskonałej repliki najnowocześniejszej na tamte czasy maszynowni.

>> KORONAWIRUS I PODRÓŻE – SPRAWDŹ INNE NASZE WPISY

Mike Psiaki, projektant w Grupie LEGO, wspomina: “W chwili wodowania Titanic był arcydziełem inżynierii morskiej, największym ruchomym pojazdem, jaki kiedykolwiek zbudowano. Odtworzenie tego kultowego statku z klocków LEGO, na podstawie planów stworzonych ponad sto lat temu, było niesamowitym przedsięwzięciem

W projekcie LEGO Titanic szczególny nacisk położyliśmy na szczegółowe odwzorowanie i skalę.Pozwoliło nam to stworzyć jeden z najtrudniejszych do zbudowania modeli. Zapaleni budowniczowie z klocków oraz entuzjaści statków w każdym wieku znajdą wiele radości w budowaniu tego zestawu i z pewnością będą eksponować go w swoich domach” – dodaje Psiaki.


Mierzący ponad 130 cm długości zestaw LEGO Titanic doskonale nadaje się do wystawienia w widocznym miejscu, szczególnie z dołączoną wyjątkową tabliczką z nazwą statku. Ten imponujący zestaw będzie dostępny w przedsprzedaży od 1 listopada, a w ogólnej sprzedaży od 8 listopada 2021 w sklepach LEGO i na stronie www.LEGO.com/titanic
Sugerowana cena detaliczna to 2799,99 zł.

>> PODRÓŻE LAST MINUTE (i nie tylko) Z POLSKI – NAJLEPSZE OKAZJE!

WIĘCEJ INFORMACJI O PRODUKCIE: LEGO Titanic (10294)

– Grupa wiekowa: 18+.
– Wymiary modelu:
> Wysokość: 44 cm
> Szerokość: 16cm
> Długość: 135cm
– 9090 części
– Dokładna replika RMS Titanic, w komplecie z tablicą pamiątkową i podstawką

>> POTRZEBUJESZ WALUTY NA WYJAZD? SPRAWDŹ PROMOCJE INTERNETOWEGO KANTORU!

– Model w dużej skali, który można łatwo przenosić i eksponować, aby czerpać jak najwięcej przyjemności z oglądania
– Szczegółowe przekroje wnętrz, w tym klatka schodowa dla pierwszej klasy, salon jadalny i maszynownia
– Cena: 2799,99 zł

Treść wpisu pochodzi z informacji prasowej


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *